Neregių ir silpnaregių socialinė reabilitacija

Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Netekus ar susilpnėjus regėjimui žmogui grįžti į savarankišką, socialinį gyvenimą labai sudėtinga. Čia jam gali padėti Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos specialistai. Jie padeda išmokti savarankiškai judėti su baltąja lazdele, tvarkytis buityje, naudotis išmaniuoju telefonu, kompiuteriu, skaityti garsines knygas, padeda gauti regos technines pagalbos priemones.

Per pastaruosius 2 metus buvo organizuotos 5 kompleksinės socialinės reabilitacijos grupės. Keturios grupės – 15 dienų, viena – 8 dienų trukmės. Iš viso per dvejus metus reabilitacijoje dalyvavo 40 neregių iš visos Lietuvos. Daugiausiai suteikta orientacijos ir mobilumo ugdymo (vaikščiojimo su baltąja lazdele) paslaugų. Kiek paslaugų gauna sąjungos nariai filialuose, neskaičiuota. Tačiau pastebima, kad sparčiai auga mokymosi naudotis kalbančiais išmaniaisiais mobiliaisiais įrenginiais poreikis, labai aktuali medicinos psichologo pagalba, bendruomenės nariai pabrėžia teisininko konsultacijų svarbą ir vertina reabilitacijos kultūrinę programą. O svarbiausia – BENDRAVIMAS tarpusavyje.

Nuo 2022 m. rugsėjo Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos tinklalapyje www.lass.lt atsirado mygtukas „Registruoti pagalbai“. Asmuo, susidūręs su neseniai regą praradusiu asmeniu, silpnaregiu, kuriam reikia pagalbos ar informacijos, gali jį užregistruoti LASS pagalbai. Tuomet regos negalią turinčiam žmogui suteikiama individuali pagalba:

– visa informacija apie darbingumo nustatymo tvarką,
– techninės pagalbos priemones,
– buities pritaikymą neregiui,
– galimybes skaityti,
– savarankiškai keliauti su baltąja lazdele ir kitą su regos negalia susijusią pagalbą galima gauti iš Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos specialistų.

Organizacija turi 49 filialus Lietuvoje. Todėl didelė pagalbos dalis pasiekiama konkrečiame rajone arba organizuojami socialinės reabilitacijos užsiėmimai didžiuosiuose miestuose. Visa tai Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos nariai gauna nemokamai.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Emocinės paramos programa „Drauge“
Emocinės paramos programa „Drauge“
Programa „Drauge“ padeda mamoms ir tėčiams, kurie išgyvena sudėtingą gyvenimo etapą bei jaučiasi vieniši.
Alvito kaimo bendruomenė
Alvito kaimo bendruomenė
Per dauagiau nei 20 gyvavimo metų Alvito kaimo bendruomenė įgyvendino daugybę įvairių projektų, kurie gražina mūsų miestelį ir suburia gyventojus.
Minties galia motyvuojanti veikti – „Pagalvokime ką galime duoti kitam neatlygintinai”
Minties galia motyvuojanti veikti – „Pagalvokime ką galime duoti kitam neatlygintinai”
Trijų alytiškių iniciatyvos globojamiems vaikams ir gimtajam miestui vienija aplinkai jautrius juridinius ir fizinius asmenis.
Bendruomenė „Dailučių švyturiai"
Bendruomenė „Dailučių švyturiai"
Bendruomenė „Dailučių švyturiai" įsteigta 2006, tai visuomeninė organizacija, įkūrusi VDC, sveikatingumo centrą, teikia socialines paslaugas.
Nematomą negalią turintys asmenys yra matomi
Nematomą negalią turintys asmenys yra matomi
Pasitelkiant tarptautiniu mastu žinomą Nematomos negalios saulėgrąžos ženklą siekiame, kad nematomą negalią turintys asmenys būtų matomi.
Jonavos rajono Panoterių krašto bendruomenė
Jonavos rajono Panoterių krašto bendruomenė
Vienu iš svarbiausių projektų per veiklos laikotarpį laikome – savarankišką iniciatyvą Panoterių heraldikos sukūrimui ir pristatymui.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016