Kražių bendruomenės pilietinio aktyvumo skatinimas

Asociacija "Kražių bendruomenė"
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Jau 22 metus gyvuojanti Kražių bendruomenė savo tikslų siekia organizuodama ne tik bendrus renginius, bet ir suburdama bendruomenės narius bendroms pilietinėms iniciatyvoms, bendrai veiklai ir krašto tradicijų puoselėjimui. Vietos gyventojams ir viso Kelmės rajono žmonėms gerai žinomi bendruomenės įgyvendinami projektai, Kraštiečių sambūris ir jau tradicija tapusi, Kražių bendruomenės organizuojama Valstybės dienos šventė, kuri kasmet puoselėti tautiškumą sukviečia vis gausesnį būrį vaikų ir jaunimo, miestelio bendruomenę bei svečius iš viso rajono.
Liepos 6-oji – Valstybės diena, karaliaus Mindaugo karūnavimo diena. Pirmasis suvienytos Lietuvos valstybės vadovas Kražiams labai svarbus, nes būtent jo rašte, 1253 m. pirmą kartą paminėtas Kražių vardas. Aktyvūs Kražių bendruomenės nariai, norėdami įprasminti šią datą, Kražių miestelio širdyje, įkūrė Mindaugo skverelį. 2003 metais čia pastatytas medinis koplytstulpis, skirtas Kražių 750 metų jubiliejui, o 2013 m. pastatytas ir pašventintas paminklinis akmuo, skirtas Kražių miestelio 760 metų jubiliejui.
Pastaraisiais metais Valstybės dienos renginiai vyksta ant Vytauto kalnelio, kur surengiamas „Bendrystės vakaras“ su vietos mėgėjų meno kolektyvais, vykdomos įvairios pilietiškumą skatinančios veiklos vaikams ir jaunimui, giedama Tautiška giesmė.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Jungėnų kaimo bendruomenė
Jungėnų kaimo bendruomenė
Jungėnų kaimo bendruomenė įkurta 2000 m. lapkričio mėn. Bendruomenė jungia ne tik Jungėnų kaimo, bet ir aplinkinių kaimų gyventojus.
Sūdavos kaimo bendruomenė
Sūdavos kaimo bendruomenė
Sūdavos kaimo bendruomenė įsikūrusi Vilkaviškio rajone. Mūsų bendruomenės tikslas - skatinti pačios šeimos ir skirtingų kartų, bendrystę.
Šiaudiniškių kaimo bendruomenė
Šiaudiniškių kaimo bendruomenė
Mūsų bendruomenės tikslas vienyti Šiaudiniškių ir gretimų kaimų gyventojus ir iš jų kilusius žmones, ugdyti gyventojų bendruomeniškumą.
„Karalkrėslio kepyklėlė“
„Karalkrėslio kepyklėlė“
Turim savo bendruomenė verslą „Karalkrėslio kepyklėlę“. Kepame tradicinius kepinius ir puoselėjam kulinarinį paveldą. Mylim ir didžiuojamės vieta kur gyvenam.
Asociacija „Skarulių bendruomenė"
Asociacija „Skarulių bendruomenė"
Kažin ar dar Lietuvoje yra toks atvejis, kai gimtojo kaimo neliko, o buvusio kaimo gyventojai, išsibarstę po visą Lietuvą, susiburtų į asociaciją.
Stiprios NVO - stipri Lietuva
Stiprios NVO - stipri Lietuva
Trakų TAU buria bendruomenę ir ugdo pilietiškumą.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016