Lietuvos Raudonojo Kryžiaus savanoriai Covid-19 vakcinacijoje

Raudonasis kryžius
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Susitarus su savivaldybėmis, ligoninėmis, vakcinacijos centrais, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus savanoriai vakcinacijos metu veikė 11 miestų ir rajonų, 14 vakcinacijos centrų. Daugiausiai savanoriai:

– reguliavo vakcinuotis atvykstančiųjų srautus,
– matavo temperatūrą,
– negalinčius savarankiškai atvykti pavežėdavo arba palydėdavo iki vakcinacijos vietos,
– vykdė apklausas, registravo atvykusius, pildė formas, teikė informaciją,
– asistavo senjorams vakcinacijos centruose,
– emociškai palaikė nerimaujančius,
– atliko stebėseną po vakcinacijos,
– dirbo skambučių centruose,
– teikė pagalbą medicinos darbuotojams.

Be šių veiklų, Kaune, nuo gegužės vidurio pradėjo veikti ir mobilioji skiepijimo komanda, sudaryta iš medikų ir Lietuvos Raudonojo Kryžiaus savanorių. Sudarytos medikų ir savanorių grupelės iki šiol vyksta į namus žmonių, norinčių pasiskiepyti, bet negalinčių to padaryti specialiuose punktuose dėl įvairių priežasčių. Gyventojus skiepija specialiai apmokyti savanoriai. Prieš skiepą jie pasistengia gyventojus nuraminti, užtikrinti, kad šie nesijaudintų. Po skiepo, kurio procedūra trunka vos akimirką, savanoriai lieka stebėti skiepą gavusį žmogų, pratęsia su juo malonų pašnekesį. Visas vizitas užtrunka apie valandą.

„Kai į pagalbą atvyko Raudonojo Kryžiaus savanoriai, darbas palengvėjo ir pagreitėjo per pusę. Jie tiesiog šaunuoliai! Dirba kiekvieną dieną – su didele atsakomybe ir sklandžiai planuodami savo veiksmus, jie mus kasdien gelbėja“, – sako Klaipėdos miesto Skiepijimo centro vyriausioji gydytoja Loreta Venckienė.

„Be savanorių, vien savo pajėgomis, mes tikrai prapultume. Kartais susidaro spūstys, užplūsta didesni senjorų srautai, ir tuomet savanoriai yra mūsų didžiausia pagalba. Jie sugloboja pacientus, paaiškina jiems visą procesą, padeda užpildyti anketas.

Kasdien juos matau dirbant – tai ir jaunimas, ir vyresni, jau savo karjeras darantys žmonės. Tiek vieni, tiek kiti dirba tiesiog šauniai, ir puikiai pasikoordinuodami tarpusavyje kaip sklandžiai veikianti komanda. Labai ačiū Raudonojo Kryžiaus savanoriams, kad jie aukoja savo laiką ir padeda mums pasirūpinti visais – kad kiekvienas gautų skiepą laiku.”

Lietuvoje, Kaune, nuo gegužės vidurio veikia mobilioji skiepijimo komanda. Iš medikų bei Lietuvos Raudonojo Kryžiaus savanorių sudarytos grupelės vyksta į namus žmonių, norinčių pasiskiepyti, bet negalinčių to padaryti specialiuose punktuose dėl įvairių priežasčių. Gyventojus skiepija specialiai apmokyti savanoriai. Prieš skiepą jie pasistengia gyventojus nuraminti, užtikrinti, kad šie nesijaudintų. Po skiepo, kurio procedūra trunka vos akimirką, savanoriai lieka stebėti skiepą gavusį žmogų, pratęsia su juo malonų pašnekesį. Visas vizitas užtrunka apie valandą.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
„Čia mūsų namai"
„Čia mūsų namai"
Bendruomenė įkurta 2004 11 11. Pagrindinė veikla - atstovauti ir ginti narių interesus; vienyti narius bendrai veiklai, skatinti pilietinį aktyvumą.
Jaunimo su specialiaisiais poreikiais bendruomenė
Jaunimo su specialiaisiais poreikiais bendruomenė
Esame bendruomenė, vienijanti jaunimą su specialiaisiais poreikiais ir padedanti jiems turiningai ir prasmingai leisti laisvalaikį.
„Angelų mamos“
„Angelų mamos“
Palaikymo bendruomenė nėštumą patyrusiai ir kūdikio netektį išgyvenančiai mamai.
Trečiojo Amžiaus Akademija
Trečiojo Amžiaus Akademija
VšĮ Trečiojo Amžiaus Akademija organizuoja paskaitas, ekskursijas.
Dusetų bendruomenė
Dusetų bendruomenė
Asociacija Dusetų bendruomenė teikia socialines paslaugas ir organizuoja renginius.
Vaikų vėžio solidarumo akcija „Dėka Tavęs gyventi gera"
Vaikų vėžio solidarumo akcija „Dėka Tavęs gyventi gera"
Rugsėjį pasaulyje minimas vaikų vėžio mėnuo, kurio metu kviečiame atsisakyti stereotipų apie vėžiu sergančius vaikus: ne gailėtis, o palaikyti juos.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016