„Mes esame atsakingi už tuos, kuriuos prisijaukinome…“ (A. de Sent – Egziuperi)

Kauno r. Ilgakiemio mokykla-darželis
Kviečiame balsuoti už iniciatyvas. Balsavimas vyks rugsėjo 18 - spalio 18 dienomis (imtinai). Pabalsavus į jūsų el. pašto dėžutę ateis patvirtinimo laiškas. Paspauskite patvirtinimą gautame laiške, kad balsas būtų užskaitytas. Negavę laiško, patikrinkite ir pašto dėžučių „šiukšlių" skyrius. Jei balsavimas neveikia, pabandykite prisijungti per kitą naršyklę (Chrome, Mozilla, Opera, Edge).

Projekto idėja kilo 2019 metais. Tada negalvojome, kad projektas taps tęstiniu ir įtrauks vis didesnę įstaigos bendruomenės dalį. Mums tiesiog labai rūpėjo, kaip gyvena gyvūnai prieglaudose bei kodėl prieglaudos nuolat pilnėja.

Tais metais įstaigoje organizavome „Pyragų dieną“ ir rinkome aukas „Penktos kojos“ prieglaudos gyvūnams. Jau tada užmezgėme bendradarbiavimą su Ilgakiemyje veikiančia įmone, kuri parūpino kokybiško šunų maisto bei padėjo jį pristatyti į prieglaudą.

2022 metų lapkričio mėnesį Ilgakiemio mokykloje-darželyje vyko netradicinio ugdymo savaitė, kurios tema – „Ar draugystė – vertybė?“. Ikimokyklinukai, priešmokyklinukai ir pradinukai draugystę tyrinėjo įvairiais aspektais, vienas iš jų – draugystė su augintiniais. Vėl buvo paliesta beglobių gyvūnų tema, bei suorganizuota GERUMO AKCIJA „AŠ TAVO DRAUGAS“, į kurią įsitraukė visa įstaigos bendruomenė. Šios savaitės iššūkiu ir simboliu tapo DRAUGYSTĖS KILIMAS, kurį naudę 1-4 klasių mokiniai patys jį įteikė prieglaudos gyvūnams.

Tęsdami bendradarbiavimą su vietos verslu, surinktas lėšas ir nuaustą kilimą dovanojome prieglaudai „Nojus“ – Kauno gyvūnų gerovės namams. Mokiniai ne tik susipažino su prieglaudos gyventojais, jų gyvenimo sąlygomis, bet ir pradžiugino juos vedžiodami, glostydami, dalindami savo šilumą. O svarbiausia – grįžę į mokyklą, į namus skleidė žinią – „…nori šuniuko? Ar esi pasiruošęs prisiimti visą atsakomybę? Gal tavęs geriausias draugas laukia prieglaudoje!“

2023 metais gegužės mėnesį projektas pasipildė dar vienais partneriais, tai – VŠĮ „Mėlynojo kryžiaus paramos fondas“. Jų ir vietos verslo iniciatyva, Ilgakiemio mokyklos-darželio priešmokyklinukai,1-4 klasių mokiniai, mokytojai, tėvai dalyvavo renginyje „Ką gali šunys“. Renginio tikslas – parodyti vaikams kokie skirtingi gali būti šunys, kokius darbus jie gali dirbti ir, svarbiausia, mokyti vaikus atsakomybės turint namuose augintinį.

Mūsų įstaigos bendruomenė kartu su minėtais partneriais, siekia keisti Lietuvos žmonių požiūrį į naminių gyvūnų laikymą bei atsakomybių už namuose laikomus augintinius prisiėmimą. Projekto šūkiu tapo A. de Sent Egziuperi ir jo „Mažojo princo“ žodžiai: „Mes esame atsakingi už tuos, kuriuos prisijaukinome…“
Šių metų lapkritį „Draugo dienos“ laikotarpiu, projektas su naujomis iniciatyvomis bus tęsiamas.

Projekto tęsinys – lapkritį, atsakomybės prisiėmimas – kasdien!

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Namų mama
Namų mama
Nemokama mamų bendruomenė, kurioje jau esančios mamos padeda besilaukiančioms ar ką tik pagimdžiusioms atneša maisto ir skiria laiko pabendravimui.
Specialiųjų poreikių vaikų kūryba garsina Lietuvą visame pasaulyje.
Specialiųjų poreikių vaikų kūryba garsina Lietuvą visame pasaulyje.
Informacinių technologijų ir ypatingų poreikių vaikų fantazijos jungties rezultatas - vektorinės tapybos darbai, kokių dar nebuvo matęs pasaulis.
Negalios įkvėpti
Negalios įkvėpti
Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos patirtys.
„Rozalimo sveikatinimo studiją“
„Rozalimo sveikatinimo studiją“
Bendruomenės veikla - telkti bendruomenės narius, įgyvendinti socialines programas. Didinti kaimo vietovių viešojo gyvenimo patrauklumą.
Mano Guru - antrasis šansas socialiai atskirtiems
Mano Guru - antrasis šansas socialiai atskirtiems
Kavinėje „Mano Guru“ įdarbinami priklausomybėmis nuo psichoaktyvių medžiagų sergantys, grįžę iš įkalinimo įstaigų, asmenys. Veikia 19 metų.
Marcinkonių kaimo bendruomenė
Marcinkonių kaimo bendruomenė
Marcinkonių kaimo bendruomenės iniciatyva veikia akredituotas vaikų dienos centras "Šypsenėlė" ir viešoji pirtis kaimo gyventojams.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016