Lietuvos Raudonojo Kryžiaus ,,Šiltų apsilankymų“ programa

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus „Šiltų apsilankymų“ programa savo veiklą vykdo nuo 2018 – ųjų metų ir šiuo metu reguliariai rūpinasi virš 2500 vyresnio amžiaus asmenimis. Apmokyti savanoriai ne tik kartą per savaitę lanko vyresnio amžiaus asmenis namuose bei globos įstaigose, bet ir edukuoja, informuoja apie sveiką senėjimą, emocinės sveikatos stiprinimą, sveiką mitybą bei judėjimą, padeda įsitraukti į bendruomenės veiklą. Taip pat savanoriai informuoja ir kitais aktualias klausimais.

Reaguojant į globalius klimato kaitos pokyčius, vis karštėjančias vasaras bei stebint širdies ligų protrūkių statistiką mūsų šalyje, „Šiltų apsilankymų“ programa pradėjo vykdyti informacinę kampaniją, kurios tikslas informuoti Lietuvos senjorus apie klimato kaitos padarinius, kurie vis dažniau sukelia karščio bangas. Taip pat pasiūlyti būdus ir kartu mokytis, kaip apsisaugoti nuo karščio ir saulės smūgių. 2023 metais buvo nuspręsta į kampaniją įtraukti ir partnerius, kurie padėtų apie šią aktualią temą kalbėti dar plačiau. Informacinės akcijos „Atremkime karščio bangą kartu“ metu, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus savanoriai siekė atkreipti vyresnio amžiaus žmonių dėmesį į klimato kaitą bei didėjančią temperatūrą vasaros metu. Renginiai vyko 16 – oje miestų ir miestelių, o jų metu senjorai buvo kviečiami į ekspertų (vaistininkų, gydytojų, visuomenės sveikatos biuro atstovų, LRK savanorių) paskaitas apie tai, kaip saugoti savo sveikatą karščio bangos metu – vandens gėrimo svarbą, apie tai kaip derėtų apsirengti karštomis vasaros dienomis, kokiu metu geriausia būti lauke, o kada geriau likti namuose, apie tai, jog būtina vėdinti namus, kitaip maitintis ir pan. Taip pat savanoriai mokė kaip suteikti pirmąją pagalbą susidūrus su karščio bangos pasekmėmis ir kaip jas atpažinti. Kiekvienas senjoras susitikimo metu gavo atmintinę apie tai, kaip apsisaugoti nuo karščio. Savo renginių metu pasiekėme 770 senjorus, kurie iš renginių išėjo su gera nuotaika ir informuoti tiek apie klimato kaitos pasekmes jų asmeniniame gyvenime, tiek apie tai, kaip apsaugoti savo ir savo artimųjų sveikatą karštomis vasaros dienomis.

„Šiltų apsilankymų“ programoje visada ieškome senjorų, kuriems galime padėti. Programos tikslas – nuolat rūpintis ne tik senjorų fizine bei emocine sveikata, tačiau ir edukuoti juos aktualiomis klimato kaitos, ekologijos ir sveikos gyvensenos temomis.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Kvietkinės kaimo bendruomenė
Kvietkinės kaimo bendruomenė
Esame Kvietkinės kaimo bendruomenė, kuriai svarbios gamtosaugos ir kultūros temos. Organizuojame stovyklas, edukacines programas, kt. renginius.
Rusnės bendruomenė „RUSNĖS SALA" - išsaugosime švarią salą ateities kartoms
Rusnės bendruomenė „RUSNĖS SALA" - išsaugosime švarią salą ateities kartoms
Saloje kiekvienais metais lankosi daug žvejų mėgėjų ir poilsiautojų iš visos Lietuvos ir užsienio. Iš po apsilankymo paliekama šimtai kg., šiukšlių.
Ekspedicija pėsčiomis aplink Baltijos jūrą „Išsaugokime Baltiją“ (Save The Baltic Sea)
Ekspedicija pėsčiomis aplink Baltijos jūrą „Išsaugokime Baltiją“ (Save The Baltic Sea)
Baltijos jūra - viena užterščiausių pasaulyje. Šio aplinkosauginio žygio metu, per 8 šalis nešime žinutę: suvieniję jėgas, galime ją išsaugoti!
Jakutiškių gyvenvietės bendruomenė
Jakutiškių gyvenvietės bendruomenė
Jakutiškių gyvenvietės bendruomenė sutvarkė bei apsodino kelis sklypus kaimo teritorijoje. Sodinome krokus pievoje, sutvarkėme apleistą sklypą.
Pociūnėlių miestelio bendruomenė
Pociūnėlių miestelio bendruomenė
Pociūnėlių iniciatyva vienijanti gyventojus sveikai maitintis, gyventi ekologiškai.
Miežaičių kaimo bendruomenės tvenkinio pritaikymas poilsiui – poilsio zonos įrengimas
Miežaičių kaimo bendruomenės tvenkinio pritaikymas poilsiui – poilsio zonos įrengimas
Bendruomenė palaiko gerus santykius su Radviliškio rajono savivaldybe, Radviliškio seniūnija, rengia ir įgyvendina projektus.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016