Lietuvos Raudonojo Kryžiaus ,,Šiltų apsilankymų“ programa

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija
Kviečiame balsuoti už iniciatyvas. Balsavimas vyks rugsėjo 18 - spalio 18 dienomis (imtinai). Pabalsavus į jūsų el. pašto dėžutę ateis patvirtinimo laiškas. Paspauskite patvirtinimą gautame laiške, kad balsas būtų užskaitytas. Negavę laiško, patikrinkite ir pašto dėžučių „šiukšlių" skyrius. Jei balsavimas neveikia, pabandykite prisijungti per kitą naršyklę (Chrome, Mozilla, Opera, Edge).

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus „Šiltų apsilankymų“ programa savo veiklą vykdo nuo 2018 – ųjų metų ir šiuo metu reguliariai rūpinasi virš 2500 vyresnio amžiaus asmenimis. Apmokyti savanoriai ne tik kartą per savaitę lanko vyresnio amžiaus asmenis namuose bei globos įstaigose, bet ir edukuoja, informuoja apie sveiką senėjimą, emocinės sveikatos stiprinimą, sveiką mitybą bei judėjimą, padeda įsitraukti į bendruomenės veiklą. Taip pat savanoriai informuoja ir kitais aktualias klausimais.

Reaguojant į globalius klimato kaitos pokyčius, vis karštėjančias vasaras bei stebint širdies ligų protrūkių statistiką mūsų šalyje, „Šiltų apsilankymų“ programa pradėjo vykdyti informacinę kampaniją, kurios tikslas informuoti Lietuvos senjorus apie klimato kaitos padarinius, kurie vis dažniau sukelia karščio bangas. Taip pat pasiūlyti būdus ir kartu mokytis, kaip apsisaugoti nuo karščio ir saulės smūgių. 2023 metais buvo nuspręsta į kampaniją įtraukti ir partnerius, kurie padėtų apie šią aktualią temą kalbėti dar plačiau. Informacinės akcijos „Atremkime karščio bangą kartu“ metu, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus savanoriai siekė atkreipti vyresnio amžiaus žmonių dėmesį į klimato kaitą bei didėjančią temperatūrą vasaros metu. Renginiai vyko 16 – oje miestų ir miestelių, o jų metu senjorai buvo kviečiami į ekspertų (vaistininkų, gydytojų, visuomenės sveikatos biuro atstovų, LRK savanorių) paskaitas apie tai, kaip saugoti savo sveikatą karščio bangos metu – vandens gėrimo svarbą, apie tai kaip derėtų apsirengti karštomis vasaros dienomis, kokiu metu geriausia būti lauke, o kada geriau likti namuose, apie tai, jog būtina vėdinti namus, kitaip maitintis ir pan. Taip pat savanoriai mokė kaip suteikti pirmąją pagalbą susidūrus su karščio bangos pasekmėmis ir kaip jas atpažinti. Kiekvienas senjoras susitikimo metu gavo atmintinę apie tai, kaip apsisaugoti nuo karščio. Savo renginių metu pasiekėme 770 senjorus, kurie iš renginių išėjo su gera nuotaika ir informuoti tiek apie klimato kaitos pasekmes jų asmeniniame gyvenime, tiek apie tai, kaip apsaugoti savo ir savo artimųjų sveikatą karštomis vasaros dienomis.

„Šiltų apsilankymų“ programoje visada ieškome senjorų, kuriems galime padėti. Programos tikslas – nuolat rūpintis ne tik senjorų fizine bei emocine sveikata, tačiau ir edukuoti juos aktualiomis klimato kaitos, ekologijos ir sveikos gyvensenos temomis.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Nacionalinis aplinkosaugos egzaminas
Nacionalinis aplinkosaugos egzaminas
Iniciatyva, kuria siekiama žaismingu būdu prisidėti prie visuomenės ekologinio raštingumo didinimo ir aplinkosauginio sąmoningumo ugdymo.
Varsėdiškiai mylintys gamtą
Varsėdiškiai mylintys gamtą
Varsėdžių bendruomenė vis labiau pražysta įvairiomis gėlėmis,tampa aktyvesnė, buriasi ne tik švęsti švenčių,minėti renginių, bet ir gražinti savo kraštą
Maisto klubas „Kartu-skanu“
Maisto klubas „Kartu-skanu“
Maisto klubą „Kartu-skanu“ įkūrusi Imanuelio Kanto viešoji biblioteka kviečia domėtis ne tik bendravimo, bet ir maisto kultūra.
Budrių bendruomenės turgelis
Budrių bendruomenės turgelis
Tvarios aplinkos puoselėjimo iniciatyva - Ignalinos Budrių bendruomenės turgelis!
"ŠIMONIŲ MIESTELIS-ŽIEDŲ SODELIS"
"ŠIMONIŲ MIESTELIS-ŽIEDŲ SODELIS"
"ŠIMONIŲ MIESTELIS-ŽIEDŲ SODELIS". Aktyvi Šimonių miestelio bendruomenė 2023 m. vasarą iš projektinių lėšų įrengė miestelio centre 123 kv. m. gėlyną
Gamta - visų namai
Gamta - visų namai
Pikelių bendruomenė (Mažeikių r.) prisideda prie Žalios Lietuvos kūrimo naujais įpročiais, iniciatyvomis, veiklomis. Žalia Lietuva, tai mūsų ateitis.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016