Karčiupio kaimo bendruomenė „Marių krantas”
Mūsų bendruomenė įkurta prieš penkerius metus. Kasmet organizuojame įvairias edukacijas, aktyviai dalyvaujame ir semiamės žinių bei patirties. Laimėjome kelis, NMA remiamus, konkursus, kuriuose ornitologas supažindino mus su Lietuvos paukščiais, ekologė pamokino pasigaminti vabzdžių viešbutį bei audinių dažymą augalų pagalba, keramikė padėjo dekoruoti paukščių girdyklą. Šiemet pasinaudojome NMA parama ir suorganizavome labai patriotišką renginį skirtą S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą 90-tosioms metinėms. Gaminome aitvarus, ant kurių ruošinių buvo uždėtas skrydžio logotipas. Vytauto Didžiojo karo muziejaus gidas pristatė tarpukario ginklus, papasakojo labai įdomias istorijas apie žymiuosius lakūnus, įtraukė į interaktyvų edukacinį žaidimą „Skrydis per Atlantą”.
Nemažai laimėjome ir kitų finansuojamų konkursų. Stengiamės geriau pažinti savo kraštą. Organizuojame išvykas po Lietuvos įdomybes.
Savo iniciatyva padovanojome gėlyną Bitininkystės muziejui. Dalyvavome Kaišiadorių raj. VVG suorganizuotame projekte „Žydinti Lietuva”. Laimėję finansavimą, gėlėmis apsodinome autobusų stotelę, papuošėme kaimo koplyčią bei ,bendruomenės įkurtą, poilsio kampelį.
Planuojamos veiklos:
Didžiausia mūsų svajonė – įkurti, šalia esančiame miške, rekreacinę zoną. Didelėmis pastangomis pavyko išsirūpinti miško plotą, kurį Valstybinė miškų urėdija leido pritaikyti Karčiupio kaimo gyventojų reikmėm. Tai be galo reikalingas projektas. Nes mūsų kaimelis labai mažas. Didesnę dalį sudaro sodininkų bendrijos, kurių infrastruktūra yra labai ribota. Nėra nei šaligatvių, nei kultūros ar bendruomenės namų, nei kitokios sporto ar laisvalaikio erdvės. Planuojama miške-parke įrengti pėsčiųjų ir dviračių takus bei vaikų žaidimų ir suaugusių treniruoklių aikšteles. Šiuo metu neturime finansavimo šiai svajonei, bet tai didelė mūsų siekiamybė. Tai ne tik pagerintų gyventojų gyvenimo kokybę, bet prisidėtų prie krašto aplinkos gražinimo ir puoselėjimo.
Veiklose dalyvauja iki 20 žmonių. Esu tikra, kad prie miško-parko projekto įgyvendinimo prisijungtų žymiai daugiau.
Turime Karčiupio kaimo koplyčios aplinkos gražinimo idėją. Jau parengėme vizualizacijas. Šiame projekte turėtų dalyvauti kaimo gyventojai. Galimas finansavimas, tai gyventojų savanoriškos aukos. Ši iniciatyva ne tik pagražintu aplinką, bet paskatins ir bendruomeniškumą.
Miško – parko projekte numatyta 11 informacinių stendų su QR kodu, kurių pagalba galima bus susipažinti su Lietuvos laukiniais augalais, paukščiais ir jų balsais. Planuojama įrengti kelis edukacinius įrenginius vaikams gamtos tematika.
Ir dar vienas labai didelis projektas. Svajojame prisidėti prie kovos su klimato atšilimu. Planuojame sodinti medžius prie mokyklų sporto stadionų, kad sportuodami moksleiviai turėtų pavėsį poilsiui.