Kultūrinė akcija #polkaLT

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Kultūros paveldas yra vienas iš svarbiausių veiksnių, formuojančių tautos istorinį ir kultūrinį identitetą. Polka nuo 2017 metų yra įtraukta į Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą. Lietuvos folkloro bendruomenė noriai puoselėja polkos tradicijas, nes jos suburia kelių kartų bendruomenes, padeda stiprinti tautinį tapatumą, įveikti šių laikų socialines žmonių susvetimėjimo, bendravimo problemas, skatina patirti džiaugsmą ir malonumą šokant.

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka siekia prisidėti prie nematerialaus kultūros paveldo populiarinimo ir įtraukti visuomenę į bendras sklaidos veiklas. Visą 2023-iųjų metų vasarą biblioteka kvietė šokti polką, filmuoti ir specialia grotažyme #polkaLT pažymėtą vaizdo įrašą kelti į socialinius tinklus „Facebook“ ir „Instagram“.

Polka yra porinis šokis, tačiau biblioteka siūlo itin modernią linijiniams šokiams pritaikytą polkos versiją. Šokio choreografiją specialiai šiai akcijai sukūrė profesionali choreografė Diana Maciuvienė.

Vieni pirmųjų iššūkį priėmė Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos moksleiviai, Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės, Rietavo Irėnijaus Oginskio ir Jurbarko savivaldybių viešųjų bibliotekų darbuotojai, Tauragės kultūros centro bendruomenė, šokių, Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijos grupės „Pop žvaigždutės“, Aukštelkės neformaliojo ugdymo akademijos nariai ir kt. Vasarą trepsėjusieji polkos žingsnelius rudenį pakviesti susiburti ir pašokti drauge.

Akcijos iniciatoriai tikisi, kad nepabūgusių priimti polkos iššūkį ir taip puoselėjančių nematerialųjį kultūros paveldą bei prisidedančių prie stiprios Lietuvos kūrimo gretos dar didės.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė (Kauno r. sav.) įsikūrusi tik 2022 m. ir kurianti bei puoselėjanti seniūnijos teritorijos viešąsias erdves.
„PRAEIČIAI SUTEIKIME ATEITĮ“
„PRAEIČIAI SUTEIKIME ATEITĮ“
Bendruomenė rūpinasi savo bažnytėlės unikalių vargonų restauracija, organizuoja labdaros koncertus jų remontui reikalingoms lėšoms surinkti.
Kauno rajono bendruomenė Pažėrų kraštas
Kauno rajono bendruomenė Pažėrų kraštas
Iniciatyva įpareigojusi save skatinti vienybę,kaimyniškumą bei gerovę sau,vaikams ir kaimynams jog būtų gera gyveni Lietuvoje bei savo krašte.
Garliavos apylinkių „Sąnašos" bendruomenė
Garliavos apylinkių „Sąnašos" bendruomenė
Veikli, energinga, draugiška, puoselėjanti tradicijas.
Gelgaudiškio bendruomenės centras „Atgaiva"
Gelgaudiškio bendruomenės centras „Atgaiva"
Kiekvienas renginys kurį organizuojame stengiamės, kad būtų šventė visai šeimai. Sureikšminame ne pačią šventę bet procesą pasiruošimą jai.
Voverių bendruomenės centras "Jotija"
Voverių bendruomenės centras "Jotija"
Voverių bendruomenės centras "Jotija" tai bendruomenė, kuri skatina aktyvią, ir sveiką gyvenseną.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016