„Mes esame atsakingi už tuos, kuriuos prisijaukinome…“ (A. de Sent – Egziuperi)

Kauno r. Ilgakiemio mokykla-darželis
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Projekto idėja kilo 2019 metais. Tada negalvojome, kad projektas taps tęstiniu ir įtrauks vis didesnę įstaigos bendruomenės dalį. Mums tiesiog labai rūpėjo, kaip gyvena gyvūnai prieglaudose bei kodėl prieglaudos nuolat pilnėja.

Tais metais įstaigoje organizavome „Pyragų dieną“ ir rinkome aukas „Penktos kojos“ prieglaudos gyvūnams. Jau tada užmezgėme bendradarbiavimą su Ilgakiemyje veikiančia įmone, kuri parūpino kokybiško šunų maisto bei padėjo jį pristatyti į prieglaudą.

2022 metų lapkričio mėnesį Ilgakiemio mokykloje-darželyje vyko netradicinio ugdymo savaitė, kurios tema – „Ar draugystė – vertybė?“. Ikimokyklinukai, priešmokyklinukai ir pradinukai draugystę tyrinėjo įvairiais aspektais, vienas iš jų – draugystė su augintiniais. Vėl buvo paliesta beglobių gyvūnų tema, bei suorganizuota GERUMO AKCIJA „AŠ TAVO DRAUGAS“, į kurią įsitraukė visa įstaigos bendruomenė. Šios savaitės iššūkiu ir simboliu tapo DRAUGYSTĖS KILIMAS, kurį naudę 1-4 klasių mokiniai patys jį įteikė prieglaudos gyvūnams.

Tęsdami bendradarbiavimą su vietos verslu, surinktas lėšas ir nuaustą kilimą dovanojome prieglaudai „Nojus“ – Kauno gyvūnų gerovės namams. Mokiniai ne tik susipažino su prieglaudos gyventojais, jų gyvenimo sąlygomis, bet ir pradžiugino juos vedžiodami, glostydami, dalindami savo šilumą. O svarbiausia – grįžę į mokyklą, į namus skleidė žinią – „…nori šuniuko? Ar esi pasiruošęs prisiimti visą atsakomybę? Gal tavęs geriausias draugas laukia prieglaudoje!“

2023 metais gegužės mėnesį projektas pasipildė dar vienais partneriais, tai – VŠĮ „Mėlynojo kryžiaus paramos fondas“. Jų ir vietos verslo iniciatyva, Ilgakiemio mokyklos-darželio priešmokyklinukai,1-4 klasių mokiniai, mokytojai, tėvai dalyvavo renginyje „Ką gali šunys“. Renginio tikslas – parodyti vaikams kokie skirtingi gali būti šunys, kokius darbus jie gali dirbti ir, svarbiausia, mokyti vaikus atsakomybės turint namuose augintinį.

Mūsų įstaigos bendruomenė kartu su minėtais partneriais, siekia keisti Lietuvos žmonių požiūrį į naminių gyvūnų laikymą bei atsakomybių už namuose laikomus augintinius prisiėmimą. Projekto šūkiu tapo A. de Sent Egziuperi ir jo „Mažojo princo“ žodžiai: „Mes esame atsakingi už tuos, kuriuos prisijaukinome…“
Šių metų lapkritį „Draugo dienos“ laikotarpiu, projektas su naujomis iniciatyvomis bus tęsiamas.

Projekto tęsinys – lapkritį, atsakomybės prisiėmimas – kasdien!

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
„Čia mūsų namai"
„Čia mūsų namai"
Bendruomenė įkurta 2004 11 11. Pagrindinė veikla - atstovauti ir ginti narių interesus; vienyti narius bendrai veiklai, skatinti pilietinį aktyvumą.
Jaunimo su specialiaisiais poreikiais bendruomenė
Jaunimo su specialiaisiais poreikiais bendruomenė
Esame bendruomenė, vienijanti jaunimą su specialiaisiais poreikiais ir padedanti jiems turiningai ir prasmingai leisti laisvalaikį.
„Angelų mamos“
„Angelų mamos“
Palaikymo bendruomenė nėštumą patyrusiai ir kūdikio netektį išgyvenančiai mamai.
Trečiojo Amžiaus Akademija
Trečiojo Amžiaus Akademija
VšĮ Trečiojo Amžiaus Akademija organizuoja paskaitas, ekskursijas.
Dusetų bendruomenė
Dusetų bendruomenė
Asociacija Dusetų bendruomenė teikia socialines paslaugas ir organizuoja renginius.
Vaikų vėžio solidarumo akcija „Dėka Tavęs gyventi gera"
Vaikų vėžio solidarumo akcija „Dėka Tavęs gyventi gera"
Rugsėjį pasaulyje minimas vaikų vėžio mėnuo, kurio metu kviečiame atsisakyti stereotipų apie vėžiu sergančius vaikus: ne gailėtis, o palaikyti juos.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016