„Menų skalbykla“ – meno sklaida kaime

„Menų skalbykla“ – meno sklaida kaime

Vytautas Česnys

 

2013-ais metais, išėjęs į pensiją, grįžau gyventi į gimtuosius Naujuosius Valkininkus ir iškart prisijungiau prie vietinės bendruomenės veiklos. Po 5-erių metų, 2018-aisiais, pastebėjau, kad mūsų gyvenvietėje aukciono būdu rajono savivaldybė parduoda seną, daugelį metų apleistą, beveik griūvančią skalbyklą. Nusprendžiau pastatą įsigyti ir sutvarkyti – taip ir padariau. Idėja pastate vykdyti kultūrinę veiklą – menininkų parodas, plenerus, kitus renginius – atėjo savaime. Norėjau šiuo senu, niekam buvusiu nebereikalingu pastatu ir jį prikėlus dalintis su gyvenvietės bei kitais žmonėmis, todėl, kad kultūrinių renginių ypač trūksta, tačiau geranoriškų menininkų, norinčių savo kūriniais dalintis su regionų žmonėmis, tikrai yra. Vykstančias parodas daugiausia organizuoju pats, tačiau prie jų savanoriškai prisideda ir bendruomenės atstovai. Visos iki šiol vykusios parodos (kurių suorganizavome jau virš 10) buvo nemokamos – sąmoningai to siekiau tam, kad vietiniai gyventojai galėtų ateiti, pabendrauti, susipažinti su žinomų ir mažiau žinomų menininkų darbais. „Menų skalbyklą” matau kaip visos mūsų gyvenvietės turtą, todėl noriu, kad visa veikla būtų kuo prieinamesnė. Didelė Naujųjų Valkininkų gyventojų dalis yra vyresnio amžiaus žmonės, kurie neturi galimybių vykti į kultūrinius renginius miestuose, todėl tai, kad jų miestelyje, kuriame gyvena vos virš 400 žmonių, vyksta nuolatinis meninis veiksmas, yra ypač vertinga ir reikalinga.

Pavasarį „Menų skalbykloje”  buvo eksponuojami 15 Lietuvos dailininkų sąjungai priklausančių dailininkų tapybos darbai. Naujųjų Valkininkų ir aplinkinių kaimų gyventojai pamato profesionalių dailininkų darbus.

2022 m. buvo organizuotas pleneras. Įvykusias parodas eksponuoja ir kitų rajono kaimų kultūros centrai, o rengiamas parodas mielai lanko moksleiviai ir jaunimas.

Nuo 2023 m. rugpjūčio  12 d. iki rugsėjo 10 d. eksponuojami Pauliaus Šliaupos ir Laimos Matuzonytės darbai.

2024 m. vasario mėn. 17 d. atidaryta šiaudinių “ SODŲ,, paroda. Dalyvavo Marija Liugienė, Rasa Gelčienė, Rasa Ivanauskienė, Rasa Dubakienė, Laima Saviščienė.

Balandžio mėn. planuojama Varėnos socialinių paslaugų centro darbų paroda. Nuo gegužės mėn. bus rengiamos tapybos parodos.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
„Žadeikių sūkurys”
„Žadeikių sūkurys”
Asociacija “Žadeikių sūkurys” - tai kaimo bendruomenė, siekianti gerovės savo kaimo žmonėms.
Žilpamūšio krašto bendruomenės atnaujinta krepšinio aikštelė ir išmanusis suoliukas
Žilpamūšio krašto bendruomenės atnaujinta krepšinio aikštelė ir išmanusis suoliukas
Pasvalio rajono Žilpamūšio krašto bendruomenė atnaujino krepšinio aikštelę ir pastatė pirmą rajone „išmanųjį” suoliuką.
Darbo šešėliavimo iniciatyva DUOday
Darbo šešėliavimo iniciatyva DUOday
„DUOday"– darbo šešėliavimo iniciatyva, kai įmonės atveria duris žmonėms su negalia ir kviečia juos išbandyti naujas profesijas bei darbo roles.
Orūs namai
Orūs namai
„Orūs namai" yra senjorų daugiabučiai, kuriuose butus geresnėmis nei rinkos sąlygomis nuomojasi senjorai.
Skėmių kaimo bendruomenė
Skėmių kaimo bendruomenė
Skėmių iniciatyvą saugoją istoriją, sprendžią rimtas problemas per edukacijas, vienijanti bendram tikslui.
Virtualios bėgimo varžybos "Vertical Vilnius700"
Virtualios bėgimo varžybos "Vertical Vilnius700"
Virtualių bėgimo varžybų metu, panaudojant technologinį inovatyvumą, buvo efektyviai ir unikaliai skatinamas gyventojų fizinis aktyvumas gamtoje.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016