Nemokamas žurnalas „Lietaus vaikai“

Barbora Suisse
2022 m. konkurso balsavimas pasibaigė. Ačiū dalyvavusiems! Kviesime balsuoti kitų metų konkurse 2023 m. „Palaikymo" balsai neturės įtakos konkurso rezultatams. Registruoti naujas iniciatyvas jau galite, užsiregistravusius kviesime dalyvauti ir kitose projekto veiklose.
Jau palaikė

Lietuvos autizmo asociacija „Lietaus vaikai“, vienijanti šeimas, auginančias vaikus su autizmo spektro ir kitais raidos sutrikimais, autistiškus asmenis bei autizmo srityje dirbančius specialistus bei leidžianti nemokamą žurnalą apie autizmą lietuvių kalba „Lietaus vaikai“, siekia kuo labiau šviesti visuomenę apie tai, kas yra autizmas.

Visa žurnalo redakcijos komanda – nuo redaktorės iki dizainerės – mamos, auginančios autistiškos vaikus, kurios savo profesinius gebėjimus panaudoja situacijai Lietuvoje keisti.
Žurnalas „Lietaus vaikai“ skirtas tiek šeimoms, kurie augina vaikus su autizmo spektro sutrikimu, tiek specialistams, dirbantiems autizmo srityje. Žurnalas leidžiamas trečius metus, jau pasirodė 10 numerių. 2021 metais bus išleisti viso 4 numeriai.

Šiuo metu žurnalas leidžiamas 1000 egzempliorių tiražu ir padeda ne tik šeimoms, o ir specialistams kasdieniame jų darbe. Turinio aktualumą rodo ir elektroninės žurnalo versijos peržiūrų skaitlingumas – žurnalo pirmąjį numerį perskaitė daugiau kaip 8 000 skaitytojų, o per dvejus leidybos metus bendras peržiūrų skaičius viršijo 50 000.

Apie autizmą informacijos lietuvių kalba tikrai trūksta. Kalba eina ne tik apie mokslinę, bet ir apie praktinę informaciją šeimoms ir netgi specialistams. Žurnale pasakojame, kaip dirbti su autistiškais vaikais, dalinamės sėkmės istorijomis bei suaugusių autistiškų žmonių pasiekimais. Ir nors pasaulyje tikrai nemažai informacijos, tačiau pamatėme, kad didelė dalis bendruomenės ne visada turi tą galimybę informaciją gauti ar skaityti užsienio kalbomis.

Kitas dalykas, dėl ko leidžiame žurnalą, yra tas, kad apie autizmą sklando labai daug mitų. Pavyzdžiui, sakoma, kad autizmas – tai liga. Tai nėra liga, nuo autizmo nepasveikstama. Tačiau tai nėra ir beviltiška diagnozė, kaip gali atrodyti, tai nėra tik mergaičių ar tik berniukų liga, nebūtinai autizmui būdinga protinė negalia ar agresyvumas. Labai dažnai šeimos, susidūrusios su autizmu, ieško tos vadinamosios stebuklingos piliulės, ryžtasi visokiems bandymams, netgi invazinėms brangioms procedūroms, nes visi puikiai žinome, kur yra neviltis, ten visada atsiras norinčių iš to pasipelnyti. Todėl savo leidinyje labai griežtai atrenkame tik moksliškai patvirtintus metodus, metodikas, informaciją, stengiamės kovoti su šarlatanizmu.

Elektroninė žurnalo versija talpinama asociacijos interneto svetainėje adresu www.lietausvaikai.lt bei “Facebook” paskyroje, kuri turi daugiau nei 9000 sekėjų.
Visus numerius paskaityti galite čia: https://asociacija.lietausvaikai.lt/zurnalas/zurnalas
1000 spausdintų kopijų: didžioji dalis išsiuntinėjama paštu sudarytam adresatų sąrašui (savivaldybių švietimo skyriams, valstybės institucijoms (Švietimo ir mokslo ministerijai, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai, Sveikatos apsaugos ministerijai, Pedagoginei psichologinei tarnybai ir jos padaliniams, daliai mokyklų, vaikų darželių, Lietuvos autizmo asociacijos juridiniams nariams regionuose), platinama per specializuotus renginius ir susitikimus, kuriuose dalyvauja asociacijos atstovai. Dalis žurnalų siunčiami privatiems asmenims, prenumeratoriams, kurie parėmė projektą finansiškai.

Žurnalą iš dalies finansuoja Neįgaliųjų reikalų departamentas prie SADM, Western Union Foundation bei privatūs asmenys. Didelė dalis darbų šiame projekte atliekami savanoriškais pagrindais.

Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
VŠĮ „Aš ypatingas“
VŠĮ „Aš ypatingas“
Prieš keletą metų paveldėtas namas virto vaikų dienos centru.
Asociacija „Kėdainių samariečiai" - Suaugusiųjų dienos centras
Asociacija „Kėdainių samariečiai" - Suaugusiųjų dienos centras
Asociacija „Kėdainių samariečiai" įsteigė Suaugusiųjų dienos centrą, nes yra įsitikinę - socialinė atskirtis yra mūsų galvose, o ne gyvenime.
Visagino menų rezidencija
Visagino menų rezidencija
Menų rezidencija “Taškas” yra nuolat auganti erdvė jaunimui, menininkams, turistams ir žmonėms ieškantiems savęs, tylos ar įkvėpimo.
Taikomosios antropologijos organizacijos „Anthropos“ iniciatyva už kultūriškai jautrų švietimą
Taikomosios antropologijos organizacijos „Anthropos“ iniciatyva už kultūriškai jautrų švietimą
„Anthropos“ inicijavo kreipimąsi dėl diskriminuojančių kultūrinių reprezentacijų ir eurocentrizmo mokomojoje medžiagoje, įgyvendino mokymus autoriams.
Telšiuose sukurta oazė pabėgėliams, atvykusiems iš Ukrainos
Telšiuose sukurta oazė pabėgėliams, atvykusiems iš Ukrainos
Telšiai telkiasi vieningai pagalbai iš Ukrainos atvykstantiems karo pabėgėliams. Kartu vienybėje mes kuriame oazę, kurioje visiems gera gyventi!
NEET jaunimo integracija į darbo rinką
NEET jaunimo integracija į darbo rinką
VšĮ “Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuras” padeda socialiai pažeidžiamam jaunimui įsilieti į darbo rinką, savanorystę ar pameistrystę.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016