Moterų bendrystės klubas „NeVienos“

Moterų Bendrystės Klubas "NeVienos"
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Moterų bendrystės klubas „NeVienos“, tai socialinė iniciatyva, teikianti moterims emocinę pagalbą bei palaikymą sunkiuose gyvenimo etapuose bei išgyvenant vienatvę.

Esminis iniciatyvos tikslas – gyvas bendravimas empatiškoje aplinkoje. Vykstant kasmėnesiniams klubo gyviems susitikimams, moterys, išgyvenančios sunkius gyvenimo etapus gali dalintis patirtimis, palaikyti viena kitą bei būti bendrystėje juntant, kad yra ne vienos.

Pagrindinis iniciatyvos siekis – suburti moteris bendrystei kiekviename Lietuvos mieste, ypač regionuose, taip sumažinant vienatvės jausmą, vedantį į dar sunkesnius įšgyvenimus bei depresiją.  Būvimas empatiškoje, palaikančioje aplinkoje, tai terapija, padedanti išgyventi vienatvę.

Dar vienas šio klubo veiklos principų – mentorystės programa, paremta asmeniniu ryšiu tarp mentorės ir globotinės, trunkanti keletą savaičių arba pagal poreikį. Mentorės tikslas – suteikti globotinei saugumo jausmą bei paramą, padėti nurimti ir išbūti su visomis emocijomis, jausmais ir išgyvenimais. Emocinė parama – aktyvus, empatiškas, palaikantis žmogaus išklausymas. Ją gali suteikti kiekvienas emociškai raštingas žmogus, nors žinoma, geriausia, kai tai daro apmokyti savanoriai ar savo srities specialistai.

Klubas neteikia medicininės ar psichologinės pagalbos, tačiau bendradarbiaujant su savanoriškai prie iniciatyvos prisidedančiais specialistais, galime moteris nukreipti profesionalios, kompetencijas atitančios pagalbos.

Moterų bendrystės klubas „NeVienos“, tai tarpinė stotelė, tarp nepakeliamos vienatvės ir psichologo kabineto, kurioje maršrutas pasikeičia į ramią ir orią kasdienybę.

Nors ši socialinė iniciatyva dar visai jauna, tačiau jau spėjo nuveikti daug gražių darbų, įtraukiant į juos savanoriškai prisidedančius verslus, bei kitus projektus; beprasidedant vasarai, buvo įgyvendintas projektas „Kitokia kasdienybė“, kuomet visos norinčios klubo moterys galėjo pasivažinėti motociklais. Savanoriai motociklininkai mielai prisidėjo prie šios akcijos, parodant moterims, kas kasdienybė gali būti visai kitokia. Taip pat kiekvieno vasaros mėnesio paskutinį ketvirtadienį moterys rinkosi Vilniuje, ant Nėries upės esančioje baržoje, gyviems pokalbiams, kuriuos palydėdavo šiltos emocijos bei naujai užsimezgusios draugystės. Na, o vasarą vainikavo renginys „Gyvų potyrių savaitgalis“, kuriame moterys galėjo pakeisti aplinką, leisti laiką empatiškoje aplinkoje išbandant įvairias praktikas bei naujus potyrius.

Šiuo metu klubas vieniją apie 5000 moterų visoje Lietuvoje, o veiklą papildo nauji užsiėmimai bei įvairios veiklos leidžiančios atitrūkti nuo vienatvės.

Apie Moterų bendrystės klubą ne vienos skaitykite spaudoje:

https://vilnius.lt/lt/kultura-ir-sportas-svietimas/ne-vienos-naujas-klubas-moterims-vilniaus-mokytoju-namuose/

https://www.lrt.lt/naujienos/lietuvoje/2/1941182/del-psichologines-pagalbos-trukumo-gyventojai-buria-paramos-klubus-ypac-sudetinga-situacija-islieka-regionuose

https://www.lrt.lt/naujienos/lietuvoje/2/2000948/moteru-bendrystes-klubo-nevienos-ikureja-siam-projektui-jau-seniai-buvo-laikas

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
„Čia mūsų namai"
„Čia mūsų namai"
Bendruomenė įkurta 2004 11 11. Pagrindinė veikla - atstovauti ir ginti narių interesus; vienyti narius bendrai veiklai, skatinti pilietinį aktyvumą.
Jaunimo su specialiaisiais poreikiais bendruomenė
Jaunimo su specialiaisiais poreikiais bendruomenė
Esame bendruomenė, vienijanti jaunimą su specialiaisiais poreikiais ir padedanti jiems turiningai ir prasmingai leisti laisvalaikį.
„Angelų mamos“
„Angelų mamos“
Palaikymo bendruomenė nėštumą patyrusiai ir kūdikio netektį išgyvenančiai mamai.
Trečiojo Amžiaus Akademija
Trečiojo Amžiaus Akademija
VšĮ Trečiojo Amžiaus Akademija organizuoja paskaitas, ekskursijas.
Dusetų bendruomenė
Dusetų bendruomenė
Asociacija Dusetų bendruomenė teikia socialines paslaugas ir organizuoja renginius.
Vaikų vėžio solidarumo akcija „Dėka Tavęs gyventi gera"
Vaikų vėžio solidarumo akcija „Dėka Tavęs gyventi gera"
Rugsėjį pasaulyje minimas vaikų vėžio mėnuo, kurio metu kviečiame atsisakyti stereotipų apie vėžiu sergančius vaikus: ne gailėtis, o palaikyti juos.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016