Lietuvos Raudonojo Kryžiaus savanoriai Covid-19 vakcinacijoje

Raudonasis kryžius
Kviečiame balsuoti už iniciatyvas. Balsavimas vyks rugsėjo 18 - spalio 18 dienomis (imtinai). Pabalsavus į jūsų el. pašto dėžutę ateis patvirtinimo laiškas. Paspauskite patvirtinimą gautame laiške, kad balsas būtų užskaitytas. Negavę laiško, patikrinkite ir pašto dėžučių „šiukšlių" skyrius. Jei balsavimas neveikia, pabandykite prisijungti per kitą naršyklę (Chrome, Mozilla, Opera, Edge).

Susitarus su savivaldybėmis, ligoninėmis, vakcinacijos centrais, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus savanoriai vakcinacijos metu veikė 11 miestų ir rajonų, 14 vakcinacijos centrų. Daugiausiai savanoriai:

– reguliavo vakcinuotis atvykstančiųjų srautus,
– matavo temperatūrą,
– negalinčius savarankiškai atvykti pavežėdavo arba palydėdavo iki vakcinacijos vietos,
– vykdė apklausas, registravo atvykusius, pildė formas, teikė informaciją,
– asistavo senjorams vakcinacijos centruose,
– emociškai palaikė nerimaujančius,
– atliko stebėseną po vakcinacijos,
– dirbo skambučių centruose,
– teikė pagalbą medicinos darbuotojams.

Be šių veiklų, Kaune, nuo gegužės vidurio pradėjo veikti ir mobilioji skiepijimo komanda, sudaryta iš medikų ir Lietuvos Raudonojo Kryžiaus savanorių. Sudarytos medikų ir savanorių grupelės iki šiol vyksta į namus žmonių, norinčių pasiskiepyti, bet negalinčių to padaryti specialiuose punktuose dėl įvairių priežasčių. Gyventojus skiepija specialiai apmokyti savanoriai. Prieš skiepą jie pasistengia gyventojus nuraminti, užtikrinti, kad šie nesijaudintų. Po skiepo, kurio procedūra trunka vos akimirką, savanoriai lieka stebėti skiepą gavusį žmogų, pratęsia su juo malonų pašnekesį. Visas vizitas užtrunka apie valandą.

„Kai į pagalbą atvyko Raudonojo Kryžiaus savanoriai, darbas palengvėjo ir pagreitėjo per pusę. Jie tiesiog šaunuoliai! Dirba kiekvieną dieną – su didele atsakomybe ir sklandžiai planuodami savo veiksmus, jie mus kasdien gelbėja“, – sako Klaipėdos miesto Skiepijimo centro vyriausioji gydytoja Loreta Venckienė.

„Be savanorių, vien savo pajėgomis, mes tikrai prapultume. Kartais susidaro spūstys, užplūsta didesni senjorų srautai, ir tuomet savanoriai yra mūsų didžiausia pagalba. Jie sugloboja pacientus, paaiškina jiems visą procesą, padeda užpildyti anketas.

Kasdien juos matau dirbant – tai ir jaunimas, ir vyresni, jau savo karjeras darantys žmonės. Tiek vieni, tiek kiti dirba tiesiog šauniai, ir puikiai pasikoordinuodami tarpusavyje kaip sklandžiai veikianti komanda. Labai ačiū Raudonojo Kryžiaus savanoriams, kad jie aukoja savo laiką ir padeda mums pasirūpinti visais – kad kiekvienas gautų skiepą laiku.”

Lietuvoje, Kaune, nuo gegužės vidurio veikia mobilioji skiepijimo komanda. Iš medikų bei Lietuvos Raudonojo Kryžiaus savanorių sudarytos grupelės vyksta į namus žmonių, norinčių pasiskiepyti, bet negalinčių to padaryti specialiuose punktuose dėl įvairių priežasčių. Gyventojus skiepija specialiai apmokyti savanoriai. Prieš skiepą jie pasistengia gyventojus nuraminti, užtikrinti, kad šie nesijaudintų. Po skiepo, kurio procedūra trunka vos akimirką, savanoriai lieka stebėti skiepą gavusį žmogų, pratęsia su juo malonų pašnekesį. Visas vizitas užtrunka apie valandą.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Namų mama
Namų mama
Nemokama mamų bendruomenė, kurioje jau esančios mamos padeda besilaukiančioms ar ką tik pagimdžiusioms atneša maisto ir skiria laiko pabendravimui.
Specialiųjų poreikių vaikų kūryba garsina Lietuvą visame pasaulyje.
Specialiųjų poreikių vaikų kūryba garsina Lietuvą visame pasaulyje.
Informacinių technologijų ir ypatingų poreikių vaikų fantazijos jungties rezultatas - vektorinės tapybos darbai, kokių dar nebuvo matęs pasaulis.
Negalios įkvėpti
Negalios įkvėpti
Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos patirtys.
„Rozalimo sveikatinimo studiją“
„Rozalimo sveikatinimo studiją“
Bendruomenės veikla - telkti bendruomenės narius, įgyvendinti socialines programas. Didinti kaimo vietovių viešojo gyvenimo patrauklumą.
Mano Guru - antrasis šansas socialiai atskirtiems
Mano Guru - antrasis šansas socialiai atskirtiems
Kavinėje „Mano Guru“ įdarbinami priklausomybėmis nuo psichoaktyvių medžiagų sergantys, grįžę iš įkalinimo įstaigų, asmenys. Veikia 19 metų.
Marcinkonių kaimo bendruomenė
Marcinkonių kaimo bendruomenė
Marcinkonių kaimo bendruomenės iniciatyva veikia akredituotas vaikų dienos centras "Šypsenėlė" ir viešoji pirtis kaimo gyventojams.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016