Neregių ir silpnaregių socialinė reabilitacija

Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga
Kviesime balsuoti už iniciatyvas konkurse 2023 m. rudenį. Registruoti naujas iniciatyvas jau galite, užsiregistravusius kviesime dalyvauti ir kitose projekto veiklose.

Netekus ar susilpnėjus regėjimui žmogui grįžti į savarankišką, socialinį gyvenimą labai sudėtinga. Čia jam gali padėti Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos specialistai. Jie padeda išmokti savarankiškai judėti su baltąja lazdele, tvarkytis buityje, naudotis išmaniuoju telefonu, kompiuteriu, skaityti garsines knygas, padeda gauti regos technines pagalbos priemones.

Per pastaruosius 2 metus buvo organizuotos 5 kompleksinės socialinės reabilitacijos grupės. Keturios grupės – 15 dienų, viena – 8 dienų trukmės. Iš viso per dvejus metus reabilitacijoje dalyvavo 40 neregių iš visos Lietuvos. Daugiausiai suteikta orientacijos ir mobilumo ugdymo (vaikščiojimo su baltąja lazdele) paslaugų. Kiek paslaugų gauna sąjungos nariai filialuose, neskaičiuota. Tačiau pastebima, kad sparčiai auga mokymosi naudotis kalbančiais išmaniaisiais mobiliaisiais įrenginiais poreikis, labai aktuali medicinos psichologo pagalba, bendruomenės nariai pabrėžia teisininko konsultacijų svarbą ir vertina reabilitacijos kultūrinę programą. O svarbiausia – BENDRAVIMAS tarpusavyje.

Nuo 2022 m. rugsėjo Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos tinklalapyje www.lass.lt atsirado mygtukas „Registruoti pagalbai“. Asmuo, susidūręs su neseniai regą praradusiu asmeniu, silpnaregiu, kuriam reikia pagalbos ar informacijos, gali jį užregistruoti LASS pagalbai. Tuomet regos negalią turinčiam žmogui suteikiama individuali pagalba:

– visa informacija apie darbingumo nustatymo tvarką,
– techninės pagalbos priemones,
– buities pritaikymą neregiui,
– galimybes skaityti,
– savarankiškai keliauti su baltąja lazdele ir kitą su regos negalia susijusią pagalbą galima gauti iš Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos specialistų.

Organizacija turi 49 filialus Lietuvoje. Todėl didelė pagalbos dalis pasiekiama konkrečiame rajone arba organizuojami socialinės reabilitacijos užsiėmimai didžiuosiuose miestuose. Visa tai Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos nariai gauna nemokamai.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
"Vilties galia"
"Vilties galia"
Asociacija atstovauja neįgaliuosius turinčius stuburo pažeidimus, traumas, kurie gali judėti neįgaliojo vežimėliais arba kitomis pagalbos priemonėmis
Aktyvus ir kūrybiškas Bibliotekos senjorų rankdarbių klubas
Aktyvus ir kūrybiškas Bibliotekos senjorų rankdarbių klubas
Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriuje jau 11 m. veikia aktyvus, kūrybiškas Senjorų rankdarbių klubas.
Iškepk senoliui pyragą
Iškepk senoliui pyragą
Jau antrus metus vykdome iniciatyva "Iškepk pyragą senoliui". Pyragus senoliams išvežiojame kūčių dieną, kad galėtų pasidėti ant kūčių stalo.
Moterų bendrystės klubas "NeVienos"
Moterų bendrystės klubas "NeVienos"
Moterų bendrystės klubas, tai susibūrimo vieta moterims, patiriančioms nelengvus išgyvenimus ar vienatvę esamu gyvenimo momentu.
Senjorų klubas „Polėkis“
Senjorų klubas „Polėkis“
Jonavos viešojoje bibliotekoje nuo 2017-ųjų įsikūręs klubas „Polėkis“ buria kūrybingus, žingeidžius ir aktyvius senjorus.
„GERUMO LAUKNEŠĖLIS“
„GERUMO LAUKNEŠĖLIS“
Iniciatyva, siekianti sutelkti gerumo akcijai – saldžių lauknešėlių, skirtų vienišiems seneliams, gaminimui ir dovanojimui.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016