LRK Jaunimo programa

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija
Kviečiame balsuoti už iniciatyvas. Balsavimas vyks rugsėjo 18 - spalio 18 dienomis (imtinai). Pabalsavus į jūsų el. pašto dėžutę ateis patvirtinimo laiškas. Paspauskite patvirtinimą gautame laiške, kad balsas būtų užskaitytas. Negavę laiško, patikrinkite ir pašto dėžučių „šiukšlių" skyrius. Jei balsavimas neveikia, pabandykite prisijungti per kitą naršyklę (Chrome, Mozilla, Opera, Edge).

Lietuvos Raudonasis Kryžius, kaip viena seniausių ir didžiausių savanorišką veiklą vykdančių organizacijų šalyje, siekia sudaryti palankias sąlygas jauno žmogaus tobulėjimui, įsitraukimui į visuomeninę ir savanorišką veiklą, ugdant pilietiškumo bei humaniškumo kompetencijas.

Programos koncepcija:

Neformaliojo ugdymo veiklos (paskaitos ir/ ar interaktyvūs užsiėmimai), padedančios mokyklinio amžiaus vaikams bei jaunuoliams susipažinti ir/ ar įgyti fundamentalius gyvenimo įgūdžius, orientuotus į pirmąją pagalbą, pasirengimą ekstremalioms situacijoms, organizavimas;

Dalyvavimas viešuose miesto ir/ar šalies renginiuose;

Pilietinių akcijų inicijavimas;

Jaunimo savanoriškos tarnybos veiklos organizavimas.

Lietuvos Raudonasis Kryžius vykdydamas šią programą tiesiogiai kuria inovatyvią Lietuvą, nes programa skatina jaunų žmonių asmeninį tobulėjimą ir įsitraukimą į visuomeninę veiklą, ugdo pilietiškumo bei humaniškumo kompetencijas ir skatina jaunuolių inovatyvų mąstymą bei elgesį.

Gyvenimo įgūdžiai ir pirmoji pagalba: Neformalusis ugdymas, skirtas pirmosios pagalbos mokymui, pasirengimui ekstremalioms situacijoms ir kitiems praktiniams įgūdžiams, padeda jauniems žmonėms tapti pasirengusiais veikti neįprastose ar krizinėse situacijose. Šie įgūdžiai yra labai svarbūs inovatyvumo kontekste, nes leidžia greitai ir protingai reaguoti į keičiančiasias aplinkybes.

Dalyvavimas viešuose renginiuose: Dėl dalyvavimo miesto ir šalies renginiuose, jauni žmonės gali aktyviai įsitraukti į visuomeninę veiklą, įgyti organizacinių, komunikacinių įgūdžių bei patirties. Tai skatina jų inovatyvumą, nes dalyvavimas įvairiuose renginiuose gali lemti naujų idėjų bei perspektyvų atradimą.

Pilietinės akcijos: Inicijuojant ir dalyvaujant pilietinėse akcijose, jauni žmonės mokosi ne tik aktyviai keisti savo bendruomenę ar aplinką, bet ir mąstyti kūrybiškai, ieškoti naujų sprendimų ir būdų spręsti problemas. Tai skatina inovatyvumą ir pasitikėjimą savo gebėjimais sukurti teigiamas permainas.

Jaunimo savanoriška tarnyba: Ši veikla ne tik ugdo solidarumą, bet ir suteikia galimybę jauniems žmonėms atrasti save, išbandant save įvairiose sritis. Tai skatina jų pažinimą ir atradimą, kas savo ruožtu gali vesti prie inovatyvių karjeros ar kitų veiklų pasirinkimo.

Visos šios veiklos kartu prisideda prie jaunų žmonių įgūdžių, pažinimo ir bendruomeninio įsipareigojimo stiprinimo. Tokios patirties turintys jauni žmonės ateityje gali prisidėti prie inovacijų ir tapti kūrybingais bei atsakingais visuomenės nariais. Be to, ši programa formuoja pilietiškumą ir atsakingą požiūrį į savo šalį bei pasaulį, kas yra esminis aspektas kurti inovatyvią, atvirkštinės galvos suvokimo ir žinių pagrindu paremtą visuomenę.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
SPEAK Lithuania
SPEAK Lithuania
SPEAK Lietuva sujungia migrantus ir pabėgėlius su vietiniais per bendruomenės vedamą kalbų ir kultūros mainų patirtį.
Pasaulio, istorijos ir gamtos pažinimas
Pasaulio, istorijos ir gamtos pažinimas
Nuo 2022 m. KB "Taurų žiburys" organizuoja protmūšius, surinkusius jau per 700 dalyvių ir skatinančius žmones domėtis pasauliu, jo istorija, gamta.
Keliavimo priemonė „Atrask.eu“: bendruomenės stiprinimas per inovacijas
Keliavimo priemonė „Atrask.eu“: bendruomenės stiprinimas per inovacijas
Aukštadvaryje įsikūręs vaikų dienos centras „Navininkai“ kartu su partneriais įgyvendina interaktyvų projektą „Atrask.eu“.
„Nėštumo kalendorius“ ir „Kūdikio dienoraštis“ –  edukacija tėvams, prie kurios gyvavimo prisideda daugelis
„Nėštumo kalendorius“ ir „Kūdikio dienoraštis“ – edukacija tėvams, prie kurios gyvavimo prisideda daugelis
Švietimo idėja, gimusi vienos mamos galvoje, virto net 15 metų besitęsiančia iniciatyva, prie kurios gyvavimo prisideda daug žmonių.
Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka: bendruomenę sujungia šokis
Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka: bendruomenę sujungia šokis
Ketvirtus metus bibliotekos organizuojama bendruomenine šokio iniciatyva siekiama stiprinti bendruomeniškumo ryšius per kūrybinę veiklą
Marijampolės trečiojo amžiaus universiteto savanoriai siekia inovatyvumo senjorų veiklose
Marijampolės trečiojo amžiaus universiteto savanoriai siekia inovatyvumo senjorų veiklose
Marijampolės trečiojo amžiaus universiteto savanoriai įgyvendino projektą, kuriame siekia inovatyvumo senjorų veiklose
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016