„Mama mums rūpi“ – pogimdyvinės depresijos prevencija

VŠĮ Mama mums rūpi
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

„Mama mums rūpi“ projektas plėtojamas skatinant mūsų visų bendruomeniškumą ir palaikymą jaunoms šeimoms. Siekiame kurti kompleksinius pokyčius Lietuvoje, kad tėvai, vaikai ir jų seneliai gyventų visuomenėje, kuri geba pastebėti emocinius sunkumus ir juos spręsti vieni kitus palaikydami. Statistika rodo, kad net 1 iš 5 naujagimio motinų susiduria ne vien su nepamatuojamu džiaugsmu, o nerimu, slogia nuotaika, depresyvumu, ko dažnai neatpažįsta, priskiria prie savo „nesugebėjimo susitvarkyti“.

Projektas skatina visuomenę būti supratingesniais moterims ir jaunoms šeimoms Motinystės/Tėvystės laikotarpiu, nes tai daug pokyčių atnešantis ir integruotis į naują kasdienybę reikalaujantis gyvenimo etapas. Siekiame šviesti, kad šis intensyvus, naujas, kartais sunkus laikotarpis nesuprastintų moterų gyvenimo kokybės. Manome, kad reikia stebėti ne tik fizinius mamos ir kūdikio pokyčius, bet ir moters emocinę sveikatą tiek nėštumo metu, tiek po gimdymo.

Kartu su partneriais, psichikos sveikatos specialistais, savanoriais parengėme ir platiname informaciją apie depresiją po gimdymo, vykdome užsiėmimus, adaptavome įrankį mamoms „Ar man depresija“. Nuo 2023 metų palaikome projekto savanores ambasadores šalies regionuose, kur aktyvios mamos prisideda prie įvairių susitikimų mamoms, prieinamos psichologinės pagalbos būdų viešinimo. 2023 metais gegužės mėnesį prisijungėme prie pasaulinės iniciatyvos ir kartu su savanoriais įvairiuose Lietuvos miestuose pirmą kartą šalyje paminėjome Pasaulinę mamų psichikos sveikatos dieną, kurią planuojame minėti kasmet. Tai dar viena proga atkreipti dėmesį į emocinę mamų savijautą.

„Mama mums rūpi“ telkia dėmesį į visas visuomenes grupes:

  • Tėvų ir visuomenės švietimas
  • Psichologinės konsultacijos mamoms
  • Susitikimai regionuose su mamomis ir specialistais apie pogimdyminės depresijos prevenciją ir pagalbos galimybes
  • Terapiniai užsiėmimai tėvams
  • Edukacija bendruomenėms
  • Paskaitos kitiems šeimos nariams
  • Renginiai ir diskusijos
  • Mamų bendrystė bei palaikymas
Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
SOTAS – žmogui ir dėl žmogaus
SOTAS – žmogui ir dėl žmogaus
SOTAS - nevyriausybinė organizacija, kuri teikia socialines bei psichologines paslaugas ir savo veikla prisideda prie vaikų ir jų šeimų gerovės.
„Po tuo pačiu dangum..."
„Po tuo pačiu dangum..."
Asociacijos savanoriai nuo pat karo pradžios rūpinasi ukrainiečiais - karo pabėgėliais. Ši prasminga veikla padeda jiems integruotis į bendruomenę.
„Čia mūsų namai"
„Čia mūsų namai"
Bendruomenė įkurta 2004 11 11. Pagrindinė veikla - atstovauti ir ginti narių interesus; vienyti narius bendrai veiklai, skatinti pilietinį aktyvumą.
Jaunimo su specialiaisiais poreikiais bendruomenė
Jaunimo su specialiaisiais poreikiais bendruomenė
Esame bendruomenė, vienijanti jaunimą su specialiaisiais poreikiais ir padedanti jiems turiningai ir prasmingai leisti laisvalaikį.
„Angelų mamos“
„Angelų mamos“
Palaikymo bendruomenė nėštumą patyrusiai ir kūdikio netektį išgyvenančiai mamai.
Trečiojo Amžiaus Akademija
Trečiojo Amžiaus Akademija
VšĮ Trečiojo Amžiaus Akademija organizuoja paskaitas, ekskursijas.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016