„Nėštumo kalendorius“ ir „Kūdikio dienoraštis“ – edukacija tėvams, prie kurios gyvavimo prisideda daugelis

VšĮ Mediapressa
Kviečiame balsuoti už iniciatyvas. Balsavimas vyks rugsėjo 18 - spalio 18 dienomis (imtinai). Pabalsavus į jūsų el. pašto dėžutę ateis patvirtinimo laiškas. Paspauskite patvirtinimą gautame laiške, kad balsas būtų užskaitytas. Negavę laiško, patikrinkite ir pašto dėžučių „šiukšlių" skyrius. Jei balsavimas neveikia, pabandykite prisijungti per kitą naršyklę (Chrome, Mozilla, Opera, Edge).

„Nėštumo kalendorius“ ir „Kūdikio dienoraščiai“ – edukaciniai leidiniai šiuolaikiniams tėvams 

Tai pilietinės visuomenės iniciatyva kuriami ir leidžiami leidiniai, nemokamai dalijami būsimiems tėvams poliklinikose ir gimdymo namuose visoje Lietuvoje. 15 metų leidžiami, daugiau nei 200 sveikatos priežiūros įstaigų platinami, atsakingo turinio leidiniai nėščiosioms ir tėvams, susilaukusiems kūdikio. Atsakingo turinio kūrimą užtikrinantys specialistai ir mokslininkai, matydami didelę švietimo prasmę, dažnai įsitraukia neatlygintinai, todėl edukacinius leidinius galime kurti savarankiškai ir prisidėti prie valstybės gerovės.

Nuo 2008 m. platinami „Nėštumo kalendoriai“ ir „Kūdikio dienoraščiai“ nuolat atnaujinami konsultuojantis su psichikos sveikatos ir medicinos specialistais. Orientuojamės ne tik į organizmo pokyčius, fizinį pasirengimą gimdymui, kūdikio priežiūrą, bet ir į emocinę mamų sveikatą bei partnerystės ryšių stiprinimą šeimoje.

Kūdikio atėjimas – tai daug naujų žinių ir pasirengimo reikalaujantis gyvenimo etapas naujiems tėvams. Edukaciniai nemokami leidiniai nuo pat pirmųjų nėštumo mėnesių yra tikri pagalbininkai, kurie padeda sekti pokyčius bei suteikia atsakymus į dažniausius klausimus apie nėštumo ir kūdikio auginimo kelionę. Sveikatos specialistai teigiamai vertina informaciją, o mamų atsiliepimai sustiprina projekto prasmę:

„Labai smagus, glaustas, informatyvus leidinys. Atsiverčiu kas kartą, kai reikia susistemintos informacijos. Man tai – lyg enciklopedija, žinynas“.

„Koks išsamus leidinys: vienoje vietoje pateikta daug reikalingos ir naudingos informacijos: ko gali tikėtis besilaukianti mama, kaip vystosi vaikelis, kaip pasirūpinti savimi, kuri ieškoti paramos ir pagalbos“.

„Nustebau, kokius kokybiškus žurnalus gauname dovanų. Tai tikras dėmesys pacientui ir nuostabus rūpestis mama“.

Nėštumo kalendorius yra tikras išsigelbėjimas, kai jautiesi pasimetusi ir kiekviename žingsnyje iškyla milijonas klausimų“.

Projekto idėja, gimusi vienos mamos galvoje, virto net 15 metų besitęsiančia nevyriausybine iniciatyva, prie kurios gyvavimo prisideda daug kūrėjų, savanorių, verslininkų, akušerių, pačių tėvų ir kitų piliečių, matančių didelę tėvų švietimo prasmę.

Švietimas, informavimas, patikrinti faktai, profesionalų patirtis – tikime, kad tai svarbu tėvų bendruomenėms ir prisideda prie emociškai sveikesnės ir brandesnės visuomenės.

www.NestumoKalendorius.lt

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
SPEAK Lithuania
SPEAK Lithuania
SPEAK Lietuva sujungia migrantus ir pabėgėlius su vietiniais per bendruomenės vedamą kalbų ir kultūros mainų patirtį.
Pasaulio, istorijos ir gamtos pažinimas
Pasaulio, istorijos ir gamtos pažinimas
Nuo 2022 m. KB "Taurų žiburys" organizuoja protmūšius, surinkusius jau per 700 dalyvių ir skatinančius žmones domėtis pasauliu, jo istorija, gamta.
Keliavimo priemonė „Atrask.eu“: bendruomenės stiprinimas per inovacijas
Keliavimo priemonė „Atrask.eu“: bendruomenės stiprinimas per inovacijas
Aukštadvaryje įsikūręs vaikų dienos centras „Navininkai“ kartu su partneriais įgyvendina interaktyvų projektą „Atrask.eu“.
LRK Jaunimo programa
LRK Jaunimo programa
Lietuvos Raudonasis Kryžius siekia sudaryti palankias sąlygas jauno žmogaus tobulėjimui, įsitraukimui į visuomeninę veiklą.
Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka: bendruomenę sujungia šokis
Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka: bendruomenę sujungia šokis
Ketvirtus metus bibliotekos organizuojama bendruomenine šokio iniciatyva siekiama stiprinti bendruomeniškumo ryšius per kūrybinę veiklą
Marijampolės trečiojo amžiaus universiteto savanoriai siekia inovatyvumo senjorų veiklose
Marijampolės trečiojo amžiaus universiteto savanoriai siekia inovatyvumo senjorų veiklose
Marijampolės trečiojo amžiaus universiteto savanoriai įgyvendino projektą, kuriame siekia inovatyvumo senjorų veiklose
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016