Išmokim, atraskim, sukurkim drauge

Nijolė Jakimonienė
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Birštono trečiojo amžiaus universitetas, suprasdamas sudėtingą Covid -19 laikmetį, dar prieš paskelbiant karantiną, ėmėsi iniciatyvos skatinti Birštono bendruomenės narių savarankiškumą ir pasitikėjimą, naudojant IT technologijas, siekiant tenkinti kylančius socialinius poreikius, stiprinti narių sutelktumą ir tarpusavio pasitikėjimą, bendruomeninių akcijų bei iniciatyvų, skirtų viešųjų erdvių ir aplinkos kokybei gerinti, vykdant prasmingą bendruomeninę kūrybinę veiklą.

Projektą ,,Išmokim , atraskim, sukurkim drauge“ sudarė 2 etapai:
1. Įsigijome paskyrą dirbti TEAMS platformoje. Patys organizavome ir apmokėme 60 žmonių dirbti su nuotolinio mokymo TEAMS platforma. Mokymus vedė Birštono TAU ,, Kūrybiškumo ir sviraiškos“ fakulteto dekanė Asta Ferevičienė. Mokymai suteikė reikiamų įgūdžių ir padėjo pagrindą nuotoliniam bendravimui. Žmonėms atsirado galimybė bendrauti, mokytis ir kūrybiškai dalyvauti edukacinėse veiklose nuotoliniu būdu. 38 senjorai dalyvavo nuotoliniame kūrybinio-terapinio rašymo užsiėmime, kurį vedė terapeutė Jovita Klevinskien, išklausyta nuotolinė paskaita apie Covid -19, aiškintasi, kaip gyventi, kad būtume saugūs ( Gyd. Margarita Narakienė), nuolat palaikomas glaudus bendravimo ryšys psichologinei – emocinei būsenai palaikyti. Baigiantis metams senjorai aktyviai dalyvavo tradiciniame metų renginyje,, Tarpušvenčio pašnekesiai ‘‘su Birštono mere Nijole Dirginčiene Šventės dalyviai sveikinosi ir bendravo per „Microsoft teams“ programėlę: virtualiu būdu, sėdėdami saugiai savo namuose, siuntė vieni kitiems nuoširdžius padėkos žodžius ir apkabinimus, diskutavo su mere aktualiais Birštono bendruomenės gyvenimo klausimais. Susibūrusieji prie kompiuterių ekranų džiaugėsi šiuo apribojimų laikotarpiu galėdami pasinaudoti informacinių technologijų siūlomomis galimybėmis.

2. Surengta akcija ,, Padovanok Kalėdinę nuotaiką“. Birštono TAU studentai kartu su Birštono bendruomenės nariais kūrėme kalėdinę nuotaiką, padedant floristėms Rūtai ir Jūratei. 48 dalyviai gamino kalėdinius papuošimus savo namams ir socialiai pažeidžiamoms šeimoms, vienišiems bei sergantiems žmonėms. Iš viso pagaminta 120 kalėdinių papuošimų, 60 jų su kalėdiniu pasveikinimu padovanota Birštono savivaldybės paslaugų gavėjams-negalią turintiems, vienišiems asmenims. Sveikinimus nuo Birštono TAU klausytojų su dovanėlėmis įteikti padėjo Birštono savivaldybės Nemajūnų dienos centras, Birštono ,,Bočių“ pensininkų bendrija, jaunimas).

Įgyvendinant šį projektą, įvairiose veiklose bei iniciatyvose dalyvavo 208 Birštono TAU, Birštono Lietuvos pensininkų sąjungos Birštono miesto ,,Bočių“ bendrijos, Birštono parapijos Caritas nariai, vaikai ir jaunimas, Birštono savivaldybės Nemajūnų dienos centro socialines paslaugas gaunantys, vieniši ir sergantys gyventojai. Iniciatyvas, akcijas ir veiklas organizavo ir padėjo įgyvendinti Birštono TAU direktorė Nijolė Jakimonienė , ,,Kūrybingumo ir saviraiškos “ fakulteto dekanė Asta Ferevičienė.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Vilniaus bendruomenių sklaidos projektas „Bendruomeniauk”
Vilniaus bendruomenių sklaidos projektas „Bendruomeniauk”
Socialinis, leidybinis grafinio dizaino projektas, kurio tikslas yra skleisti žinią apie įvairias Vilniaus hobių ir interesų bendruomenes.
Terapinis ūkis
Terapinis ūkis
Terapinis ūkis - terapijos ir ugdymo erdvė, kur taikydami gamtos, darbo grupėje ir bendruomenės praktikas teikiame pagalbą vaikams ir jaunuoliams.
Iš nykstančio – į sumanų kaimą!
Iš nykstančio – į sumanų kaimą!
Brožių kaimo bendruomenė
Papartis
Papartis
Paparčių krašto bendruomenės verslas. 2017 metais susibūrusi bendruomenė įkūrė bendruomeninį verslą.
iniciatyva Šakių Diabeto IQ
iniciatyva Šakių Diabeto IQ
Mūsų tikslas - palaikyti ir vienyti asmenis, gyvenančius su 1, 2 ar kito tipo diabeto diagnoze mūsų rajone.
TARPTAUTINIS PREVENCINIS RENGINYS ŠAUNIŲ KOMANDŲ VARŽYTUVĖS „VISOS PASAKOS BAIGIASI LAIMINGAI“
TARPTAUTINIS PREVENCINIS RENGINYS ŠAUNIŲ KOMANDŲ VARŽYTUVĖS „VISOS PASAKOS BAIGIASI LAIMINGAI“
Tai renginys, kuris patyčių problemas sprendžia nauja forma - pasakų pagalba. Tai tradicinis renginys, kuris 2023 metais vyko jau 15 kartą.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016