Kultūrinė akcija #polkaLT
Kultūros paveldas yra vienas iš svarbiausių veiksnių, formuojančių tautos istorinį ir kultūrinį identitetą. Polka nuo 2017 metų yra įtraukta į Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą. Lietuvos folkloro bendruomenė noriai puoselėja polkos tradicijas, nes jos suburia kelių kartų bendruomenes, padeda stiprinti tautinį tapatumą, įveikti šių laikų socialines žmonių susvetimėjimo, bendravimo problemas, skatina patirti džiaugsmą ir malonumą šokant.
Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka siekia prisidėti prie nematerialaus kultūros paveldo populiarinimo ir įtraukti visuomenę į bendras sklaidos veiklas. Visą 2023-iųjų metų vasarą biblioteka kvietė šokti polką, filmuoti ir specialia grotažyme #polkaLT pažymėtą vaizdo įrašą kelti į socialinius tinklus „Facebook“ ir „Instagram“.
Polka yra porinis šokis, tačiau biblioteka siūlo itin modernią linijiniams šokiams pritaikytą polkos versiją. Šokio choreografiją specialiai šiai akcijai sukūrė profesionali choreografė Diana Maciuvienė.
Vieni pirmųjų iššūkį priėmė Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos moksleiviai, Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės, Rietavo Irėnijaus Oginskio ir Jurbarko savivaldybių viešųjų bibliotekų darbuotojai, Tauragės kultūros centro bendruomenė, šokių, Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijos grupės „Pop žvaigždutės“, Aukštelkės neformaliojo ugdymo akademijos nariai ir kt. Vasarą trepsėjusieji polkos žingsnelius rudenį pakviesti susiburti ir pašokti drauge.
Akcijos iniciatoriai tikisi, kad nepabūgusių priimti polkos iššūkį ir taip puoselėjančių nematerialųjį kultūros paveldą bei prisidedančių prie stiprios Lietuvos kūrimo gretos dar didės.