JA Šešėliavimas – profesinio orientavimo programa Lietuvos mokykloms

Lietuvos Junior Achievement, VŠĮ
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

„JA Šešėliavimo“ programa suteikia galimybę pabendrauti su įvairių sričių specialistais ir išgirsti bei pamatyti, kaip atrodo tavo svajonių darbo vieta, susipažinti su trokštamos srities profesionalais. „ Šešėliaudamas “ būsi su žmogumi, kuris dirba tavo svajonių darbą. Stebėsi jo kasdienybę, matysi darbotvarkę, pagelbėsi atliekant įvairiausias užduotis, galbūt sudalyvausi skyriaus ar departamento susirinkimuose, pajusi, kaip atrodo darbo diena įmonėje/įstaigoje/organizacijoje, apie kurią svajoji. Taip pat, iš pirmų lūpų išgirsi, kokių įgūdžių ir žinių reikia, norint pasiekti karjeros aukštumų vienoje ar kitoje srityje.

„JA Šešėliavimo“ programa susideda iš keturių dalių. Įvadiniai užsiėmimai (iš viso 90 min.) ir baigiamasis užsiėmimas (45 min.) yra įgyvendinami klasėje, o „šešėliavimo“ vizitas (ne mažiau nei 135 min.) įgyvendinamas pasirinktoje įmonėje, įstaigoje ar organizacijoje.

Šiemet, 2023 m. lapkričio – gruodžio mėn. kviečiame jungtis prie „JA Šešėliavimas“ programos, kurios metu moksleiviai iš Kauno bei Vilniaus lankysis pasirinktose organizacijos ir susipažins su jų gyvenimu bei profesijomis.

„JA Šešėliavimo“ programos metu mokiniai ugdo karjeros planavimo kompetencijas ir gebėjimus, kurių reikia norint išsikelti gyvenimo ir karjeros tikslus, priimti karjeros sprendimus bei sudaryti ar atnaujinti karjeros planą. Verta pažymėti, kad dalyvaudami programoje mokiniai išmoksta atsirinkti jiems tinkančias/patinkančias profesijas bei įsivertinti gebėjimus, reikalingus norint dirbti konkrečioje pozicijoje. Taip pat užmezga profesinius ryšius, geba parengti gyvenimo aprašymą ir (ar) susikurti internetinį profilį.

Galime pasidžiaugti, kad šiuo metu prie programos yra prisijungusios net 58 skirtingos organizacijos, o praėjusiais mokslo metais įvyko net 172 šešėliavimo vizitai. Daugiau nei 97 proc. programoje dalyvavusių ir apklausą užpildžiusių moksleivių atsakė, jog šešėliavimo vizito patirtis jiems padėjo profesijos pasirinkimo kelyje; bendrai savo šešėliavimo vizitų patirtis moksleiviai įvertino net 9.7 balo iš 10.

Daugiau informacijos rasite „Šešėliavimo“ platformoje: www.seseliavimas.lt

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
iniciatyva Šakių Diabeto IQ
iniciatyva Šakių Diabeto IQ
Mūsų tikslas - palaikyti ir vienyti asmenis, gyvenančius su 1, 2 ar kito tipo diabeto diagnoze mūsų rajone.
TARPTAUTINIS PREVENCINIS RENGINYS ŠAUNIŲ KOMANDŲ VARŽYTUVĖS „VISOS PASAKOS BAIGIASI LAIMINGAI“
TARPTAUTINIS PREVENCINIS RENGINYS ŠAUNIŲ KOMANDŲ VARŽYTUVĖS „VISOS PASAKOS BAIGIASI LAIMINGAI“
Tai renginys, kuris patyčių problemas sprendžia nauja forma - pasakų pagalba. Tai tradicinis renginys, kuris 2023 metais vyko jau 15 kartą.
„Žadeikių sūkurys”
„Žadeikių sūkurys”
Asociacija “Žadeikių sūkurys” - tai kaimo bendruomenė, siekianti gerovės savo kaimo žmonėms.
Žilpamūšio krašto bendruomenės atnaujinta krepšinio aikštelė ir išmanusis suoliukas
Žilpamūšio krašto bendruomenės atnaujinta krepšinio aikštelė ir išmanusis suoliukas
Pasvalio rajono Žilpamūšio krašto bendruomenė atnaujino krepšinio aikštelę ir pastatė pirmą rajone „išmanųjį” suoliuką.
Darbo šešėliavimo iniciatyva DUOday
Darbo šešėliavimo iniciatyva DUOday
„DUOday"– darbo šešėliavimo iniciatyva, kai įmonės atveria duris žmonėms su negalia ir kviečia juos išbandyti naujas profesijas bei darbo roles.
Orūs namai
Orūs namai
„Orūs namai" yra senjorų daugiabučiai, kuriuose butus geresnėmis nei rinkos sąlygomis nuomojasi senjorai.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016