iniciatyva Šakių Diabeto IQ

Diabeto IQ Šakiai
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Klubo gyvavimo pradžia galime laikyti 2023 m. gegužės mėn., kuomet keletą mamų, po savo ‘skėčiu’ priėmė VšĮ Namai Visiems, o 2023 m spalio mėnesį tapome klubo Diabeto IQ skėčio nariais. Nariais yra maždaug 16 šeimų, auginančių vieną ar 2 vaikus su šia diagnoze, bei sergantys suaugusieji.

Pagrindinis tikslas – psichologinės pagalbos teikimas. Pirmiausia – kuo daugiau pagalbos vaikams, kurie užklupus „adatėlių“ ligai turi nugalėti savo baimes ir išgyventi nuolatines injekcijas, adatėlių dūrius, perprasti maisto/insulino skaičiavimą, bei atlaikyti nuolatinę (ligos) kontrolę. Tai yra psichologiškai nelengva liga tiek vaikams, tiek tėvams, tad pagrindinis tikslas yra kuo dažnesnės gyvos pokalbių terapijos, kai gyvai galime išreikšti savo emocijas, pasidalinti problemomis bei techninėmis pergalėmis, pačiupinėti prietaisus, kurie palengvina ligos kontrolę (pompos ir sensoriai yra skirtingi ir šias priemones organizmai toleruoja skirtingai).

Auginti vaiką su 1 tipo diabetu – pirmaeilės pareigos tėvams. Šie vaikai – aktyvūs, veiklūs, gabūs, tik jų glikemijos (cukraus) sekimas bei kontrolė turi būti užtikrinta nuolat ir kiaurą parą. Technologijų dėka tėvai gali sekti vaiko būklę per atstumą – tokiu būdu vyksta nuolatinis dialogas su pedagogais ar pageidautina – pedagogo padėjėjais.

Šiuolaikinė diabeto kontrolė yra paremta technologijomis – sensoriais, telefonų programėlėmis, (išmaniosioms) insulino pompomis – apie šias naujoves, palengvinančias ligos eiga ir norime kuo daugiau edukuoti. Ne tik su diabeto diagnoze susidūrusias šeimas, ugdymo ir kitas įstaigas, miesto bendruomenę, nes senieji stereotipai apie šią ligą dar labai gajūs.

Diabeto dienos proga vyko 3 dalių renginių ciklas: pranešimai – 2 tipo diabetu sergantiems senjorams; edukavome Šakių „Varpo“ mokyklos bendruomenę, kaip atpažinti kad šiam vaikui reikia pagalbos ir kokios; kvietėme miesto bendruomenę į oficialų renginį, kuriame pristatėme naujai įsteigto klubo veiklą, informavome apie tai, su kokiais iššūkiais susiduria šeimos. Renginių ciklą vainikavo vaikų popietė žaidimo kambaryje, kur vaikai šėlo, mamos dalinosi asmeninėmis patirtimis, stiprino bendrystę.

Taip pat, raginame prisijungti ir 2 tipo (ar kitu) diabetu sergančius asmenis, senjorus, kuriems dažniausiai reikalinga informacija apie technologines naujoves, kurių dėka gali pagerėti jų ligos eiga bei kontrolė.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Vilniaus bendruomenių sklaidos projektas „Bendruomeniauk”
Vilniaus bendruomenių sklaidos projektas „Bendruomeniauk”
Socialinis, leidybinis grafinio dizaino projektas, kurio tikslas yra skleisti žinią apie įvairias Vilniaus hobių ir interesų bendruomenes.
Terapinis ūkis
Terapinis ūkis
Terapinis ūkis - terapijos ir ugdymo erdvė, kur taikydami gamtos, darbo grupėje ir bendruomenės praktikas teikiame pagalbą vaikams ir jaunuoliams.
Iš nykstančio – į sumanų kaimą!
Iš nykstančio – į sumanų kaimą!
Brožių kaimo bendruomenė
Papartis
Papartis
Paparčių krašto bendruomenės verslas. 2017 metais susibūrusi bendruomenė įkūrė bendruomeninį verslą.
TARPTAUTINIS PREVENCINIS RENGINYS ŠAUNIŲ KOMANDŲ VARŽYTUVĖS „VISOS PASAKOS BAIGIASI LAIMINGAI“
TARPTAUTINIS PREVENCINIS RENGINYS ŠAUNIŲ KOMANDŲ VARŽYTUVĖS „VISOS PASAKOS BAIGIASI LAIMINGAI“
Tai renginys, kuris patyčių problemas sprendžia nauja forma - pasakų pagalba. Tai tradicinis renginys, kuris 2023 metais vyko jau 15 kartą.
„Žadeikių sūkurys”
„Žadeikių sūkurys”
Asociacija “Žadeikių sūkurys” - tai kaimo bendruomenė, siekianti gerovės savo kaimo žmonėms.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016