Kultūrinė akcija #polkaLT

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka
Kviečiame balsuoti už iniciatyvas. Balsavimas vyks rugsėjo 18 - spalio 18 dienomis (imtinai). Pabalsavus į jūsų el. pašto dėžutę ateis patvirtinimo laiškas. Paspauskite patvirtinimą gautame laiške, kad balsas būtų užskaitytas. Negavę laiško, patikrinkite ir pašto dėžučių „šiukšlių" skyrius. Jei balsavimas neveikia, pabandykite prisijungti per kitą naršyklę (Chrome, Mozilla, Opera, Edge).

Kultūros paveldas yra vienas iš svarbiausių veiksnių, formuojančių tautos istorinį ir kultūrinį identitetą. Polka nuo 2017 metų yra įtraukta į Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą. Lietuvos folkloro bendruomenė noriai puoselėja polkos tradicijas, nes jos suburia kelių kartų bendruomenes, padeda stiprinti tautinį tapatumą, įveikti šių laikų socialines žmonių susvetimėjimo, bendravimo problemas, skatina patirti džiaugsmą ir malonumą šokant.

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka siekia prisidėti prie nematerialaus kultūros paveldo populiarinimo ir įtraukti visuomenę į bendras sklaidos veiklas. Visą 2023-iųjų metų vasarą biblioteka kvietė šokti polką, filmuoti ir specialia grotažyme #polkaLT pažymėtą vaizdo įrašą kelti į socialinius tinklus „Facebook“ ir „Instagram“.

Polka yra porinis šokis, tačiau biblioteka siūlo itin modernią linijiniams šokiams pritaikytą polkos versiją. Šokio choreografiją specialiai šiai akcijai sukūrė profesionali choreografė Diana Maciuvienė.

Vieni pirmųjų iššūkį priėmė Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos moksleiviai, Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės, Rietavo Irėnijaus Oginskio ir Jurbarko savivaldybių viešųjų bibliotekų darbuotojai, Tauragės kultūros centro bendruomenė, šokių, Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijos grupės „Pop žvaigždutės“, Aukštelkės neformaliojo ugdymo akademijos nariai ir kt. Vasarą trepsėjusieji polkos žingsnelius rudenį pakviesti susiburti ir pašokti drauge.

Akcijos iniciatoriai tikisi, kad nepabūgusių priimti polkos iššūkį ir taip puoselėjančių nematerialųjį kultūros paveldą bei prisidedančių prie stiprios Lietuvos kūrimo gretos dar didės.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Senos ir naujos Alantos apylinkių lankytinos vietos
Senos ir naujos Alantos apylinkių lankytinos vietos
Alantos dvaro bendruomenės žmonių darbu ir iniciatyva Alanta turi gražių naujų lankytinų vietų - Valiulio akmenį ir Svobiškėlio stotelę.
Mindūnų bendruomenės šventė
Mindūnų bendruomenės šventė
Mindūnų bendruomenės centras savo veiklomis puoselėja valstybinių švenčių minėjimo tradicijas, siekia skatinti pilietiškumą, stiprinti valstybingumą.
Vaikų ir jaunimo dienos stovykla ,,Šypsena"
Vaikų ir jaunimo dienos stovykla ,,Šypsena"
Esame jauna bendruomenė šiuo metu vienijanti 15 narių. Mūsų bendruomenė yra aktyvi. Esame paraše jau du projektus ir juos įgyvendinę.
Pilietinė iniciatyva "Dovana Lietuvai" skirta Žirmūnų bendruomenei, Vilniui, Lietuvai.
Pilietinė iniciatyva "Dovana Lietuvai" skirta Žirmūnų bendruomenei, Vilniui, Lietuvai.
Pilietinė iniciatyva, kuri Žirmūnų gimnazijoje gyvuoja ne vienerius metus.
„Žodelis-mamytės širdelėn"
„Žodelis-mamytės širdelėn"
Konkursas skirtas vaikų komunikavimo, literatūros, meninei kompetencijai ugdyti.
Girnomis grūdą malsi, skalsią duoną ragausi
Girnomis grūdą malsi, skalsią duoną ragausi
Daugėliškio krašto bendruomenė siekia tvarumo atgaivindama senąsias duonos kepimo tradicijas bei organizuodama gyvąsias "Duonos kelio" edukacijas.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016