Išmokim, atraskim, sukurkim drauge

Nijolė Jakimonienė
Kviečiame balsuoti už iniciatyvas. Balsavimas vyks rugsėjo 19 - lapkričio 1 dienomis. Pabalsavus į jūsų el. pašto dėžutę ateis patvirtinimo laiškas. Paspauskite patvirtinimą gautame laiške, kad balsas būtų užskaitytas. Negavę laiško, patikrinkite ir pašto dėžučių „šiukšlių" skyrius. Jei balsavimas neveikia, pabandykite prisijungti per kitą naršyklę (Chrome, Mozilla, Opera, Edge).

Birštono trečiojo amžiaus universitetas, suprasdamas sudėtingą Covid -19 laikmetį, dar prieš paskelbiant karantiną, ėmėsi iniciatyvos skatinti Birštono bendruomenės narių savarankiškumą ir pasitikėjimą, naudojant IT technologijas, siekiant tenkinti kylančius socialinius poreikius, stiprinti narių sutelktumą ir tarpusavio pasitikėjimą, bendruomeninių akcijų bei iniciatyvų, skirtų viešųjų erdvių ir aplinkos kokybei gerinti, vykdant prasmingą bendruomeninę kūrybinę veiklą.

Projektą ,,Išmokim , atraskim, sukurkim drauge“ sudarė 2 etapai:
1. Įsigijome paskyrą dirbti TEAMS platformoje. Patys organizavome ir apmokėme 60 žmonių dirbti su nuotolinio mokymo TEAMS platforma. Mokymus vedė Birštono TAU ,, Kūrybiškumo ir sviraiškos“ fakulteto dekanė Asta Ferevičienė. Mokymai suteikė reikiamų įgūdžių ir padėjo pagrindą nuotoliniam bendravimui. Žmonėms atsirado galimybė bendrauti, mokytis ir kūrybiškai dalyvauti edukacinėse veiklose nuotoliniu būdu. 38 senjorai dalyvavo nuotoliniame kūrybinio-terapinio rašymo užsiėmime, kurį vedė terapeutė Jovita Klevinskien, išklausyta nuotolinė paskaita apie Covid -19, aiškintasi, kaip gyventi, kad būtume saugūs ( Gyd. Margarita Narakienė), nuolat palaikomas glaudus bendravimo ryšys psichologinei – emocinei būsenai palaikyti. Baigiantis metams senjorai aktyviai dalyvavo tradiciniame metų renginyje,, Tarpušvenčio pašnekesiai ‘‘su Birštono mere Nijole Dirginčiene Šventės dalyviai sveikinosi ir bendravo per „Microsoft teams“ programėlę: virtualiu būdu, sėdėdami saugiai savo namuose, siuntė vieni kitiems nuoširdžius padėkos žodžius ir apkabinimus, diskutavo su mere aktualiais Birštono bendruomenės gyvenimo klausimais. Susibūrusieji prie kompiuterių ekranų džiaugėsi šiuo apribojimų laikotarpiu galėdami pasinaudoti informacinių technologijų siūlomomis galimybėmis.

2. Surengta akcija ,, Padovanok Kalėdinę nuotaiką“. Birštono TAU studentai kartu su Birštono bendruomenės nariais kūrėme kalėdinę nuotaiką, padedant floristėms Rūtai ir Jūratei. 48 dalyviai gamino kalėdinius papuošimus savo namams ir socialiai pažeidžiamoms šeimoms, vienišiems bei sergantiems žmonėms. Iš viso pagaminta 120 kalėdinių papuošimų, 60 jų su kalėdiniu pasveikinimu padovanota Birštono savivaldybės paslaugų gavėjams-negalią turintiems, vienišiems asmenims. Sveikinimus nuo Birštono TAU klausytojų su dovanėlėmis įteikti padėjo Birštono savivaldybės Nemajūnų dienos centras, Birštono ,,Bočių“ pensininkų bendrija, jaunimas).

Įgyvendinant šį projektą, įvairiose veiklose bei iniciatyvose dalyvavo 208 Birštono TAU, Birštono Lietuvos pensininkų sąjungos Birštono miesto ,,Bočių“ bendrijos, Birštono parapijos Caritas nariai, vaikai ir jaunimas, Birštono savivaldybės Nemajūnų dienos centro socialines paslaugas gaunantys, vieniši ir sergantys gyventojai. Iniciatyvas, akcijas ir veiklas organizavo ir padėjo įgyvendinti Birštono TAU direktorė Nijolė Jakimonienė , ,,Kūrybingumo ir saviraiškos “ fakulteto dekanė Asta Ferevičienė.

Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Inovatorių slėnis
Inovatorių slėnis
Antalieptėje Įgūdžių Laboratorijoje jaunuoliams suteikiami socialiniai bei darbiniai įgūdžiai. Kartu kuriama Skandinaviško pavyzdžio liaudies mokykla.
Keliaujančios architektūros dirbtuvės
Keliaujančios architektūros dirbtuvės
KAD - tai kūrybinių dirbtuvių projektas mažuose Lietuvos miesteliuose, siekiantis skatinti vaikus ir jaunimą būti aktyviais savo aplinkos kūrėjais.
Bendruomenės virtuvės studija
Bendruomenės virtuvės studija
Bendruomenės socialinis verslas - maisto gaminimo edukacijos gyventojams, akcentuojant tvarumą, maisto švaistymo mažinimo būdus ir priemones.
"Spanguolės dirbtuvėlės"
"Spanguolės dirbtuvėlės"
Esame atsakingas socialinis verslas, kuris dirba su valstybinėmis bei privačiomis organizacijomis. Kalbėdami apie toleranciją vienas kitam.
Mobilus jaunimo centras Kauno rajone
Mobilus jaunimo centras Kauno rajone
Nuo 2010 metų vykdome aktyvią prevencinę veiklą prieš jaunimo nusikalstamumą bei organizuojame inovatyvias jaunimo užimtumo priemones.
Užimtumo namai
Užimtumo namai
Jei žmogus negali nuvykti į darbą, darbas turi atvykti pas jį.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2022 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016