Kauno Jurgio Dobkevičiaus progimnazijos iniciatyva – „Tautiška giesmė“ nuo Kauno kalvų

Kauno Jurgio Dobkevičiaus progimnazija
Kviesime balsuoti už iniciatyvas konkurse 2023 m. rudenį. Registruoti naujas iniciatyvas jau galite, užsiregistravusius kviesime dalyvauti ir kitose projekto veiklose.

Pristatome pilietinę iniciatyvą – Kovo 11-osios moksleivijos akciją „Tautiška giesmė“ nuo Kauno kalvų“. Tai mūsų Kauno Jurgio Dobkevičiaus progimnazijos ir Aleksoto bendruomenės iniciatyva, prie kurios per eilę metų prisijungė virš 50 Kauno miesto švietimo įstaigų. Keli tūkstančiai moksleivių kasmet pradedant švęsti Kovo 11-osios šventę – išvakarėse sutartinai susiburia ant aukščiausių Kauno vietų – piliakalnių, kalvų – Aleksoto, Žaliakalnio, Milikonių kalno apžvalgos aikštelių, Pelėdų kalno, Tirkiliškių kalvos ir k.t. bei šventovių stogų – (Jėzuitų vienuolyno, Kristaus paminklinės Prisikėlimo bažnyčios stogo aikštelėse ir k.t.). Lygiai 12 val. vidurdienį, nuaidėjus Šaulių salvėms, visose susibūrimų vietose yra giedama „Tautiška giesmė“ ir vėliau pasveikinamos bendruomenės Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo proga bei akcija papildoma įvairiomis dedikacijomis – nuo 2011-03-11 skiriama dedikacija Japonijos tautai, nekentėjusiais nuo Didžiojo žemės drebėjimo, nuo 2022 m. – antrus metus akcijoje skiriama dedikacija Ukrainos tautai, kovojančiai už savo ir mūsų visų Laisvę.

Akcijai kasmet parengiamas interaktyvus žemėlapis (jį atlieka 7-8 kl. mokiniai, kaip savo TB baigiamąjį bendruomenės projektą) ir visi dalyviai įamžina savo šventę nuotraukomis ir video įrašais, vyksta pilietiškumo sklaida ir solidarumo skatinimas.

Šios akcijos įgyvendinime dalyvauja mokyklų bendruomenės, Stasio Raštikio kariuomenės mokykla, Lietuvos Šaulių sąjungos Aleksoto kuopa, VDU Muzikos akademija, Aleksoto bendruomenės centras ir kiti partneriai.

Tai tikra pilietinė iniciatyva, prasidėjusi ant Aleksoto kalno apžvalgos aikštelės 2015 metais, jau tapusi tradicija ir turinti savo tęstinumą metai iš metų.
Ši akcija vyksta be jokio projekto, išorinio finansavimo.

Daugiau apie kasmetinę akciją:
2022 „Tautiška giesmė“ suskambo nuo miesto kalvų | KaunoDiena.lt
2020 https://kauno.diena.lt/naujienos/kaunas/miesto-pulsas/nuo-kauno-kalvu-aidejo-tautiska-giesme-956537

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Tradicinė etnokultūrinė stovykla „Etnokultūros kūrybinės dirbtuvės“
Tradicinė etnokultūrinė stovykla „Etnokultūros kūrybinės dirbtuvės“
Stovykloje puoselėjama etninė kultūra, ugdoma tautinė savimonė, kultūrinis tapatumas, supažindinama su tautos istorija, tradicijomis, papročiais.
Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursai 9 klasių moksleiviams
Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursai 9 klasių moksleiviams
Tai ne tik sausos teorinės žinios, bet ir praktiniai įgūdžiai, kaip ištikus nelaimei pasirūpinti savimi, šalia esančiu žmogumi ir savo Tėvyne Lietuva.
Žygis pėsčiomis S. Šalkauskio 137-osioms metinėms paminėti
Žygis pėsčiomis S. Šalkauskio 137-osioms metinėms paminėti
S. Šalkauskio gimnazijos abiturientė Miglė Jankutė įveikė pėsčiomis 137km. Maršrutu Šiauliai - Kaunas, lygiai tiek, kiek metų sukanka prof. S. Šalkauskiui.
Pilietinio ugdymo projektas „Trispalvė vasara“
Pilietinio ugdymo projektas „Trispalvė vasara“
2022 m. rugpjūtį Kupiškio rajono savivaldybės kultūros centras vykdė pilietinio ugdymo projektą „Trispalvė vasara“, skirtą pradinių klasių mokiniams.
Kražių bendruomenės pilietinio aktyvumo skatinimas
Kražių bendruomenės pilietinio aktyvumo skatinimas
Asociacijos „Kražių bendruomenė“ veikla orientuota į kaimo žmonių telkimą bendram tikslui, pilietinio aktyvumo skatinimą ir tautiškumo puoselėjimą.
„ŠĖLTINIS“ – vaikų fokloro festivalis
„ŠĖLTINIS“ – vaikų fokloro festivalis
Vaikų folkloro festivalis „Šėltinis“ 16m skaičiuojanti bendruomenės iniciatyva. Festivalio akcentas–folkloro šventė.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016