„Menų skalbykla“ – meno sklaida kaime

Vytautas Česnys
Kviečiame balsuoti už iniciatyvas. Balsavimas vyks rugsėjo 18 - spalio 18 dienomis (imtinai). Pabalsavus į jūsų el. pašto dėžutę ateis patvirtinimo laiškas. Paspauskite patvirtinimą gautame laiške, kad balsas būtų užskaitytas. Negavę laiško, patikrinkite ir pašto dėžučių „šiukšlių" skyrius. Jei balsavimas neveikia, pabandykite prisijungti per kitą naršyklę (Chrome, Mozilla, Opera, Edge).

 

2013-ais metais, išėjęs į pensiją, grįžau gyventi į gimtuosius Naujuosius Valkininkus ir iškart prisijungiau prie vietinės bendruomenės veiklos. Po 5-erių metų, 2018-aisiais, pastebėjau, kad mūsų gyvenvietėje aukciono būdu rajono savivaldybė parduoda seną, daugelį metų apleistą, beveik griūvančią skalbyklą. Nusprendžiau pastatą įsigyti ir sutvarkyti – taip ir padariau. Idėja pastate vykdyti kultūrinę veiklą – menininkų parodas, plenerus, kitus renginius – atėjo savaime. Norėjau šiuo senu, niekam buvusiu nebereikalingu pastatu ir jį prikėlus dalintis su gyvenvietės bei kitais žmonėmis, todėl, kad kultūrinių renginių ypač trūksta, tačiau geranoriškų menininkų, norinčių savo kūriniais dalintis su regionų žmonėmis, tikrai yra. Vykstančias parodas daugiausia organizuoju pats, tačiau prie jų savanoriškai prisideda ir bendruomenės atstovai. Visos iki šiol vykusios parodos (kurių suorganizavome jau virš 10) buvo nemokamos – sąmoningai to siekiau tam, kad vietiniai gyventojai galėtų ateiti, pabendrauti, susipažinti su žinomų ir mažiau žinomų menininkų darbais. „Menų skalbyklą” matau kaip visos mūsų gyvenvietės turtą, todėl noriu, kad visa veikla būtų kuo prieinamesnė. Didelė Naujųjų Valkininkų gyventojų dalis yra vyresnio amžiaus žmonės, kurie neturi galimybių vykti į kultūrinius renginius miestuose, todėl tai, kad jų miestelyje, kuriame gyvena vos virš 400 žmonių, vyksta nuolatinis meninis veiksmas, yra ypač vertinga ir reikalinga.

Pavasarį „Menų skalbykloje”  buvo eksponuojami 15 Lietuvos dailininkų sąjungai priklausančių dailininkų tapybos darbai. Naujųjų Valkininkų ir aplinkinių kaimų gyventojai pamato profesionalių dailininkų darbus.

2022 m. buvo organizuotas pleneras. Įvykusias parodas eksponuoja ir kitų rajono kaimų kultūros centrai, o rengiamas parodas mielai lanko moksleiviai ir jaunimas.

Nuo 2023 m. rugpjūčio  12 d. iki rugsėjo 10 d. eksponuojami Pauliaus Šliaupos ir Laimos Matuzonytės darbai.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
SPEAK Lithuania
SPEAK Lithuania
SPEAK Lietuva sujungia migrantus ir pabėgėlius su vietiniais per bendruomenės vedamą kalbų ir kultūros mainų patirtį.
Pasaulio, istorijos ir gamtos pažinimas
Pasaulio, istorijos ir gamtos pažinimas
Nuo 2022 m. KB "Taurų žiburys" organizuoja protmūšius, surinkusius jau per 700 dalyvių ir skatinančius žmones domėtis pasauliu, jo istorija, gamta.
Keliavimo priemonė „Atrask.eu“: bendruomenės stiprinimas per inovacijas
Keliavimo priemonė „Atrask.eu“: bendruomenės stiprinimas per inovacijas
Aukštadvaryje įsikūręs vaikų dienos centras „Navininkai“ kartu su partneriais įgyvendina interaktyvų projektą „Atrask.eu“.
LRK Jaunimo programa
LRK Jaunimo programa
Lietuvos Raudonasis Kryžius siekia sudaryti palankias sąlygas jauno žmogaus tobulėjimui, įsitraukimui į visuomeninę veiklą.
„Nėštumo kalendorius“ ir „Kūdikio dienoraštis“ –  edukacija tėvams, prie kurios gyvavimo prisideda daugelis
„Nėštumo kalendorius“ ir „Kūdikio dienoraštis“ – edukacija tėvams, prie kurios gyvavimo prisideda daugelis
Švietimo idėja, gimusi vienos mamos galvoje, virto net 15 metų besitęsiančia iniciatyva, prie kurios gyvavimo prisideda daug žmonių.
Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka: bendruomenę sujungia šokis
Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka: bendruomenę sujungia šokis
Ketvirtus metus bibliotekos organizuojama bendruomenine šokio iniciatyva siekiama stiprinti bendruomeniškumo ryšius per kūrybinę veiklą
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016