Kauno Jurgio Dobkevičiaus progimnazijos iniciatyva – „Tautiška giesmė“ nuo Kauno kalvų

Kauno Jurgio Dobkevičiaus progimnazija
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Pristatome pilietinę iniciatyvą – Kovo 11-osios moksleivijos akciją „Tautiška giesmė“ nuo Kauno kalvų“. Tai mūsų Kauno Jurgio Dobkevičiaus progimnazijos ir Aleksoto bendruomenės iniciatyva, prie kurios per eilę metų prisijungė virš 50 Kauno miesto švietimo įstaigų. Keli tūkstančiai moksleivių kasmet pradedant švęsti Kovo 11-osios šventę – išvakarėse sutartinai susiburia ant aukščiausių Kauno vietų – piliakalnių, kalvų – Aleksoto, Žaliakalnio, Milikonių kalno apžvalgos aikštelių, Pelėdų kalno, Tirkiliškių kalvos ir k.t. bei šventovių stogų – (Jėzuitų vienuolyno, Kristaus paminklinės Prisikėlimo bažnyčios stogo aikštelėse ir k.t.). Lygiai 12 val. vidurdienį, nuaidėjus Šaulių salvėms, visose susibūrimų vietose yra giedama „Tautiška giesmė“ ir vėliau pasveikinamos bendruomenės Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo proga bei akcija papildoma įvairiomis dedikacijomis – nuo 2011-03-11 skiriama dedikacija Japonijos tautai, nekentėjusiais nuo Didžiojo žemės drebėjimo, nuo 2022 m. – antrus metus akcijoje skiriama dedikacija Ukrainos tautai, kovojančiai už savo ir mūsų visų Laisvę.

Akcijai kasmet parengiamas interaktyvus žemėlapis (jį atlieka 7-8 kl. mokiniai, kaip savo TB baigiamąjį bendruomenės projektą) ir visi dalyviai įamžina savo šventę nuotraukomis ir video įrašais, vyksta pilietiškumo sklaida ir solidarumo skatinimas.

Šios akcijos įgyvendinime dalyvauja mokyklų bendruomenės, Stasio Raštikio kariuomenės mokykla, Lietuvos Šaulių sąjungos Aleksoto kuopa, VDU Muzikos akademija, Aleksoto bendruomenės centras ir kiti partneriai.

Tai tikra pilietinė iniciatyva, prasidėjusi ant Aleksoto kalno apžvalgos aikštelės 2015 metais, jau tapusi tradicija ir turinti savo tęstinumą metai iš metų.
Ši akcija vyksta be jokio projekto, išorinio finansavimo.

Daugiau apie kasmetinę akciją:
2022 „Tautiška giesmė“ suskambo nuo miesto kalvų | KaunoDiena.lt
2020 https://kauno.diena.lt/naujienos/kaunas/miesto-pulsas/nuo-kauno-kalvu-aidejo-tautiska-giesme-956537

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Visuomeninė organizacija Akmenės bendruomenė
Visuomeninė organizacija Akmenės bendruomenė
Akmenės bendruomenė stiprina savo identitetą vykdydama kultūrines iniciatyvas ir augindama tradicijas ir bendruomeniškumą.
Vilnelės Pankai
Vilnelės Pankai
Esame neformali, atvira, sveiko gyvenimo būdo bendruomenė, propaguojanti maudynes šaltame vandenyje.
Mastaičių krašto bendruomenė
Mastaičių krašto bendruomenė
Mūsų iniciatyva - vieninga, stipri, sutelkta, pasitikinti, veikli, puoselėjanti tradicijas bei skleidžianti bendrystės idėjas bendruomenė.
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė (Kauno r. sav.) įsikūrusi tik 2022 m. ir kurianti bei puoselėjanti seniūnijos teritorijos viešąsias erdves.
„PRAEIČIAI SUTEIKIME ATEITĮ“
„PRAEIČIAI SUTEIKIME ATEITĮ“
Bendruomenė rūpinasi savo bažnytėlės unikalių vargonų restauracija, organizuoja labdaros koncertus jų remontui reikalingoms lėšoms surinkti.
Kauno rajono bendruomenė Pažėrų kraštas
Kauno rajono bendruomenė Pažėrų kraštas
Iniciatyva įpareigojusi save skatinti vienybę,kaimyniškumą bei gerovę sau,vaikams ir kaimynams jog būtų gera gyveni Lietuvoje bei savo krašte.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016