NARSIEČIŲ KALNAS

Vilma Litvaitienė
Vyksta balsavimas. Balsuoti už labiausiai patikusias iniciatyvas galite iki sausio 31 dienos.
Jau palaikė

Narsiečių gyventojai puikiai pamena dulkių debesis, žvyruotus kelius, kuriais daug metų teko važiuoti kvėpuojant dulkes, pro dulkių debesis sunkiai įmatydavome savo vaikus einančius į mokyklas. Tačiau, tai buvo mūsų dulkės, mūsų žvirkelis, mūsų žemė, kuria važiavome ar ėjome. Ir atėjus gandui į Narsiečius apie kelių asfaltavimus sunku buvo patikėti. Ir tada gimė idėja: išsaugokime savo žvyrkelio kelią kalno pavidale! Teko daug prašyti, derinti, bet mums pavyko!!! Visos žvyrkelio žemės buvo supiltos į kalną ir taip Narsiečiuose atsirado kalnas! Mūsų kalnas! Narsiečių kalnas! Vyčio Kryžiaus gatvėje. Ir rajono ir gatvės pavadinimas įpareigoja pasitempti, todėl raitojome rankoves ir ėmėmės darbo.
Dulkėtos žemės, akmenai, kurie suteikdavo tiek neigiamų emocijų buvo paverstos į visų džiaugsmą. 2020 m. spalio 10 d. ant Narsiečių kalno iškelta Lietuvos istorinė vėliava. Koks pasididžiavimo jausmas tada užplūdo! Mano kieme, mano rajone, kalnas ant kurio VĖLIAVA, ne bet kokia, o LIETUVOS! Ir tada jau žinojome kur visi iš širdies trauksime tautišką giesmę kiekvieną Liepos 6 d. Teko jau ir aitvarus laidyti ant kalno ir bendruomenę kviesti įvairiausiems renginiams. O kiek slaptų pasimatymų kalnas jau matęs!!! Juk du suoliukai ant kalno nebereikalo pastatyti. Koks saulėlydžių grožis atsiveria nuo kalno! Kiek juoko ir krykštavimo dabar kalnas sulaukia! Žiemą rinkosi ne tik Narsiečių gyventojai, o ir aplinkiniai, pirmoji Narsiečių kalno žiema 2020 m. pasitaikė gausi sniegu. O kiek buvo emocijų! Jeigu nebuvai Narsiečiuose ir nematei, sunku bus įsivaizduoti.
Įdėtos pastangos ir gauti rezultatai džiugina visą bendruomenę. Ir kas kart pravažiuojant pro Narsiečių kalną pagalvoji…ir kiek mažai žmogui reikia.

Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Piligriminis kelias per Lietuvą „Camino Lituano“
Piligriminis kelias per Lietuvą „Camino Lituano“
„Camino Lituano“ – tai 500 km piligrimų kelias, besidriekiantis per visą Lietuvą ir prisijungiantis prie Europos tarptautinio Šv. Jokūbo kelių tinklo.
Inovatyvi, žalia, stipri bendruomenė
Inovatyvi, žalia, stipri bendruomenė
Tuomet kai atrodo, kad nieko neturi, o vietovė nutolusi ir nepatraukli – geriausias taškas įgyvendinti svajones
Padovanok Seirijams vėžlį
Padovanok Seirijams vėžlį
2021 metai Seirijų miesteliui ir jos gyventojams ypatingi - sukako 510 metų.
Studentai – moksleiviams, moksleiviai – studentams
Studentai – moksleiviams, moksleiviai – studentams
Tikslas yra padėti 1–12 klasių moksleiviams geriau įsisavinti žinias, kurios yra suteikiamos besimokant nuotoliniu būdu, pandemijos karantino metu.
Padėsiu mokyti(s)
Padėsiu mokyti(s)
Tikslas sumažinti karantino metu patirtus mokymosi praradimus moksleiviams. Ji paremta savanoriškos veiklos principu.
„Man Ne Dzin“
„Man Ne Dzin“
Jaunimo pilietiškumo skatinimo kampanija garsiai tarianti „Kažko trūksta, trūksta tavo balso ir kviečianti jauną žmogų eiti prie balsadėžių“
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2021 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37061024338, el. paštas: odilija.guntoriute@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016