JA Šešėliavimas – profesinio orientavimo programa Lietuvos mokykloms

Lietuvos Junior Achievement, VŠĮ
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

„JA Šešėliavimo“ programa suteikia galimybę pabendrauti su įvairių sričių specialistais ir išgirsti bei pamatyti, kaip atrodo tavo svajonių darbo vieta, susipažinti su trokštamos srities profesionalais. „ Šešėliaudamas “ būsi su žmogumi, kuris dirba tavo svajonių darbą. Stebėsi jo kasdienybę, matysi darbotvarkę, pagelbėsi atliekant įvairiausias užduotis, galbūt sudalyvausi skyriaus ar departamento susirinkimuose, pajusi, kaip atrodo darbo diena įmonėje/įstaigoje/organizacijoje, apie kurią svajoji. Taip pat, iš pirmų lūpų išgirsi, kokių įgūdžių ir žinių reikia, norint pasiekti karjeros aukštumų vienoje ar kitoje srityje.

„JA Šešėliavimo“ programa susideda iš keturių dalių. Įvadiniai užsiėmimai (iš viso 90 min.) ir baigiamasis užsiėmimas (45 min.) yra įgyvendinami klasėje, o „šešėliavimo“ vizitas (ne mažiau nei 135 min.) įgyvendinamas pasirinktoje įmonėje, įstaigoje ar organizacijoje.

Šiemet, 2023 m. lapkričio – gruodžio mėn. kviečiame jungtis prie „JA Šešėliavimas“ programos, kurios metu moksleiviai iš Kauno bei Vilniaus lankysis pasirinktose organizacijos ir susipažins su jų gyvenimu bei profesijomis.

„JA Šešėliavimo“ programos metu mokiniai ugdo karjeros planavimo kompetencijas ir gebėjimus, kurių reikia norint išsikelti gyvenimo ir karjeros tikslus, priimti karjeros sprendimus bei sudaryti ar atnaujinti karjeros planą. Verta pažymėti, kad dalyvaudami programoje mokiniai išmoksta atsirinkti jiems tinkančias/patinkančias profesijas bei įsivertinti gebėjimus, reikalingus norint dirbti konkrečioje pozicijoje. Taip pat užmezga profesinius ryšius, geba parengti gyvenimo aprašymą ir (ar) susikurti internetinį profilį.

Galime pasidžiaugti, kad šiuo metu prie programos yra prisijungusios net 58 skirtingos organizacijos, o praėjusiais mokslo metais įvyko net 172 šešėliavimo vizitai. Daugiau nei 97 proc. programoje dalyvavusių ir apklausą užpildžiusių moksleivių atsakė, jog šešėliavimo vizito patirtis jiems padėjo profesijos pasirinkimo kelyje; bendrai savo šešėliavimo vizitų patirtis moksleiviai įvertino net 9.7 balo iš 10.

Daugiau informacijos rasite „Šešėliavimo“ platformoje: www.seseliavimas.lt

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Virtualios bėgimo varžybos "Vertical Vilnius700"
Virtualios bėgimo varžybos "Vertical Vilnius700"
Virtualių bėgimo varžybų metu, panaudojant technologinį inovatyvumą, buvo efektyviai ir unikaliai skatinamas gyventojų fizinis aktyvumas gamtoje.
VšĮ Mamos linija
VšĮ Mamos linija
Pirmoji Lietuvoje emocinės paramos linija skirta mamoms, išgyvenančioms motinystės melancholiją, kurioms reikalingas palaikymas ir emocinė parama.
Legendinis kaimas - Mamų bendruomenės asociacija
Legendinis kaimas - Mamų bendruomenės asociacija
Legendinis kaimas, kuris siekia teikti įvairiapusę pagalbą ir palaikymą moterims po gimdymo.
VšĮ Ukrainiečių integracijos centras "MALVA"
VšĮ Ukrainiečių integracijos centras "MALVA"
Padėti ukrainiečiams integruotis Lietuvoje, išlaikyti savo kultūrą ir tradicijas, supažindinti ukrainiečius su Baltijos šalimis ir jų tradicijomis.
SPEAK Lithuania
SPEAK Lithuania
SPEAK Lietuva sujungia migrantus ir pabėgėlius su vietiniais per bendruomenės vedamą kalbų ir kultūros mainų patirtį.
Pasaulio, istorijos ir gamtos pažinimas
Pasaulio, istorijos ir gamtos pažinimas
Nuo 2022 m. KB "Taurų žiburys" organizuoja protmūšius, surinkusius jau per 700 dalyvių ir skatinančius žmones domėtis pasauliu, jo istorija, gamta.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016