Kas, jei ne mes!

Pačkėnų krašto bendruomenė
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Bendruomenė nuo rajono centro nutolusi 5 km., bet jau nebeturime nei mokyklos, nei darželio, nei kultūros centro, tik likę senieji, ištuštėję pastatai. Todėl buvo didžiulis noras, kad kaimas atgimtų, būtų sutvarkyta infrastruktūra, viešosios erdvės, norėjome išgarsinti savo Pačkėnus. Ir mums tai pavyko! Kas, jei ne mes!

Bendruomenės iniciatyva iš projektinių lėšų, kartu prisidedant ir savomis lėšomis, savanoriškais darbais įrengti bendruomenės namai, įrengtas sporto aikštynas su krepšinio aikštele, riedučių taku, praėjusiais metais papildytas 5 lauko treniruokliais, vaikų žaidimo aikštele. Turime nemažą poilsio parką, kur pastatytas suolelis pirmam pasimatymui, akmuo ,,Balandėlis“, Saulės laikrodis, didelis dviratis, nykštukų namelis, pasodintas sakurų slėnis.

Tvarkomos viešosios erdvės: pastatyta ąžuolinė skulptūra Lietuvos 1000 garbei, kaimo laikrodis, akmuo su kaimo inicialais, Vyčio ženklas, monumentas ,,Arklas“ –šio krašto žmonių darbštumui įamžinti, iš plytelių suformuotas posakis ,,Čia mūsų namai“ tapo mūsų vizitine kortele. Dauguma darbų atlikta savanoriškais pagrindais, savomis lėšomis. Sunku išvardinti, kiek gėrio sukurta viešojoje erdvėje, kuri tapo paklausi visoms amžiaus grupėms, atvykstantiems svečiams, muziejaus lankytojams. Labiausiai dėkingi Vidmantui Adomėnui, jo darbai puošia visą Pačkėnų gyvenvietę.

Po truputį bendruomenės iniciatyva įveikliname ir kitus ištuštėjusius pastatus. Įkurtas vaikų dienos centras, kuris veikia jau ketvirtus metus. Centrą lanko virš 20 vaikų, dirba 4 darbuotojai 1,5 etato. Čia vaikai turiningai praleidžia laisvalaikį, įsitraukia į įvairias veiklas, lavina socialinius įgūdžius, bendrauja ir bendradarbiauja. Į veiklas įtraukiame ne tik vaikus, bet ir tėvus, senelius, savanorius.

Buvusiose pradinės mokyklos patalpose įkurtas Raganų muziejus, žinomas ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Veiklos muziejuje randa tiek vaikai, tiek suaugusieji, vykdoma net 16 įvairių edukacijų. Muziejuje galima įsigyti ir bendruomenės narių pagamintų rankdarbių ar saldumynų, o mums tai galimybė užsidirbti vieną kitą eurą. Vykdant projektą ,,Su raganaite visada smagiau!“ pasakų motyvais buvo ištapyta viena pastato fasadinė siena apie 32 m pločio ir 12 m aukščio.

Bendruomenė aktyviai veikia jau 20 metų. Per tą laiką nemažai nuveikta, įgyvendinta virš 60 įvairių projektų, idėjos virto gražiais darbais- ir viskas skirta žmogui, savo kaimui. Kas labiausiai žavi – tai, kad mes nustojome verkšlenti, kaip viskas labai blogai, kaip valdžia nieko nedaro, pinigų nėra ir t.t., o surėmę pečius siekiame savo tikslo. Kas, jei ne mes!

Bendruomenė skatina gyventojų aktyvumą, telkia netik savo bendruomenės narius, bet ir kitų bendruomenių narius, grįžtančius kraštiečius. Aktyvūs bendruomenės nariai nuveikia didelius darbus ir be jokio atlygio. Bet gal didžiausias atlygis tai, kai tu matai laimingus aplinkinius, išgražėjusį kaimą, kai tampame žinomi ir plačiau, ne tik savo kaime, rajone.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Alvito kaimo bendruomenė
Alvito kaimo bendruomenė
Per dauagiau nei 20 gyvavimo metų Alvito kaimo bendruomenė įgyvendino daugybę įvairių projektų, kurie gražina mūsų miestelį ir suburia gyventojus.
Minties galia motyvuojanti veikti – „Pagalvokime ką galime duoti kitam neatlygintinai”
Minties galia motyvuojanti veikti – „Pagalvokime ką galime duoti kitam neatlygintinai”
Trijų alytiškių iniciatyvos globojamiems vaikams ir gimtajam miestui vienija aplinkai jautrius juridinius ir fizinius asmenis.
Bendruomenė „Dailučių švyturiai"
Bendruomenė „Dailučių švyturiai"
Bendruomenė „Dailučių švyturiai" įsteigta 2006, tai visuomeninė organizacija, įkūrusi VDC, sveikatingumo centrą, teikia socialines paslaugas.
Nematomą negalią turintys asmenys yra matomi
Nematomą negalią turintys asmenys yra matomi
Pasitelkiant tarptautiniu mastu žinomą Nematomos negalios saulėgrąžos ženklą siekiame, kad nematomą negalią turintys asmenys būtų matomi.
Jonavos rajono Panoterių krašto bendruomenė
Jonavos rajono Panoterių krašto bendruomenė
Vienu iš svarbiausių projektų per veiklos laikotarpį laikome – savarankišką iniciatyvą Panoterių heraldikos sukūrimui ir pristatymui.
SOTAS – žmogui ir dėl žmogaus
SOTAS – žmogui ir dėl žmogaus
SOTAS - nevyriausybinė organizacija, kuri teikia socialines bei psichologines paslaugas ir savo veikla prisideda prie vaikų ir jų šeimų gerovės.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016