Karčiupio kaimo bendruomenė „Marių krantas“

Karčiupio kaimo bendruomenė "Marių krantas"
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Mūsų bendruomenė įkurta prieš penkerius metus. Kasmet organizuojame įvairias edukacijas, aktyviai dalyvaujame ir semiamės žinių bei patirties. Laimėjome kelis, NMA remiamus, konkursus, kuriuose ornitologas supažindino mus su Lietuvos paukščiais, ekologė pamokino pasigaminti vabzdžių viešbutį bei audinių dažymą augalų pagalba, keramikė padėjo dekoruoti paukščių girdyklą. Šiemet pasinaudojome NMA parama ir suorganizavome labai patriotišką renginį skirtą S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą 90-tosioms metinėms. Gaminome aitvarus, ant kurių ruošinių buvo uždėtas skrydžio logotipas. Vytauto Didžiojo karo muziejaus gidas pristatė tarpukario ginklus, papasakojo labai įdomias istorijas apie žymiuosius lakūnus, įtraukė į interaktyvų edukacinį žaidimą „Skrydis per Atlantą“.

Nemažai laimėjome ir kitų finansuojamų konkursų. Stengiamės geriau pažinti savo kraštą. Organizuojame išvykas po Lietuvos įdomybes.

Savo iniciatyva padovanojome gėlyną Bitininkystės muziejui. Dalyvavome Kaišiadorių raj. VVG suorganizuotame projekte „Žydinti Lietuva“. Laimėję finansavimą, gėlėmis apsodinome autobusų stotelę, papuošėme kaimo koplyčią bei ,bendruomenės įkurtą, poilsio kampelį.

Planuojamos veiklos:

Didžiausia mūsų svajonė – įkurti, šalia esančiame miške, rekreacinę zoną. Didelėmis pastangomis pavyko išsirūpinti miško plotą, kurį Valstybinė miškų urėdija leido pritaikyti Karčiupio kaimo gyventojų reikmėm. Tai be galo reikalingas projektas. Nes mūsų kaimelis labai mažas. Didesnę dalį sudaro sodininkų bendrijos, kurių infrastruktūra yra labai ribota. Nėra nei šaligatvių, nei kultūros ar bendruomenės namų, nei kitokios sporto ar laisvalaikio erdvės. Planuojama miške-parke įrengti pėsčiųjų ir dviračių takus bei vaikų žaidimų ir suaugusių treniruoklių aikšteles. Šiuo metu neturime finansavimo šiai svajonei, bet tai didelė mūsų siekiamybė. Tai ne tik pagerintų gyventojų gyvenimo kokybę, bet prisidėtų prie krašto aplinkos gražinimo ir puoselėjimo.
Veiklose dalyvauja iki 20 žmonių. Esu tikra, kad prie miško-parko projekto įgyvendinimo prisijungtų žymiai daugiau.

Turime Karčiupio kaimo koplyčios aplinkos gražinimo idėją. Jau parengėme vizualizacijas. Šiame projekte turėtų dalyvauti kaimo gyventojai. Galimas finansavimas, tai gyventojų savanoriškos aukos. Ši iniciatyva ne tik pagražintu aplinką, bet paskatins ir bendruomeniškumą.

Miško – parko projekte numatyta 11 informacinių stendų su QR kodu, kurių pagalba galima bus susipažinti su Lietuvos laukiniais augalais, paukščiais ir jų balsais. Planuojama įrengti kelis edukacinius įrenginius vaikams gamtos tematika.

Ir dar vienas labai didelis projektas. Svajojame prisidėti prie kovos su klimato atšilimu. Planuojame sodinti medžius prie mokyklų sporto stadionų, kad sportuodami moksleiviai turėtų pavėsį poilsiui.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Kvietkinės kaimo bendruomenė
Kvietkinės kaimo bendruomenė
Esame Kvietkinės kaimo bendruomenė, kuriai svarbios gamtosaugos ir kultūros temos. Organizuojame stovyklas, edukacines programas, kt. renginius.
Rusnės bendruomenė „RUSNĖS SALA" - išsaugosime švarią salą ateities kartoms
Rusnės bendruomenė „RUSNĖS SALA" - išsaugosime švarią salą ateities kartoms
Saloje kiekvienais metais lankosi daug žvejų mėgėjų ir poilsiautojų iš visos Lietuvos ir užsienio. Iš po apsilankymo paliekama šimtai kg., šiukšlių.
Ekspedicija pėsčiomis aplink Baltijos jūrą „Išsaugokime Baltiją“ (Save The Baltic Sea)
Ekspedicija pėsčiomis aplink Baltijos jūrą „Išsaugokime Baltiją“ (Save The Baltic Sea)
Baltijos jūra - viena užterščiausių pasaulyje. Šio aplinkosauginio žygio metu, per 8 šalis nešime žinutę: suvieniję jėgas, galime ją išsaugoti!
Jakutiškių gyvenvietės bendruomenė
Jakutiškių gyvenvietės bendruomenė
Jakutiškių gyvenvietės bendruomenė sutvarkė bei apsodino kelis sklypus kaimo teritorijoje. Sodinome krokus pievoje, sutvarkėme apleistą sklypą.
Pociūnėlių miestelio bendruomenė
Pociūnėlių miestelio bendruomenė
Pociūnėlių iniciatyva vienijanti gyventojus sveikai maitintis, gyventi ekologiškai.
Miežaičių kaimo bendruomenės tvenkinio pritaikymas poilsiui – poilsio zonos įrengimas
Miežaičių kaimo bendruomenės tvenkinio pritaikymas poilsiui – poilsio zonos įrengimas
Bendruomenė palaiko gerus santykius su Radviliškio rajono savivaldybe, Radviliškio seniūnija, rengia ir įgyvendina projektus.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016