ORI SENATVĖ – MISIJA (NE)ĮMANOMA

Regina Kokoškina
Palaikymo balsai neturės įtakos konkurso rezultatams. Konkursinio balsavimo sistemą planuojama atverti šių metų rudens pradžioje. Apie konkursinio balsavimo pradžią būsite informuoti žinute Lietuvos galios platformoje.
Jau palaikė

Statistika privertė pažvelgti tiesiai į akis: visuomenė sparčiai sensta, ir neišvengiamai teks prie to prisitaikyti. Tai reiškia, užuot užtrenkus visas galimybių duris, vyresnio amžiaus žmonėms, reikia dėti pastangas, kad jis ilgiau išliktų aktyvus visuomeniniame gyvenime. Pastaruoju metu mes labai daug kalbame apie įvairias diskriminacijos rūšis – dėl lyties, tautybės, rasės ir t.t. Bet vis dar pamirštame diskriminaciją dėl amžiaus. Apie pensinio amžiaus žmones pamirštama – jie yra suvokiami kaip nieko negalintys, tik besiskundžiantys ir einantys pirkti vaistų.

Pasitenkinimas gyvenimu yra labiausiai siejamas su pinigais, sveikata ir užimtumu. Kai trūksta šių trijų gerovės komponentų, argi yra galimybių gyventi oriai: keliauti, pramogauti, šviestis, jaustis reikalingais, turėti galimybių dalyvauti mėgstamose veiklose? Tada ir atrodo, kad ORI SENATVĖ- MISIJA NEĮMANOMA – pensijos mažos, pragyvenimas brangus, dažnai jaučiame atskirtį, nuoskaudas, vienatvę. Bet mūsų tam susiburta, kad neliktume gyvenimo užribyje, gyventume pilnavertį gyvenimą, kuo ilgiau išliktume savarankiški, padėtume vieni kitiems, bendrautume, juk „Bendravimas – tai ne tik vienintelis gyvenimo tikslas, bet ir pačio gyvenimo esmė“ (Dž.A.Pirsas), užsiimtume naudinga ir patinkančia veikla.

Vykdomas projektas numato- įsigiję šilauogių, aviečių ir medlievos sodinukų, gėlių ir daržovių sėklų pavasarį pakviesime senyvo amžiaus asmenis į PABUDIMO ŠVENTĘ smagiai pasibuvę ir pabendravę įsipareigosime sodinukais ir gėlėmis pasipuošti sodybos ir sklypus Šalčininkų m., jais rūpinsimės ir rudenį nešini nuotraukomis, sužydėjusiais žiedais, moliūgais, arbūzais, uogomis ir obuoliais vėl rinksimės į DERLIAUS ŠVENTĘ, kur privirę obuolienių ir moliūgų sriubos bendrausime, džiaugsimės užaugintu derliumi. Suruošę atsinešime indelius gėrybių pavaišinti – pasidalinti su Čiužakampio senelių namais, Šalčininkų vaiko globos namais ir dienos Centru, pasidalinsime ir sėklomis, kad užsuktume vėl nauja ratą dar kitą pavasarį, o gal ir dažniau: ir tada ims atrodyti, kad ORI SENATVĖ- MISIJA ĮMANOMA. Be to, dalyvausime edukaciniuose užsiėmimuose Vilniaus universiteto Botanikos sode.

Per du metus jausdami vieni kitų dėmesį ir palaikymą busime užimti sodinimu, auginimu; jausimės reikalingi ir darantys teigiamą poveikį aplinkai. Tikėtina prigis nemažiau kaip 50 krūmų šilauogių, 90 krūmų įvairių aviečių, 10 dar retai Lietuvoje sutinkamų medlievos medelių, gražių savo žiedais ir naudingų uogomis. Šilauogių, aviečių ir medlievos uogos ir daržovės yra geras vitaminų ir mineralinių medžiagų šaltinis ir tai prisideda prie mūsų sveikatos gerinimo.

Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Pagalbos Angelai (Helping Hands of Angels)
Pagalbos Angelai (Helping Hands of Angels)
Anglijoje lietuvių sukurta nepelno organizacija, kuri padeda Lietuvoje nepasiturinčioms šeimoms, seneliams ir visiems, kam reikia pagalbos.
Pagramančio bendruomenės centro „Gramančia“ indelis garsinant savo kraštą
Pagramančio bendruomenės centro „Gramančia“ indelis garsinant savo kraštą
Pagramančio bendruomenės centras „Gramančia“ 2020 m. sukurtas socialinis verslas. Įkurta 19 darbo vietų.
Pilaitės bendruomenės centras
Pilaitės bendruomenės centras
Esame Tauragės raj., Dapkiškių k., Pilaitės bendruomenė: mūsų kaimas įsikūręs ant upės Jūros kranto Pagramančio regionianeme parke.
Baltosios Vokės vaikų dienos centro „Šypsenų sūkurys“ įkūrimas
Baltosios Vokės vaikų dienos centro „Šypsenų sūkurys“ įkūrimas
Vaikų dienos centro tikslas – sukurti saugią aplinką socialiai apleistiems vaikams, kad jie tinkamai galėtų augti ir ugdytis, tyrinėti pasaulį, bendrauti.
Solidarumo Kava
Solidarumo Kava
Tai 5 jaunuolių, turinčių intelekto sutrikimą, iniciatyva. Jos tikslas - kavos puodeliu už šypseną įgyti darbinių įgūdžių bei panaikinti stigmą.
Padėk vienišam senjorui
Padėk vienišam senjorui
Panevėžio krašto Nevėžio tunto skautai nudažė vienišos senolės namą.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2022 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016