ORI SENATVĖ – MISIJA (NE)ĮMANOMA

Regina Kokoškina
2022 m. konkurso balsavimas pasibaigė. Ačiū dalyvavusiems! Kviesime balsuoti kitų metų konkurse 2023 m. „Palaikymo" balsai neturės įtakos konkurso rezultatams. Registruoti naujas iniciatyvas jau galite, užsiregistravusius kviesime dalyvauti ir kitose projekto veiklose.
Jau palaikė

Statistika privertė pažvelgti tiesiai į akis: visuomenė sparčiai sensta, ir neišvengiamai teks prie to prisitaikyti. Tai reiškia, užuot užtrenkus visas galimybių duris, vyresnio amžiaus žmonėms, reikia dėti pastangas, kad jis ilgiau išliktų aktyvus visuomeniniame gyvenime. Pastaruoju metu mes labai daug kalbame apie įvairias diskriminacijos rūšis – dėl lyties, tautybės, rasės ir t.t. Bet vis dar pamirštame diskriminaciją dėl amžiaus. Apie pensinio amžiaus žmones pamirštama – jie yra suvokiami kaip nieko negalintys, tik besiskundžiantys ir einantys pirkti vaistų.

Pasitenkinimas gyvenimu yra labiausiai siejamas su pinigais, sveikata ir užimtumu. Kai trūksta šių trijų gerovės komponentų, argi yra galimybių gyventi oriai: keliauti, pramogauti, šviestis, jaustis reikalingais, turėti galimybių dalyvauti mėgstamose veiklose? Tada ir atrodo, kad ORI SENATVĖ- MISIJA NEĮMANOMA – pensijos mažos, pragyvenimas brangus, dažnai jaučiame atskirtį, nuoskaudas, vienatvę. Bet mūsų tam susiburta, kad neliktume gyvenimo užribyje, gyventume pilnavertį gyvenimą, kuo ilgiau išliktume savarankiški, padėtume vieni kitiems, bendrautume, juk „Bendravimas – tai ne tik vienintelis gyvenimo tikslas, bet ir pačio gyvenimo esmė“ (Dž.A.Pirsas), užsiimtume naudinga ir patinkančia veikla.

Vykdomas projektas numato- įsigiję šilauogių, aviečių ir medlievos sodinukų, gėlių ir daržovių sėklų pavasarį pakviesime senyvo amžiaus asmenis į PABUDIMO ŠVENTĘ smagiai pasibuvę ir pabendravę įsipareigosime sodinukais ir gėlėmis pasipuošti sodybos ir sklypus Šalčininkų m., jais rūpinsimės ir rudenį nešini nuotraukomis, sužydėjusiais žiedais, moliūgais, arbūzais, uogomis ir obuoliais vėl rinksimės į DERLIAUS ŠVENTĘ, kur privirę obuolienių ir moliūgų sriubos bendrausime, džiaugsimės užaugintu derliumi. Suruošę atsinešime indelius gėrybių pavaišinti – pasidalinti su Čiužakampio senelių namais, Šalčininkų vaiko globos namais ir dienos Centru, pasidalinsime ir sėklomis, kad užsuktume vėl nauja ratą dar kitą pavasarį, o gal ir dažniau: ir tada ims atrodyti, kad ORI SENATVĖ- MISIJA ĮMANOMA. Be to, dalyvausime edukaciniuose užsiėmimuose Vilniaus universiteto Botanikos sode.

Per du metus jausdami vieni kitų dėmesį ir palaikymą busime užimti sodinimu, auginimu; jausimės reikalingi ir darantys teigiamą poveikį aplinkai. Tikėtina prigis nemažiau kaip 50 krūmų šilauogių, 90 krūmų įvairių aviečių, 10 dar retai Lietuvoje sutinkamų medlievos medelių, gražių savo žiedais ir naudingų uogomis. Šilauogių, aviečių ir medlievos uogos ir daržovės yra geras vitaminų ir mineralinių medžiagų šaltinis ir tai prisideda prie mūsų sveikatos gerinimo.

Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
VŠĮ „Aš ypatingas“
VŠĮ „Aš ypatingas“
Prieš keletą metų paveldėtas namas virto vaikų dienos centru.
Asociacija „Kėdainių samariečiai" - Suaugusiųjų dienos centras
Asociacija „Kėdainių samariečiai" - Suaugusiųjų dienos centras
Asociacija „Kėdainių samariečiai" įsteigė Suaugusiųjų dienos centrą, nes yra įsitikinę - socialinė atskirtis yra mūsų galvose, o ne gyvenime.
Visagino menų rezidencija
Visagino menų rezidencija
Menų rezidencija “Taškas” yra nuolat auganti erdvė jaunimui, menininkams, turistams ir žmonėms ieškantiems savęs, tylos ar įkvėpimo.
Taikomosios antropologijos organizacijos „Anthropos“ iniciatyva už kultūriškai jautrų švietimą
Taikomosios antropologijos organizacijos „Anthropos“ iniciatyva už kultūriškai jautrų švietimą
„Anthropos“ inicijavo kreipimąsi dėl diskriminuojančių kultūrinių reprezentacijų ir eurocentrizmo mokomojoje medžiagoje, įgyvendino mokymus autoriams.
Telšiuose sukurta oazė pabėgėliams, atvykusiems iš Ukrainos
Telšiuose sukurta oazė pabėgėliams, atvykusiems iš Ukrainos
Telšiai telkiasi vieningai pagalbai iš Ukrainos atvykstantiems karo pabėgėliams. Kartu vienybėje mes kuriame oazę, kurioje visiems gera gyventi!
NEET jaunimo integracija į darbo rinką
NEET jaunimo integracija į darbo rinką
VšĮ “Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuras” padeda socialiai pažeidžiamam jaunimui įsilieti į darbo rinką, savanorystę ar pameistrystę.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016