Lietuvos Raudonojo Kryžiaus savanoriai Covid-19 vakcinacijoje

Raudonasis kryžius
Kviesime balsuoti už iniciatyvas konkurse 2023 m. rudenį. Registruoti naujas iniciatyvas jau galite, užsiregistravusius kviesime dalyvauti ir kitose projekto veiklose.

Susitarus su savivaldybėmis, ligoninėmis, vakcinacijos centrais, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus savanoriai vakcinacijos metu veikė 11 miestų ir rajonų, 14 vakcinacijos centrų. Daugiausiai savanoriai:

– reguliavo vakcinuotis atvykstančiųjų srautus,
– matavo temperatūrą,
– negalinčius savarankiškai atvykti pavežėdavo arba palydėdavo iki vakcinacijos vietos,
– vykdė apklausas, registravo atvykusius, pildė formas, teikė informaciją,
– asistavo senjorams vakcinacijos centruose,
– emociškai palaikė nerimaujančius,
– atliko stebėseną po vakcinacijos,
– dirbo skambučių centruose,
– teikė pagalbą medicinos darbuotojams.

Be šių veiklų, Kaune, nuo gegužės vidurio pradėjo veikti ir mobilioji skiepijimo komanda, sudaryta iš medikų ir Lietuvos Raudonojo Kryžiaus savanorių. Sudarytos medikų ir savanorių grupelės iki šiol vyksta į namus žmonių, norinčių pasiskiepyti, bet negalinčių to padaryti specialiuose punktuose dėl įvairių priežasčių. Gyventojus skiepija specialiai apmokyti savanoriai. Prieš skiepą jie pasistengia gyventojus nuraminti, užtikrinti, kad šie nesijaudintų. Po skiepo, kurio procedūra trunka vos akimirką, savanoriai lieka stebėti skiepą gavusį žmogų, pratęsia su juo malonų pašnekesį. Visas vizitas užtrunka apie valandą.

„Kai į pagalbą atvyko Raudonojo Kryžiaus savanoriai, darbas palengvėjo ir pagreitėjo per pusę. Jie tiesiog šaunuoliai! Dirba kiekvieną dieną – su didele atsakomybe ir sklandžiai planuodami savo veiksmus, jie mus kasdien gelbėja“, – sako Klaipėdos miesto Skiepijimo centro vyriausioji gydytoja Loreta Venckienė.

„Be savanorių, vien savo pajėgomis, mes tikrai prapultume. Kartais susidaro spūstys, užplūsta didesni senjorų srautai, ir tuomet savanoriai yra mūsų didžiausia pagalba. Jie sugloboja pacientus, paaiškina jiems visą procesą, padeda užpildyti anketas.

Kasdien juos matau dirbant – tai ir jaunimas, ir vyresni, jau savo karjeras darantys žmonės. Tiek vieni, tiek kiti dirba tiesiog šauniai, ir puikiai pasikoordinuodami tarpusavyje kaip sklandžiai veikianti komanda. Labai ačiū Raudonojo Kryžiaus savanoriams, kad jie aukoja savo laiką ir padeda mums pasirūpinti visais – kad kiekvienas gautų skiepą laiku.”

Lietuvoje, Kaune, nuo gegužės vidurio veikia mobilioji skiepijimo komanda. Iš medikų bei Lietuvos Raudonojo Kryžiaus savanorių sudarytos grupelės vyksta į namus žmonių, norinčių pasiskiepyti, bet negalinčių to padaryti specialiuose punktuose dėl įvairių priežasčių. Gyventojus skiepija specialiai apmokyti savanoriai. Prieš skiepą jie pasistengia gyventojus nuraminti, užtikrinti, kad šie nesijaudintų. Po skiepo, kurio procedūra trunka vos akimirką, savanoriai lieka stebėti skiepą gavusį žmogų, pratęsia su juo malonų pašnekesį. Visas vizitas užtrunka apie valandą.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Jūros klasė
Jūros klasė
„Tai ne stovykla, tai mokymo procesas perkeltas į kitas erdves“ – taip šį „kitokį“ ugdymą apibūdina Vilniaus Šilo mokyklos bendruomenė.
AR PAŽĮSTI KAIMYNĄ?
AR PAŽĮSTI KAIMYNĄ?
Viena iš asociacijos „Ištiesk gerumo ranką“ veiklos Elektrėnų savivaldybėje sričių – skatinti saugią kaimynystę, kaimynų bendrystę, ypač su vyresniais
Krizinio nėštumo centras
Krizinio nėštumo centras
Organizacija padeda moterims išgyvenančioms įvairias krizinio nėštumo situacijas, prenatalines ar perinatalines netektis, pogimdyviniu laikotarpiu.
Spartakiada
Spartakiada
Spartakiada – viena iš Alytaus Dzūkijos mokyklos iniciatyvų, skirta negalią turintiems vaikams ir jaunuoliams išreikšti save per fizinį aktyvumą.
Atviroji jaunimo erdvė - durys į kitokį gyvenimą
Atviroji jaunimo erdvė - durys į kitokį gyvenimą
Kėdainių profesinio rengimo centro Atviroji jaunimo erdvė skirta mažiau galimybių turinčiam jaunimui įdomiai ir prasmingai leisti laisvalaikį.
"Vilties galia"
"Vilties galia"
Asociacija atstovauja neįgaliuosius turinčius stuburo pažeidimus, traumas, kurie gali judėti neįgaliojo vežimėliais arba kitomis pagalbos priemonėmis
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016