„Kauno hospiso namai“

„Kauno hospiso namai“
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

VšĮ „Kauno hospiso namai“ – tai vienintelė tokio pobūdžio medicininė įstaiga Kaune ir Kauno rajone, turinti sveikatos priežiūros įstaigos licenciją ir jau 9 metus teikianti nemokamas paliatyvios pagalbos paslaugas sunkiai sergantiems, mirštantiems pacientams bei jų artimiesiems jų pačių namuose.

Mūsų komandoje dirba 14 darbuotojų, suteikiančių fizinę, psichologinę, socialinę, dvasinę pagalbą bei 170 savanorių, suteikiančių įvairią nemedicininę pagalbą. Per 2022 metus vien savanoriai atliko apie 560 apsilankymų į pacientų namus, tai sudaro apie 1200 savanoriško darbo valandų. Per 2023 metus skaičiuojame įvykusius apie 800 savanoriškas veiklas.

Esame nuolatinė pagalba pacientui ir jo šeimai „čia ir dabar“. Į paciento bei jo artimųjų namus ateiname tuomet, kai nebelieka galinčių jam padėti: susiduriame su daugeliu vienišų, paliktų, iš ligoninės į namus išleistų be pagalbos, be palaikymo, be skausmo malšinimo priemonių pacientų bei jų išsigandusių artimųjų, kurie paliekami be žinios, kaip šioje situacijoje elgtis. Liga nesirenka amžiaus – mūsų pacientams yra nuo 2 iki 92 metų. Šiandien padedame 20 pacientų ir jų artimiesiems. Skaičius nuolat kintantis, nes bet kurią akimirką žmogus miršta. Pagalbą paciento artimiesiems teikiame ir po paciento mirties (3 mėnesius).

Kiekvienais metais minėdami Pasaulinė hospisų ir paliatyviosios pagalbos dieną, nemokamai organizuojame konferenciją visuomenei šviesti. Praėjusių metų konferencija, tema: „Paliatyvi pagalba: kaip žengti kartu per artimojo mirtį?“, sulaukė itin didelio susidomėjimo. Susidurdami su tuo darbinėje praktikoje, jaučiame galintys pasidalinti žiniomis, kaip padėti artimiesiems bei pacientui svarbiausiame ir brangiausiame jo gyvenimo etape. Tačiau hospisas nėra apie mirtį. Tai holistinė pagalba žmogui, tarpusavio santykiai, gyvenimo šventimas, paskutiniųjų svajonių pildymas…

Jau šių metų gruodį švęsime VšĮ „Kauno hospiso namai“ 10-ąjį gimtadienį! Tačiau gyvenimą mes švenčiame kasdien, per patirtį, kurią kaip dovaną gauname iš pacientų bei jais besirūpinančių šeimų.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Emocinės paramos programa „Drauge“
Emocinės paramos programa „Drauge“
Programa „Drauge“ padeda mamoms ir tėčiams, kurie išgyvena sudėtingą gyvenimo etapą bei jaučiasi vieniši.
Alvito kaimo bendruomenė
Alvito kaimo bendruomenė
Per dauagiau nei 20 gyvavimo metų Alvito kaimo bendruomenė įgyvendino daugybę įvairių projektų, kurie gražina mūsų miestelį ir suburia gyventojus.
Minties galia motyvuojanti veikti – „Pagalvokime ką galime duoti kitam neatlygintinai”
Minties galia motyvuojanti veikti – „Pagalvokime ką galime duoti kitam neatlygintinai”
Trijų alytiškių iniciatyvos globojamiems vaikams ir gimtajam miestui vienija aplinkai jautrius juridinius ir fizinius asmenis.
Bendruomenė „Dailučių švyturiai"
Bendruomenė „Dailučių švyturiai"
Bendruomenė „Dailučių švyturiai" įsteigta 2006, tai visuomeninė organizacija, įkūrusi VDC, sveikatingumo centrą, teikia socialines paslaugas.
Nematomą negalią turintys asmenys yra matomi
Nematomą negalią turintys asmenys yra matomi
Pasitelkiant tarptautiniu mastu žinomą Nematomos negalios saulėgrąžos ženklą siekiame, kad nematomą negalią turintys asmenys būtų matomi.
Jonavos rajono Panoterių krašto bendruomenė
Jonavos rajono Panoterių krašto bendruomenė
Vienu iš svarbiausių projektų per veiklos laikotarpį laikome – savarankišką iniciatyvą Panoterių heraldikos sukūrimui ir pristatymui.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016