Mes už laimingą vaikystę ir pozityvią gyvenimo kokybę

Kaimo bendruomenė „Mažonų rytas"
2022 m. konkurso balsavimas pasibaigė. Ačiū dalyvavusiems! Kviesime balsuoti kitų metų konkurse 2023 m. „Palaikymo" balsai neturės įtakos konkurso rezultatams. Registruoti naujas iniciatyvas jau galite, užsiregistravusius kviesime dalyvauti ir kitose projekto veiklose.
Jau palaikė

Kaimo bendruomenė „Mažonų rytas“ aktyviai veikia nuo 2004 metų, įgyvendino daugelį projektų, kurių dėka bendruomenėje atnaujinti bendruomenės namai, sutvarkyta infrastruktūra, vyksta prasmingi ir gausiai lankomi renginiai. Į bendruomenės veiklą susibūrė darbštūs, kūrybingi, aktyviai bendraujantys bendruomenės nariai. Nuo pirmųjų bendruomenės susikūrimo žingsnių, pagrindinis tikslas buvo sukurti tokią aplinką, kad kaimas taptų patrauklus jaunam ir patogus nuo seno čia gyvenančiam žmogui. Be galo didžiuojamės bendruomenės jaunąja karta, kuri noriai prisijungia prie vykdomos veiklos. Įkūrėme Vaikų dienos centrą „Po stogu“, kuriame vaikai leidžia laisvalaikį ir užsiima mėgstamomis veiklomis. Vaikų dienos centre dirba trys darbuotojai, tačiau sulaukiame ir daug paramos iš savanorių, kurie praveda įvairius edukacinius užsiėmimus. Vasaros atostogų metu organizuojamos stovyklos, kuriuose savanoriauja vyresni moksleiviai. Stovyklų metu stengiamės vaikus supažindinti su įvairiomis profesijomis, organizuojami žygiai, išvykos. Nuolatiniai mūsų svečiai policijos, priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, pasienio pareigūnai. Bendradarbiaujame su Tauragės visuomenės sveikatos biuru, Tauragės atvirosios erdvės jaunimu, Tauragės jaunaisiais šauliais. Vaikai supažindinami su Lietuvos gamta ir gyvūnija, sveika gyvensena, buitinėmis atliekomis ir teisingu jų tvarkymu. Aktyviai prie bendruomeninės veiklos prisideda vietos verslininkai. Jų paramos dėka galime organizuoti ekskursijas ir išvykas, vaikus supažindinti su Tauragės rajono ir visos Lietuvos istorinėmis vietomis, taip plečiant jų akiratį, formuojant požiūrį į patriotiškumą. Taip pat organizuojamos tradicinės išvykos šeimoms, kasmet aplankoma Nida, Lietuvos muziejai. Mažonų kaime atnaujintos futbolo ir krepšinio aikštelės, įkurtas treniruoklių parkas, puoselėjamos žaliosios zonos. Prie visos bendruomeninės veiklos prisideda aktyvus bendradarbiavimas su kultūros namais, biblioteka, seniūnija ir savivaldybe.

Bendruomenė tapo realia jėga, pozityviai keičiančia kaimo žmonių gyvenimo kokybę.

Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
JAV Lietuvių Bendruomenės kartu su JAV Lietuvių jaunimo sąjunga vykdomas projektas “Šaknys”
JAV Lietuvių Bendruomenės kartu su JAV Lietuvių jaunimo sąjunga vykdomas projektas “Šaknys”
Projekto metu JAV gyvenantis lietuvių kilmės jaunimas ieško ir tvarko senas JAV lietuvių kapines, kartu diskutuojama lietuviškos tapatybės temomis.
Tinklalaidė „Kalba mamos“
Tinklalaidė „Kalba mamos“
„Kalba mamos“ – tai tinklalaidė ir bendruomenė, kurioje mamos nesijaustų vienišos, pasisemtų įkvėpimo ir atrastų unikalų savo motinystės kelią.
Lietuvių senjorai Anglijoje
Lietuvių senjorai Anglijoje
Lietuviai senjorai Anglijoje, kurie yra pavyzdys visam pasauliui. Nebūti vienišiems, džiaugtis gyvenimu, tuo užkrėsti kitus, vaikus, anūkus.
Mokytojų Palaikymo Ratai
Mokytojų Palaikymo Ratai
Projekto tikslas sukurti saugią erdvę mokytojams, kurioje jie galėtų dalintis rūpesčiais ir gauti palaikymą. Laimingas mokytojas - laimingi vaikai.
Bendruomenės stiprinimo programa „Vienas kiemas“
Bendruomenės stiprinimo programa „Vienas kiemas“
Bendruomeniškumo, kūrybiškumo ir pilietiškumo stiprinimas per kultūrinę meno mėgėjų veiklą, įtraukiant įvairaus amžiaus miesto bendruomenę.
Airijos Lietuviams Rūpi
Airijos Lietuviams Rūpi
Rašytoja Vanda Juknaitė yra pasakiusi: "Mažuose pasaulio kampeliuose, maži žmonės, darydami mažus, gerus darbus pamažu keičia pasaulio veidą".
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2022 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016