Open House Vilnius

Open House Vilnius

Viešoji įstaiga „Architektūros fondas"

„Open House Vilnius“ – tai viešosios įstaigos „Architektūros fondas“ organizuojamas projektas, kurio tikslas – sukurti galimybę kiekvienam domėtis architektūra ir ją pažinti. Savaitgalio metu duris atveria Vilniaus pastatai, pasižymintys architektūros kokybe, svarba miestui ir bendruomenėms. Renginio metu pastatuose ekskursijas veda ir apie architektūrą pasakoja šimtai miesto entuziastų. „Open House Vilnius“ renginys yra nemokamas, dėl to galimybė apsilankyti renginyje yra užtikrinama visiems. Kasmet renginys pritraukia vis daugiau lankytojų, besidominčių architektūra – 2022 metais įvyko 35000 vizitų pastatuose.

Savaitgalio metu vyksta ne tik architektūrinės ekskursijos pastatuose, bet ir programą papildantys kultūriniai renginiai – paskaitos, koncertai, performansai, meniniai pasakojimai, kurie įtraukia skirtingų sričių kūrėjus, pasiekia skirtingų interesų auditorijas, praplečia architektūros disciplinos suvokimo ribas. Skirtingų kultūros sričių atstovų architektūros interpretacijomis siekiama paskatinti renginio lankytojus patirti ir suvokti miestą, erdvę ir pastatus naujai, o pasirinktos skirtingos meno formos padeda atskleisti ir sustiprinti architektūrinių erdvių ypatybes bei patirti jas naujai.

Renginys yra tarptautinio tinklo „Open House Worldwide“ dalis, kuri vienija daugiau nei 50 pasaulio miestų (daugiau – openhouseworldwide.org). Šiais metais renginys prisijungė ir prie „Open House Europe“ projekto, skatinančio glaudesnį bendradarbiavimą tarp Europos “Open House” miestų-narių organizatorių ir savanorių. Buvimas tarptautinės bendruomenės gretose suteikia galimybę „Open House Vilnius“ greičiau augti ir tobulėti dalinantis gerosiomis patirtimis, bendradarbiauti vykdant savanorių mainus bei plėsti suvokimą apie architektūros kokybės svarbą.

2023 metų renginyje planuojama ypatingą dėmesį skirti renginio programą pristatant ir kitomis kalbomis kalbantiems Vilniaus gyventojams bei miesto svečiams: planuojame plėsti ekskursijų skaičių anglų kalba bei pirmą kartą keliuose pastatuose organizuosime ekskursijas ukrainietiškai.

„Open House Vilnius“ organizuojamas nuo 2015 metų. Renginio organizatorių komandą sudaro 9 žmonės, kurie kuruoja ir sudaro renginio programą, atrenka pastatus, erdves ir interjerus, kaip kokybiškos architektūros ir dizaino pavyzdžius. Taip pat kasmet suburia daugiau nei 400 savanorių komandą, kurie renginio metu veda ekskursijas (tai architektai, dizaineriai, kūrybinių industrijų ar kitų sričių profesionalai, pastatų „gyventojai“ bei savininkai).

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
iniciatyva Šakių Diabeto IQ
iniciatyva Šakių Diabeto IQ
Mūsų tikslas - palaikyti ir vienyti asmenis, gyvenančius su 1, 2 ar kito tipo diabeto diagnoze mūsų rajone.
TARPTAUTINIS PREVENCINIS RENGINYS ŠAUNIŲ KOMANDŲ VARŽYTUVĖS „VISOS PASAKOS BAIGIASI LAIMINGAI“
TARPTAUTINIS PREVENCINIS RENGINYS ŠAUNIŲ KOMANDŲ VARŽYTUVĖS „VISOS PASAKOS BAIGIASI LAIMINGAI“
Tai renginys, kuris patyčių problemas sprendžia nauja forma - pasakų pagalba. Tai tradicinis renginys, kuris 2023 metais vyko jau 15 kartą.
„Žadeikių sūkurys”
„Žadeikių sūkurys”
Asociacija “Žadeikių sūkurys” - tai kaimo bendruomenė, siekianti gerovės savo kaimo žmonėms.
Žilpamūšio krašto bendruomenės atnaujinta krepšinio aikštelė ir išmanusis suoliukas
Žilpamūšio krašto bendruomenės atnaujinta krepšinio aikštelė ir išmanusis suoliukas
Pasvalio rajono Žilpamūšio krašto bendruomenė atnaujino krepšinio aikštelę ir pastatė pirmą rajone „išmanųjį” suoliuką.
Darbo šešėliavimo iniciatyva DUOday
Darbo šešėliavimo iniciatyva DUOday
„DUOday"– darbo šešėliavimo iniciatyva, kai įmonės atveria duris žmonėms su negalia ir kviečia juos išbandyti naujas profesijas bei darbo roles.
Orūs namai
Orūs namai
„Orūs namai" yra senjorų daugiabučiai, kuriuose butus geresnėmis nei rinkos sąlygomis nuomojasi senjorai.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016