Open House Vilnius

Viešoji įstaiga „Architektūros fondas"
Kviesime balsuoti už iniciatyvas konkurse 2023 m. rudenį. Registruoti naujas iniciatyvas jau galite, užsiregistravusius kviesime dalyvauti ir kitose projekto veiklose.

„Open House Vilnius“ – tai viešosios įstaigos „Architektūros fondas“ organizuojamas projektas, kurio tikslas – sukurti galimybę kiekvienam domėtis architektūra ir ją pažinti. Savaitgalio metu duris atveria Vilniaus pastatai, pasižymintys architektūros kokybe, svarba miestui ir bendruomenėms. Renginio metu pastatuose ekskursijas veda ir apie architektūrą pasakoja šimtai miesto entuziastų. „Open House Vilnius“ renginys yra nemokamas, dėl to galimybė apsilankyti renginyje yra užtikrinama visiems. Kasmet renginys pritraukia vis daugiau lankytojų, besidominčių architektūra – 2022 metais įvyko 35000 vizitų pastatuose.

Savaitgalio metu vyksta ne tik architektūrinės ekskursijos pastatuose, bet ir programą papildantys kultūriniai renginiai – paskaitos, koncertai, performansai, meniniai pasakojimai, kurie įtraukia skirtingų sričių kūrėjus, pasiekia skirtingų interesų auditorijas, praplečia architektūros disciplinos suvokimo ribas. Skirtingų kultūros sričių atstovų architektūros interpretacijomis siekiama paskatinti renginio lankytojus patirti ir suvokti miestą, erdvę ir pastatus naujai, o pasirinktos skirtingos meno formos padeda atskleisti ir sustiprinti architektūrinių erdvių ypatybes bei patirti jas naujai.

Renginys yra tarptautinio tinklo „Open House Worldwide“ dalis, kuri vienija daugiau nei 50 pasaulio miestų (daugiau – openhouseworldwide.org). Šiais metais renginys prisijungė ir prie „Open House Europe“ projekto, skatinančio glaudesnį bendradarbiavimą tarp Europos “Open House” miestų-narių organizatorių ir savanorių. Buvimas tarptautinės bendruomenės gretose suteikia galimybę „Open House Vilnius“ greičiau augti ir tobulėti dalinantis gerosiomis patirtimis, bendradarbiauti vykdant savanorių mainus bei plėsti suvokimą apie architektūros kokybės svarbą.

2023 metų renginyje planuojama ypatingą dėmesį skirti renginio programą pristatant ir kitomis kalbomis kalbantiems Vilniaus gyventojams bei miesto svečiams: planuojame plėsti ekskursijų skaičių anglų kalba bei pirmą kartą keliuose pastatuose organizuosime ekskursijas ukrainietiškai.

„Open House Vilnius“ organizuojamas nuo 2015 metų. Renginio organizatorių komandą sudaro 9 žmonės, kurie kuruoja ir sudaro renginio programą, atrenka pastatus, erdves ir interjerus, kaip kokybiškos architektūros ir dizaino pavyzdžius. Taip pat kasmet suburia daugiau nei 400 savanorių komandą, kurie renginio metu veda ekskursijas (tai architektai, dizaineriai, kūrybinių industrijų ar kitų sričių profesionalai, pastatų „gyventojai“ bei savininkai).

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Pirmasis nuotolinis universitetas moterims - WOW University
Pirmasis nuotolinis universitetas moterims - WOW University
2019 m. įsteigta įstaiga, kuri vykdo mokymus ir projektus, įgalinančius moteris visoje Lietuvoje bei už jos ribų įgyti naujų įgūdžių įvairiose srityse
„Kuriu gimtinei“
„Kuriu gimtinei“
Kauno lopšelis-darželis „Vilnelė
Drauge pažinkime pasaulį ir save – kviečia „Senjorų pasaulis"
Drauge pažinkime pasaulį ir save – kviečia „Senjorų pasaulis"
„Senjorų pasaulis“ – virtuali mokymų ir bendravimo erdvė garbaus amžiaus žmonėms, norintiems tobulėti ir prasmingai leisti laiką.
Baterijų gamyba nepriklausomam gyvenimui
Baterijų gamyba nepriklausomam gyvenimui
Baterijų gamyba, skirta išgyventi ir palaikyti kritinę infrastruktūrą įvairių stichinių nelaimių ir karo atveju
Poilsio ir laisvalaikio zonos Skaistgirio miestelyje sukūrimas
Poilsio ir laisvalaikio zonos Skaistgirio miestelyje sukūrimas
Projektu buvo pritaikyta viešoji erdvė aktyviam poilsiui, padidintas kaimo patrauklumas ir pagerinta infrastruktūra.
Asociacija Mes kitokie vaikai - savo negalią paversk galia!
Asociacija Mes kitokie vaikai - savo negalią paversk galia!
Asociacija, kuri globoja vaikus su negaliomis ir specialiaisiais poreikiais bei jų šeimos narius. Įtraukumas į visuomenę prasideda čia.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016