Iš širdies į širdį

Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenė
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Žiemos laikotarpiu itin pasigendama saulės šviesos, šilumos, o ypač artimo meilės ir šildančio žmogiškumo.

Mūsų organizacijos, Jungtinės Karalystės Lietuvių Bendruomenės, paramos akcija „Iš širdies į širdį“ kasmet kitokia, bet tuo pačiu ir metai iš metų puoselėjanti tą pačią idėją: meilė artimui, ligotam, užmirštam, vienišam.

Prieš šešis metus pradėję Lietuvoje rengti kalėdinės šventes vargingiau gyvenančių šeimų vaikams, pastebėjome, kad itin vargingai ir sunkiai gyvena senoliai Lietuvos regionuose.

Tad jau 2020-ais aukojome lėšas ir pirkome Kalėdinės vaišes Lietuvos regionų vienišiems ir ligotiems senoliams.

Į labdaringą akciją aktyviai įsitraukia visi JKLB skyriai, bei didžiulis būrys savanorių Lietuvoje. Lėšos yra renkamos įvairiais būdais – vyksta loterijos, organizuojamos pyragų dienos, skaitytų knygų mugės, protmūšiai. Žmonės kviečiami aukoti lėšas visa rudenį, o gruodžio mėnesį labdara keliasi į Lietuvą, kur mūsų savanoriai perka Kalėdų vaišes ir su miestų savivaldybių bei seniūnijų pagalba lauknešėliai keliauja į vienišų senjorų namus. Prie akcijos prisideda ir mažieji lietuvaičiai, lituanistinių mokyklų mokiniai piešia atvirukus, rašo šiltus linkėjimus ir siunčia juos į Lietuvą mūsų savanoriams.

Per trejus metus šiai labdaros akcijai surinkta 21 tūkstantis Didžiosios Britanijos svarų sterlingų ir už juos nupirkta vaišių 500- ams senolių, savo laiką aukojo ir senjorus lankė daugiau nei 150 savanorių. Aplankyti Alytaus, Marijampolės, Mažeikių, Kauno, Panevėžio, Šilutės, Šakių, Skuodo, Kretingos, Druskininkų, Kelmės rajonai.

Savanoriai išgyvena daug jautrių akimirkų matydami vargingoje buityje gyvenimo saulėlydį leidžiančius senolius. Atvežtos vaišės tai tik maža dalis, svarbiausia parodytas dėmesys, šiltas žodis ir bendravimas.

Regionų savivaldybių ir seniūnijų, socialinių darbuotojų pagalba stengiamės pasiekti tuos, kam mūsų pagalbos labiausiai reikia, kurie dirbo kurdami mūsų ateitį, bet dabar dėl sveikatos būklės ar nepritekliaus neišgali lankytis net maisto parduotuvėse.

Mes, Jungtinės Karalystės lietuviai, raginame savanoriauti, aukoti, mylėti ir gerbti savo gimtą kraštą bei būti pilietiškais.

Kad ir kokie sunkūs praėję metai mums buvo, prisiminkime, kad yra daug vargingiau gyvenančių, ligotų ir vienišų.

Nuoroda į LRT reportažą (2020 m. akcija):

https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000136625/pasaulio-lietuviu-parama-lietuviams-lietuvoje

 

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
SOTAS – žmogui ir dėl žmogaus
SOTAS – žmogui ir dėl žmogaus
SOTAS - nevyriausybinė organizacija, kuri teikia socialines bei psichologines paslaugas ir savo veikla prisideda prie vaikų ir jų šeimų gerovės.
„Po tuo pačiu dangum..."
„Po tuo pačiu dangum..."
Asociacijos savanoriai nuo pat karo pradžios rūpinasi ukrainiečiais - karo pabėgėliais. Ši prasminga veikla padeda jiems integruotis į bendruomenę.
„Čia mūsų namai"
„Čia mūsų namai"
Bendruomenė įkurta 2004 11 11. Pagrindinė veikla - atstovauti ir ginti narių interesus; vienyti narius bendrai veiklai, skatinti pilietinį aktyvumą.
Jaunimo su specialiaisiais poreikiais bendruomenė
Jaunimo su specialiaisiais poreikiais bendruomenė
Esame bendruomenė, vienijanti jaunimą su specialiaisiais poreikiais ir padedanti jiems turiningai ir prasmingai leisti laisvalaikį.
„Angelų mamos“
„Angelų mamos“
Palaikymo bendruomenė nėštumą patyrusiai ir kūdikio netektį išgyvenančiai mamai.
Trečiojo Amžiaus Akademija
Trečiojo Amžiaus Akademija
VšĮ Trečiojo Amžiaus Akademija organizuoja paskaitas, ekskursijas.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016