Krizinio nėštumo centras

VšĮ Krizinio nėštumo centras
Kviesime balsuoti už iniciatyvas konkurse 2023 m. rudenį. Registruoti naujas iniciatyvas jau galite, užsiregistravusius kviesime dalyvauti ir kitose projekto veiklose.

Į Krizinio nėštumo centrą kreipiasi labai įvairios moterys, kurias jungia įvairios su nėštumu susijusios situacijos, patyrimai bei emocijos. Vienos iš jų neteko savo taip laukto kūdikio, kitos išgyvena sunkias emocijas po gimdymo ar išgyvena sužinojusios apie būsimo vaikelio ligą.Tačiau gana didelė dalis besikreipiančių moterų, patiria vienišumo ir išdavystės jausmą – su žinia, kad laukiasi kūdikio, lieka vienos… Laukimosi, o vėliau jau vaiko auginimo etapu, kai moteris turėtų jausti ramybę, palaikymą, artimųjų pagalbą, rūpestį, kai ir taip pakanka jaudulio dėl įvairių klausimų dėl vaikučio auginimo, moteris išgyvena didelio nerimo ir baimės periodą – ar pavyks vienai, kiek ilgai pavyks vienai?

Nėštumas gali tapti krize, kai besilaukiančiai moteriai trūksta emocinio palaikymo iš artimiausios aplinkos, kai kyla santykių problemos ar materialiniai, finansiniai sunkumai – kai bijomasi tapti vieniša mama, sužinoma apie savo ar gimsiančio vaiko sveikatos problemas ar užgriūva kitos sudėtingos gyvenimiškos situacijos.
Prie krizinių nėštumų priskiriamos ir netektys (persileidimas, nėštumo nutraukimas, kūdikio netektys prieš pat gimdymą ar netrukus po gimimo), o taip pat ir sudėtingos motinos emocinės būklės jau pagimdžius, kurių ignoravimas kartais virsta tragedijomis.

Moterims, išgyvenančioms šį sunkų laikotarpį, Krizinio nėštumo centras teikia šią pagalbą:

• Individualias socialines ir psichologines konsultacijas.
• Palaikymą ir palydėjimą nėštumo metu ir pirmaisiais 2 vaiko gyvenimo metais;
• Ginekologo konsultaciją su echoskopija;
• Teisininko, genetiko, žindymo specialistės, dulos konsultaciją;
• Suruošia kūdikio kraitelį, kuriame yra higienos priemonės mamai ir naujagimiui, rūbai 3-4 mėnesiams, žaisliukai ir kt. Reikalingos priemonės; pagal poreikį aprūpiname vežimėliu, lovele, vonele, automobiline kėdute;
• Teikia materialinę, finansinę paramą;

Per beveik 10 Centro gyvavimo metų pagalbos kreipėsi arti 3000 asmenų, suteikta virš 14600 konsultacijų. Tikrai žinome, kad gimė 570 vaikų mamoms, kurios gavo pagalbą mūsų centre.

Pagalba teikiama visoje Lietuvoje. Visa ši pagalba nemokama. Ją teikia 6 darbuotojai ir apie 70 savanorių iš įvairių Lietuvos vietų. Prie materialinės pagalbos teikimo prisideda įvairūs žmonės, dovanojantys savo vaikų išaugtus rūbus, vežimėlius, loveles bei kitus vaikų auginimui reikalingus daiktus. Teikdami pagalbą bendradarbiaujame ir su kitomis organizacijomis, teikiančiomis moterų apgyvendinimo paslaugas, socialines ar kitas paslaugas.

Daugiau informacijos www.krizinionestumocentras.lt

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Jūros klasė
Jūros klasė
„Tai ne stovykla, tai mokymo procesas perkeltas į kitas erdves“ – taip šį „kitokį“ ugdymą apibūdina Vilniaus Šilo mokyklos bendruomenė.
AR PAŽĮSTI KAIMYNĄ?
AR PAŽĮSTI KAIMYNĄ?
Viena iš asociacijos „Ištiesk gerumo ranką“ veiklos Elektrėnų savivaldybėje sričių – skatinti saugią kaimynystę, kaimynų bendrystę, ypač su vyresniais
Spartakiada
Spartakiada
Spartakiada – viena iš Alytaus Dzūkijos mokyklos iniciatyvų, skirta negalią turintiems vaikams ir jaunuoliams išreikšti save per fizinį aktyvumą.
Atviroji jaunimo erdvė - durys į kitokį gyvenimą
Atviroji jaunimo erdvė - durys į kitokį gyvenimą
Kėdainių profesinio rengimo centro Atviroji jaunimo erdvė skirta mažiau galimybių turinčiam jaunimui įdomiai ir prasmingai leisti laisvalaikį.
"Vilties galia"
"Vilties galia"
Asociacija atstovauja neįgaliuosius turinčius stuburo pažeidimus, traumas, kurie gali judėti neįgaliojo vežimėliais arba kitomis pagalbos priemonėmis
Aktyvus ir kūrybiškas Bibliotekos senjorų rankdarbių klubas
Aktyvus ir kūrybiškas Bibliotekos senjorų rankdarbių klubas
Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriuje jau 11 m. veikia aktyvus, kūrybiškas Senjorų rankdarbių klubas.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016