Neregių ir silpnaregių socialinė reabilitacija

Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga
Kviečiame balsuoti už iniciatyvas. Balsavimas vyks rugsėjo 18 - spalio 18 dienomis (imtinai). Pabalsavus į jūsų el. pašto dėžutę ateis patvirtinimo laiškas. Paspauskite patvirtinimą gautame laiške, kad balsas būtų užskaitytas. Negavę laiško, patikrinkite ir pašto dėžučių „šiukšlių" skyrius. Jei balsavimas neveikia, pabandykite prisijungti per kitą naršyklę (Chrome, Mozilla, Opera, Edge).

Netekus ar susilpnėjus regėjimui žmogui grįžti į savarankišką, socialinį gyvenimą labai sudėtinga. Čia jam gali padėti Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos specialistai. Jie padeda išmokti savarankiškai judėti su baltąja lazdele, tvarkytis buityje, naudotis išmaniuoju telefonu, kompiuteriu, skaityti garsines knygas, padeda gauti regos technines pagalbos priemones.

Per pastaruosius 2 metus buvo organizuotos 5 kompleksinės socialinės reabilitacijos grupės. Keturios grupės – 15 dienų, viena – 8 dienų trukmės. Iš viso per dvejus metus reabilitacijoje dalyvavo 40 neregių iš visos Lietuvos. Daugiausiai suteikta orientacijos ir mobilumo ugdymo (vaikščiojimo su baltąja lazdele) paslaugų. Kiek paslaugų gauna sąjungos nariai filialuose, neskaičiuota. Tačiau pastebima, kad sparčiai auga mokymosi naudotis kalbančiais išmaniaisiais mobiliaisiais įrenginiais poreikis, labai aktuali medicinos psichologo pagalba, bendruomenės nariai pabrėžia teisininko konsultacijų svarbą ir vertina reabilitacijos kultūrinę programą. O svarbiausia – BENDRAVIMAS tarpusavyje.

Nuo 2022 m. rugsėjo Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos tinklalapyje www.lass.lt atsirado mygtukas „Registruoti pagalbai“. Asmuo, susidūręs su neseniai regą praradusiu asmeniu, silpnaregiu, kuriam reikia pagalbos ar informacijos, gali jį užregistruoti LASS pagalbai. Tuomet regos negalią turinčiam žmogui suteikiama individuali pagalba:

– visa informacija apie darbingumo nustatymo tvarką,
– techninės pagalbos priemones,
– buities pritaikymą neregiui,
– galimybes skaityti,
– savarankiškai keliauti su baltąja lazdele ir kitą su regos negalia susijusią pagalbą galima gauti iš Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos specialistų.

Organizacija turi 49 filialus Lietuvoje. Todėl didelė pagalbos dalis pasiekiama konkrečiame rajone arba organizuojami socialinės reabilitacijos užsiėmimai didžiuosiuose miestuose. Visa tai Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos nariai gauna nemokamai.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Namų mama
Namų mama
Nemokama mamų bendruomenė, kurioje jau esančios mamos padeda besilaukiančioms ar ką tik pagimdžiusioms atneša maisto ir skiria laiko pabendravimui.
Specialiųjų poreikių vaikų kūryba garsina Lietuvą visame pasaulyje.
Specialiųjų poreikių vaikų kūryba garsina Lietuvą visame pasaulyje.
Informacinių technologijų ir ypatingų poreikių vaikų fantazijos jungties rezultatas - vektorinės tapybos darbai, kokių dar nebuvo matęs pasaulis.
Negalios įkvėpti
Negalios įkvėpti
Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos patirtys.
„Rozalimo sveikatinimo studiją“
„Rozalimo sveikatinimo studiją“
Bendruomenės veikla - telkti bendruomenės narius, įgyvendinti socialines programas. Didinti kaimo vietovių viešojo gyvenimo patrauklumą.
Mano Guru - antrasis šansas socialiai atskirtiems
Mano Guru - antrasis šansas socialiai atskirtiems
Kavinėje „Mano Guru“ įdarbinami priklausomybėmis nuo psichoaktyvių medžiagų sergantys, grįžę iš įkalinimo įstaigų, asmenys. Veikia 19 metų.
Marcinkonių kaimo bendruomenė
Marcinkonių kaimo bendruomenė
Marcinkonių kaimo bendruomenės iniciatyva veikia akredituotas vaikų dienos centras "Šypsenėlė" ir viešoji pirtis kaimo gyventojams.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016