Lietuvos Raudonojo Kryžiaus savanoriai Covid-19 vakcinacijoje

Raudonasis kryžius
2022 m. konkurso balsavimas pasibaigė. Ačiū dalyvavusiems! Kviesime balsuoti kitų metų konkurse 2023 m. „Palaikymo" balsai neturės įtakos konkurso rezultatams. Registruoti naujas iniciatyvas jau galite, užsiregistravusius kviesime dalyvauti ir kitose projekto veiklose.
Jau palaikė

Susitarus su savivaldybėmis, ligoninėmis, vakcinacijos centrais, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus savanoriai vakcinacijos metu veikė 11 miestų ir rajonų, 14 vakcinacijos centrų. Daugiausiai savanoriai:

– reguliavo vakcinuotis atvykstančiųjų srautus,
– matavo temperatūrą,
– negalinčius savarankiškai atvykti pavežėdavo arba palydėdavo iki vakcinacijos vietos,
– vykdė apklausas, registravo atvykusius, pildė formas, teikė informaciją,
– asistavo senjorams vakcinacijos centruose,
– emociškai palaikė nerimaujančius,
– atliko stebėseną po vakcinacijos,
– dirbo skambučių centruose,
– teikė pagalbą medicinos darbuotojams.

Be šių veiklų, Kaune, nuo gegužės vidurio pradėjo veikti ir mobilioji skiepijimo komanda, sudaryta iš medikų ir Lietuvos Raudonojo Kryžiaus savanorių. Sudarytos medikų ir savanorių grupelės iki šiol vyksta į namus žmonių, norinčių pasiskiepyti, bet negalinčių to padaryti specialiuose punktuose dėl įvairių priežasčių. Gyventojus skiepija specialiai apmokyti savanoriai. Prieš skiepą jie pasistengia gyventojus nuraminti, užtikrinti, kad šie nesijaudintų. Po skiepo, kurio procedūra trunka vos akimirką, savanoriai lieka stebėti skiepą gavusį žmogų, pratęsia su juo malonų pašnekesį. Visas vizitas užtrunka apie valandą.

„Kai į pagalbą atvyko Raudonojo Kryžiaus savanoriai, darbas palengvėjo ir pagreitėjo per pusę. Jie tiesiog šaunuoliai! Dirba kiekvieną dieną – su didele atsakomybe ir sklandžiai planuodami savo veiksmus, jie mus kasdien gelbėja“, – sako Klaipėdos miesto Skiepijimo centro vyriausioji gydytoja Loreta Venckienė.

„Be savanorių, vien savo pajėgomis, mes tikrai prapultume. Kartais susidaro spūstys, užplūsta didesni senjorų srautai, ir tuomet savanoriai yra mūsų didžiausia pagalba. Jie sugloboja pacientus, paaiškina jiems visą procesą, padeda užpildyti anketas.

Kasdien juos matau dirbant – tai ir jaunimas, ir vyresni, jau savo karjeras darantys žmonės. Tiek vieni, tiek kiti dirba tiesiog šauniai, ir puikiai pasikoordinuodami tarpusavyje kaip sklandžiai veikianti komanda. Labai ačiū Raudonojo Kryžiaus savanoriams, kad jie aukoja savo laiką ir padeda mums pasirūpinti visais – kad kiekvienas gautų skiepą laiku.”

Lietuvoje, Kaune, nuo gegužės vidurio veikia mobilioji skiepijimo komanda. Iš medikų bei Lietuvos Raudonojo Kryžiaus savanorių sudarytos grupelės vyksta į namus žmonių, norinčių pasiskiepyti, bet negalinčių to padaryti specialiuose punktuose dėl įvairių priežasčių. Gyventojus skiepija specialiai apmokyti savanoriai. Prieš skiepą jie pasistengia gyventojus nuraminti, užtikrinti, kad šie nesijaudintų. Po skiepo, kurio procedūra trunka vos akimirką, savanoriai lieka stebėti skiepą gavusį žmogų, pratęsia su juo malonų pašnekesį. Visas vizitas užtrunka apie valandą.

Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
VŠĮ „Aš ypatingas“
VŠĮ „Aš ypatingas“
Prieš keletą metų paveldėtas namas virto vaikų dienos centru.
Asociacija „Kėdainių samariečiai" - Suaugusiųjų dienos centras
Asociacija „Kėdainių samariečiai" - Suaugusiųjų dienos centras
Asociacija „Kėdainių samariečiai" įsteigė Suaugusiųjų dienos centrą, nes yra įsitikinę - socialinė atskirtis yra mūsų galvose, o ne gyvenime.
Visagino menų rezidencija
Visagino menų rezidencija
Menų rezidencija “Taškas” yra nuolat auganti erdvė jaunimui, menininkams, turistams ir žmonėms ieškantiems savęs, tylos ar įkvėpimo.
Taikomosios antropologijos organizacijos „Anthropos“ iniciatyva už kultūriškai jautrų švietimą
Taikomosios antropologijos organizacijos „Anthropos“ iniciatyva už kultūriškai jautrų švietimą
„Anthropos“ inicijavo kreipimąsi dėl diskriminuojančių kultūrinių reprezentacijų ir eurocentrizmo mokomojoje medžiagoje, įgyvendino mokymus autoriams.
Telšiuose sukurta oazė pabėgėliams, atvykusiems iš Ukrainos
Telšiuose sukurta oazė pabėgėliams, atvykusiems iš Ukrainos
Telšiai telkiasi vieningai pagalbai iš Ukrainos atvykstantiems karo pabėgėliams. Kartu vienybėje mes kuriame oazę, kurioje visiems gera gyventi!
NEET jaunimo integracija į darbo rinką
NEET jaunimo integracija į darbo rinką
VšĮ “Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuras” padeda socialiai pažeidžiamam jaunimui įsilieti į darbo rinką, savanorystę ar pameistrystę.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016