„NIEKADA NEVĖLU“

Anykščių rajono savivaldybės Traupio seniūnija
2022 m. konkurso balsavimas pasibaigė. Ačiū dalyvavusiems! Kviesime balsuoti kitų metų konkurse 2023 m. „Palaikymo" balsai neturės įtakos konkurso rezultatams. Registruoti naujas iniciatyvas jau galite, užsiregistravusius kviesime dalyvauti ir kitose projekto veiklose.
Jau palaikė

Traupio senjorės nebūtų net pagalvojusios, kad gali lipti ant scenos ir judėti šokio žingsneliu, jeigu ne ilgametė Anykščių rajono kultūros centro Traupio skyriaus meno vadovė Janina Savickienė. Nors ir išėjusi į užtarnautą poilsį, Janina ėmėsi gražios iniciatyvos ir sukvietė močiutes įrodyti, kad amžius šokiui – ne kliūtis.

Viskas prasidėjo 2019 -aisiais. Ilgus metus su įvairaus amžiaus saviveiklininkais dirbusi Janina Savickienė nenurimo be kultūrinės veiklos ir galvodama apie tai, kaip užpildyti senyvo amžiaus žmonėms vienatvės liūdesį, sukvietė močiutėms į reguliarius susitikimus kultūros namuose pabendravimui prie arbatos puodelio. Besišnekučiuojant nutarta pasimankštinti, o judant muzikos ritmu gimė šokio žingsneliai. Vadovei Janinai beliko sujungti žingsnelius į šokio choreografiją ir gimė linijinis šokis, po to antras, trečias, o šiuo metu močiutės turi pastačiusios jau eilę šokių.

Pirmas pasirodymas įvyko 2019 m. Kalėdinės šventės metu Traupio kultūros namuose. Senjorių šokiai sulaukė griausmingų ovacijų. Visi nuoširdžiai žavėjosi, negailėjo pagyrų, o tai močiutes skatino nesustoti šokti. Vadovė Janina toliau kantriai mokė šokio žingsnelių, parinkdama gražias melodijas, ne tik lėtas, bet lotynų muzikos ritmu.

Antro pasirodymo metu senjorių šokių kolektyvas lipo ant scenos jau su pavadinimu „Pavakarys“. „Pavakarys, bet dar ne vakaras, juokavo senjorės,– šokis mums suteikia naujų jėgų, energijos, svarbu širdis jauna.“

Močiutės šokdamos pamiršta kiek joms metų. Kartais suskausta ranką, koją, pasvaigsta galva ar pakyla kraujo spaudimas, bet džiaugsmas, pasitenkinimas, harmonijos jausmas šokant atperka viską.

Moterys, kurioms jauniausiai– 68, o vyriausiai – 85 –eri, renkasi du kartus per savaitę mankštintis, mokytis šokti. Repeticijos ir muzika joms padeda „atsijungti“ nuo visokių rūpesčių ir nesėkmių. O ir kūnas tampa lankstesnis, lengviau valdomas, gerėja savijauta, giedrėja nuotaika, atsiranda daugiau energijos.

Traupietės senjorės labai džiaugiasi, kad dar „nenurašytos“, kad gali lipti ant scenos ir šokti. Jos be galo dėkingos Janinai Savickienei, mylimai ir gerbiamai visų traupiečių už jos iniciatyvumą, atsidavimą, kūrybiškumą ir pasiaukojimą bendruomenės labui.

Janina Savickienė – traupiečių kultūrinio ir bendruomeninio gyvenimo siela, sugebanti suvienyti, dirbti, kurti. Janina – buvusi Traupio bendruomenės pirmininkė, kupina idėjų ir sėkmingai jas įgyvendinanti, gyvenanti visų traupiečių rūpesčiais ir džiaugsmais, nuoširdžiai ir aktyviai dirbanti bendruomenės labui, ilgus metus mokiusi Traupio vaikus pažinimo tiesų ir dalyvavimo meno saviveikloje. Janinos vadovaujamas mėgėjų teatras, sulaukęs jau 60 metų, garsus ir už rajono ribų, laimėjęs respublikinius konkursus, visus traupiečius ir kraštiečius džiugina profesionaliais pasirodymais. Janina sugeba suburti saviveiklininkus ir organizuoti prasmingus renginius.

Janinos Savickienės iniciatyvumas dovanojo Traupio močiutėms antrą jaunystę ir populiarumą. „Pavakarys“ jau vyksta ir į gastroles, – senjorės šoko kaimyninėje bendruomenėje!

Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
VŠĮ „Aš ypatingas“
VŠĮ „Aš ypatingas“
Prieš keletą metų paveldėtas namas virto vaikų dienos centru.
Asociacija „Kėdainių samariečiai" - Suaugusiųjų dienos centras
Asociacija „Kėdainių samariečiai" - Suaugusiųjų dienos centras
Asociacija „Kėdainių samariečiai" įsteigė Suaugusiųjų dienos centrą, nes yra įsitikinę - socialinė atskirtis yra mūsų galvose, o ne gyvenime.
Visagino menų rezidencija
Visagino menų rezidencija
Menų rezidencija “Taškas” yra nuolat auganti erdvė jaunimui, menininkams, turistams ir žmonėms ieškantiems savęs, tylos ar įkvėpimo.
Taikomosios antropologijos organizacijos „Anthropos“ iniciatyva už kultūriškai jautrų švietimą
Taikomosios antropologijos organizacijos „Anthropos“ iniciatyva už kultūriškai jautrų švietimą
„Anthropos“ inicijavo kreipimąsi dėl diskriminuojančių kultūrinių reprezentacijų ir eurocentrizmo mokomojoje medžiagoje, įgyvendino mokymus autoriams.
Telšiuose sukurta oazė pabėgėliams, atvykusiems iš Ukrainos
Telšiuose sukurta oazė pabėgėliams, atvykusiems iš Ukrainos
Telšiai telkiasi vieningai pagalbai iš Ukrainos atvykstantiems karo pabėgėliams. Kartu vienybėje mes kuriame oazę, kurioje visiems gera gyventi!
NEET jaunimo integracija į darbo rinką
NEET jaunimo integracija į darbo rinką
VšĮ “Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuras” padeda socialiai pažeidžiamam jaunimui įsilieti į darbo rinką, savanorystę ar pameistrystę.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016