Jonavos rajono Panoterių krašto bendruomenė

Jonavos rajono Panoterių krašto bendruomenė
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Šiuo metu yra 42 bendruomenės nariai. Iš jų tik 6 vyrai. Daugumą sudaro įvairaus amžiaus ir socialinės padėties moterys.

Vienu iš svarbiausių projektų per veiklos laikotarpį laikome – savarankišką iniciatyvą Panoterių heraldikos sukūrimui ir pristatymui. Bendruomenėje yra akredituotos ir teikiamos 2 socialinės paslaugos: Pagalba į namus; Socialinių įgūdžių ugdymas, palaikymas ir (ar) atkūrimas įstaigoje. Programose dalyvauja 28 vyresnio amžiaus žmonės. 6-18 metų vaikams ir paaugliams veikia vaikų dienos centras ,,Spindulys ». Jame užimtinas 21 vaikas. Viso programose sukurta 2,75 etato pareigybių, įdarbinti 5 žmonės įvairiu krūviu. Kiekvienais metais dalyvaujame Jonavos rajono savivaldybės remiamose programose : kultūros, vaikų poilsio ir užimtumo. Palaikome ryšį su Jonavos Visuomenės sveikatos biuru, įsijungiame į jų veiklas- per kineziterapeutės užsiėmimus ir patys teikiame paraiškas biurui, dėl sveikatingumo aktyvinimo bendruomenėje. Gražūs santykiai su Jonavos Socialinių paslaugų centru, kurio specialistai susitinka su vaikais, su suaugusiais žmonėmis pokalbiams, diskusijoms. Panoterių krašto kultūros tradicijų, etninio paveldo sklaida, parengiant projekte „Jonavos krašto raštijos keliais“. Šiame projekte sėkmingai apjungėm Upninkų, Kulvos ir Panoterių kraštus, pristatant su Lietuvos raštija susijusius žmones,, lankytinus objektus, edukacijas. Ypač sėkmingai pavyko Panoterių krašto miltinių patiekalų pristatymas LRT laidoje „Kaime gyventi gera“- „Tarpukario Lietuvoje ūkininkų ir samdinių miltinių patiekalų pristatymas: birbyzai, skryliai, virtiniai su varške ir bulvių koše, zacyrkos naudojimas įvairiose sriubose“.

Televizijos laidoje „Kaime gyventi gera“ parodyta daugiavaikė ūkininkų Inetos ir Vidmanto Kurmelių šeima, gyvenanti savo senelių sodyboje, esanti pavyzdžiu daugeliui šeimų, jų veikla. Šie žmonės buvo mūsų bendruomenės kūrimosi pradžioje, yra ir šiandien su patirtimi, su vaikais, su tėvų tradicijomis.

Kad suvoktų savo gimtinės svarbą, kad gimę ir užaugę mūsų kraštiečiai galėtų sugrįžti su savo darbais, atžalomis, su savo patarimais pradėtas renginių ciklas „Sugrįžimai“. Paminėtini: 2022 m. Aušros Gečiauskaitės- Ramanauskienės akvarelinių darbų paroda gimtinėje, 2022 m. Bendruomeniškumo-sporto šventė „Atsisveikinimas su vasara“. Respublikinio bėgimo Panoteriai- Piliakalnių kaimo piliakalnis- Panoteriai organizatorius Petras Vansevičius- aktyvus Jonavos bėgimo klubo narys. 2023 m. vyko Jolantos Taločkaitės- Songailienės rankdarbių paroda Kraštiečio dienos renginyje, 2023 m. Spalio 14 d. vyko buvusių Panoterių mokyklos auklėtinių susitikimas „Sugrįžimai“.

Pristatant Panoterių kraštą, yra sukurtas puslapis „Keliaukime Panoterių krašto keliais“

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Alvito kaimo bendruomenė
Alvito kaimo bendruomenė
Per dauagiau nei 20 gyvavimo metų Alvito kaimo bendruomenė įgyvendino daugybę įvairių projektų, kurie gražina mūsų miestelį ir suburia gyventojus.
Minties galia motyvuojanti veikti – „Pagalvokime ką galime duoti kitam neatlygintinai”
Minties galia motyvuojanti veikti – „Pagalvokime ką galime duoti kitam neatlygintinai”
Trijų alytiškių iniciatyvos globojamiems vaikams ir gimtajam miestui vienija aplinkai jautrius juridinius ir fizinius asmenis.
Bendruomenė „Dailučių švyturiai"
Bendruomenė „Dailučių švyturiai"
Bendruomenė „Dailučių švyturiai" įsteigta 2006, tai visuomeninė organizacija, įkūrusi VDC, sveikatingumo centrą, teikia socialines paslaugas.
Nematomą negalią turintys asmenys yra matomi
Nematomą negalią turintys asmenys yra matomi
Pasitelkiant tarptautiniu mastu žinomą Nematomos negalios saulėgrąžos ženklą siekiame, kad nematomą negalią turintys asmenys būtų matomi.
SOTAS – žmogui ir dėl žmogaus
SOTAS – žmogui ir dėl žmogaus
SOTAS - nevyriausybinė organizacija, kuri teikia socialines bei psichologines paslaugas ir savo veikla prisideda prie vaikų ir jų šeimų gerovės.
„Po tuo pačiu dangum..."
„Po tuo pačiu dangum..."
Asociacijos savanoriai nuo pat karo pradžios rūpinasi ukrainiečiais - karo pabėgėliais. Ši prasminga veikla padeda jiems integruotis į bendruomenę.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016