Open House Vilnius

Viešoji įstaiga „Architektūros fondas"
Kviečiame balsuoti už iniciatyvas. Balsavimas vyks rugsėjo 18 - spalio 18 dienomis (imtinai). Pabalsavus į jūsų el. pašto dėžutę ateis patvirtinimo laiškas. Paspauskite patvirtinimą gautame laiške, kad balsas būtų užskaitytas. Negavę laiško, patikrinkite ir pašto dėžučių „šiukšlių" skyrius. Jei balsavimas neveikia, pabandykite prisijungti per kitą naršyklę (Chrome, Mozilla, Opera, Edge).

„Open House Vilnius“ – tai viešosios įstaigos „Architektūros fondas“ organizuojamas projektas, kurio tikslas – sukurti galimybę kiekvienam domėtis architektūra ir ją pažinti. Savaitgalio metu duris atveria Vilniaus pastatai, pasižymintys architektūros kokybe, svarba miestui ir bendruomenėms. Renginio metu pastatuose ekskursijas veda ir apie architektūrą pasakoja šimtai miesto entuziastų. „Open House Vilnius“ renginys yra nemokamas, dėl to galimybė apsilankyti renginyje yra užtikrinama visiems. Kasmet renginys pritraukia vis daugiau lankytojų, besidominčių architektūra – 2022 metais įvyko 35000 vizitų pastatuose.

Savaitgalio metu vyksta ne tik architektūrinės ekskursijos pastatuose, bet ir programą papildantys kultūriniai renginiai – paskaitos, koncertai, performansai, meniniai pasakojimai, kurie įtraukia skirtingų sričių kūrėjus, pasiekia skirtingų interesų auditorijas, praplečia architektūros disciplinos suvokimo ribas. Skirtingų kultūros sričių atstovų architektūros interpretacijomis siekiama paskatinti renginio lankytojus patirti ir suvokti miestą, erdvę ir pastatus naujai, o pasirinktos skirtingos meno formos padeda atskleisti ir sustiprinti architektūrinių erdvių ypatybes bei patirti jas naujai.

Renginys yra tarptautinio tinklo „Open House Worldwide“ dalis, kuri vienija daugiau nei 50 pasaulio miestų (daugiau – openhouseworldwide.org). Šiais metais renginys prisijungė ir prie „Open House Europe“ projekto, skatinančio glaudesnį bendradarbiavimą tarp Europos “Open House” miestų-narių organizatorių ir savanorių. Buvimas tarptautinės bendruomenės gretose suteikia galimybę „Open House Vilnius“ greičiau augti ir tobulėti dalinantis gerosiomis patirtimis, bendradarbiauti vykdant savanorių mainus bei plėsti suvokimą apie architektūros kokybės svarbą.

2023 metų renginyje planuojama ypatingą dėmesį skirti renginio programą pristatant ir kitomis kalbomis kalbantiems Vilniaus gyventojams bei miesto svečiams: planuojame plėsti ekskursijų skaičių anglų kalba bei pirmą kartą keliuose pastatuose organizuosime ekskursijas ukrainietiškai.

„Open House Vilnius“ organizuojamas nuo 2015 metų. Renginio organizatorių komandą sudaro 9 žmonės, kurie kuruoja ir sudaro renginio programą, atrenka pastatus, erdves ir interjerus, kaip kokybiškos architektūros ir dizaino pavyzdžius. Taip pat kasmet suburia daugiau nei 400 savanorių komandą, kurie renginio metu veda ekskursijas (tai architektai, dizaineriai, kūrybinių industrijų ar kitų sričių profesionalai, pastatų „gyventojai“ bei savininkai).

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
SPEAK Lithuania
SPEAK Lithuania
SPEAK Lietuva sujungia migrantus ir pabėgėlius su vietiniais per bendruomenės vedamą kalbų ir kultūros mainų patirtį.
Pasaulio, istorijos ir gamtos pažinimas
Pasaulio, istorijos ir gamtos pažinimas
Nuo 2022 m. KB "Taurų žiburys" organizuoja protmūšius, surinkusius jau per 700 dalyvių ir skatinančius žmones domėtis pasauliu, jo istorija, gamta.
Keliavimo priemonė „Atrask.eu“: bendruomenės stiprinimas per inovacijas
Keliavimo priemonė „Atrask.eu“: bendruomenės stiprinimas per inovacijas
Aukštadvaryje įsikūręs vaikų dienos centras „Navininkai“ kartu su partneriais įgyvendina interaktyvų projektą „Atrask.eu“.
LRK Jaunimo programa
LRK Jaunimo programa
Lietuvos Raudonasis Kryžius siekia sudaryti palankias sąlygas jauno žmogaus tobulėjimui, įsitraukimui į visuomeninę veiklą.
„Nėštumo kalendorius“ ir „Kūdikio dienoraštis“ –  edukacija tėvams, prie kurios gyvavimo prisideda daugelis
„Nėštumo kalendorius“ ir „Kūdikio dienoraštis“ – edukacija tėvams, prie kurios gyvavimo prisideda daugelis
Švietimo idėja, gimusi vienos mamos galvoje, virto net 15 metų besitęsiančia iniciatyva, prie kurios gyvavimo prisideda daug žmonių.
Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka: bendruomenę sujungia šokis
Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka: bendruomenę sujungia šokis
Ketvirtus metus bibliotekos organizuojama bendruomenine šokio iniciatyva siekiama stiprinti bendruomeniškumo ryšius per kūrybinę veiklą
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016