Kražių bendruomenės pilietinio aktyvumo skatinimas

Asociacija "Kražių bendruomenė"
Kviesime balsuoti už iniciatyvas konkurse 2023 m. rudenį. Registruoti naujas iniciatyvas jau galite, užsiregistravusius kviesime dalyvauti ir kitose projekto veiklose.

Jau 22 metus gyvuojanti Kražių bendruomenė savo tikslų siekia organizuodama ne tik bendrus renginius, bet ir suburdama bendruomenės narius bendroms pilietinėms iniciatyvoms, bendrai veiklai ir krašto tradicijų puoselėjimui. Vietos gyventojams ir viso Kelmės rajono žmonėms gerai žinomi bendruomenės įgyvendinami projektai, Kraštiečių sambūris ir jau tradicija tapusi, Kražių bendruomenės organizuojama Valstybės dienos šventė, kuri kasmet puoselėti tautiškumą sukviečia vis gausesnį būrį vaikų ir jaunimo, miestelio bendruomenę bei svečius iš viso rajono.
Liepos 6-oji – Valstybės diena, karaliaus Mindaugo karūnavimo diena. Pirmasis suvienytos Lietuvos valstybės vadovas Kražiams labai svarbus, nes būtent jo rašte, 1253 m. pirmą kartą paminėtas Kražių vardas. Aktyvūs Kražių bendruomenės nariai, norėdami įprasminti šią datą, Kražių miestelio širdyje, įkūrė Mindaugo skverelį. 2003 metais čia pastatytas medinis koplytstulpis, skirtas Kražių 750 metų jubiliejui, o 2013 m. pastatytas ir pašventintas paminklinis akmuo, skirtas Kražių miestelio 760 metų jubiliejui.
Pastaraisiais metais Valstybės dienos renginiai vyksta ant Vytauto kalnelio, kur surengiamas „Bendrystės vakaras“ su vietos mėgėjų meno kolektyvais, vykdomos įvairios pilietiškumą skatinančios veiklos vaikams ir jaunimui, giedama Tautiška giesmė.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Tradicinė etnokultūrinė stovykla „Etnokultūros kūrybinės dirbtuvės“
Tradicinė etnokultūrinė stovykla „Etnokultūros kūrybinės dirbtuvės“
Stovykloje puoselėjama etninė kultūra, ugdoma tautinė savimonė, kultūrinis tapatumas, supažindinama su tautos istorija, tradicijomis, papročiais.
Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursai 9 klasių moksleiviams
Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursai 9 klasių moksleiviams
Tai ne tik sausos teorinės žinios, bet ir praktiniai įgūdžiai, kaip ištikus nelaimei pasirūpinti savimi, šalia esančiu žmogumi ir savo Tėvyne Lietuva.
Žygis pėsčiomis S. Šalkauskio 137-osioms metinėms paminėti
Žygis pėsčiomis S. Šalkauskio 137-osioms metinėms paminėti
S. Šalkauskio gimnazijos abiturientė Miglė Jankutė įveikė pėsčiomis 137km. Maršrutu Šiauliai - Kaunas, lygiai tiek, kiek metų sukanka prof. S. Šalkauskiui.
Pilietinio ugdymo projektas „Trispalvė vasara“
Pilietinio ugdymo projektas „Trispalvė vasara“
2022 m. rugpjūtį Kupiškio rajono savivaldybės kultūros centras vykdė pilietinio ugdymo projektą „Trispalvė vasara“, skirtą pradinių klasių mokiniams.
„ŠĖLTINIS“ – vaikų fokloro festivalis
„ŠĖLTINIS“ – vaikų fokloro festivalis
Vaikų folkloro festivalis „Šėltinis“ 16m skaičiuojanti bendruomenės iniciatyva. Festivalio akcentas–folkloro šventė.
Tradiciniai amatai inovatyvioje kasdienybėje
Tradiciniai amatai inovatyvioje kasdienybėje
Gasčiūnų kaimo bendruomenė kasdien ieško būdų, kaip išlaikyti ir puoselėti tradicinius amatus ir perduoti ateities kartoms kulinarinio paveldo receptus
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016