Keičiamės patys– keičiam pasaulį!

Silvija Sinytė
2022 m. konkurso balsavimas pasibaigė. Ačiū dalyvavusiems! Kviesime balsuoti kitų metų konkurse 2023 m. „Palaikymo" balsai neturės įtakos konkurso rezultatams. Registruoti naujas iniciatyvas jau galite, užsiregistravusius kviesime dalyvauti ir kitose projekto veiklose.
Jau palaikė

Iniciatoriai – neformali jaunimo grupė ir negalią turinčio jaunuolio mama. Iniciatyvos veiklos vykdomos nuo 2020 m. iki dabar. Aktyvūs Švenčionių rajono jaunuoliai subūrė komandą, organizuoja veiklas, kuriose jaunuoliai turintys negalią ir aktyvūs, neturintys negalios jaunuoliai dalyvauja lygių galimybių principų. Pirmame etape iniciatyvos komanda pasirengė patys¬: siekdami išsiaiškinti jaunuolių turinčių negalią poreikius, galimybes bei suprasti, kaip bendrauti, kad nenuvilti, neįžeisti, suprasti, kad jokių ypatingų žinių ir kompetencijų nereikia, norint draugauti ar bendrauti su žmonėmis turinčiais protinę ar kitą negalią, bendravo su specialistais dirbančiais su jaunuoliais turinčiais negalią. Antro etapo metu buvo organizuojamos susipažinimo ir bendro ryšio užmezgimo išvykos: Žirgų terapija, bandelių kepimo edukacija, šunų terapija. Trečio etapo metu ir iki dabar: vyksta bendros šokių pamokos (kartu šoka jaunuoliai turintys negalią ir jaunuoliai neturintys negalios) ir išvykos, pristatančios, jaunimui skirtas veiklas: Atvirosios jaunimo erdvės, socialinis verslas „Pirmas blynas“ bei pristatymai kitiems bendruomenės nariams. Šios veiklos, nepaisant pandemijos apribojimų, susitikimų vietos keitimo iš kontaktinių į nuotolinius, suteikia pasitikėjimo visiems iniciatyvos dalyviams, ugdo empatiją ir gerina pasaulį. Nes tik keisdamiesi patys, galime pakeisti pasaulį!

Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
VŠĮ „Aš ypatingas“
VŠĮ „Aš ypatingas“
Prieš keletą metų paveldėtas namas virto vaikų dienos centru.
Asociacija „Kėdainių samariečiai" - Suaugusiųjų dienos centras
Asociacija „Kėdainių samariečiai" - Suaugusiųjų dienos centras
Asociacija „Kėdainių samariečiai" įsteigė Suaugusiųjų dienos centrą, nes yra įsitikinę - socialinė atskirtis yra mūsų galvose, o ne gyvenime.
Visagino menų rezidencija
Visagino menų rezidencija
Menų rezidencija “Taškas” yra nuolat auganti erdvė jaunimui, menininkams, turistams ir žmonėms ieškantiems savęs, tylos ar įkvėpimo.
Taikomosios antropologijos organizacijos „Anthropos“ iniciatyva už kultūriškai jautrų švietimą
Taikomosios antropologijos organizacijos „Anthropos“ iniciatyva už kultūriškai jautrų švietimą
„Anthropos“ inicijavo kreipimąsi dėl diskriminuojančių kultūrinių reprezentacijų ir eurocentrizmo mokomojoje medžiagoje, įgyvendino mokymus autoriams.
Telšiuose sukurta oazė pabėgėliams, atvykusiems iš Ukrainos
Telšiuose sukurta oazė pabėgėliams, atvykusiems iš Ukrainos
Telšiai telkiasi vieningai pagalbai iš Ukrainos atvykstantiems karo pabėgėliams. Kartu vienybėje mes kuriame oazę, kurioje visiems gera gyventi!
NEET jaunimo integracija į darbo rinką
NEET jaunimo integracija į darbo rinką
VšĮ “Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuras” padeda socialiai pažeidžiamam jaunimui įsilieti į darbo rinką, savanorystę ar pameistrystę.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016