Gyvi Gali

VšĮ „Gyvi gali“
Kviečiame balsuoti už iniciatyvas. Balsavimas vyks rugsėjo 18 - spalio 18 dienomis (imtinai). Pabalsavus į jūsų el. pašto dėžutę ateis patvirtinimo laiškas. Paspauskite patvirtinimą gautame laiške, kad balsas būtų užskaitytas. Negavę laiško, patikrinkite ir pašto dėžučių „šiukšlių" skyrius. Jei balsavimas neveikia, pabandykite prisijungti per kitą naršyklę (Chrome, Mozilla, Opera, Edge).

Gyvi gali – vienintelė nevyriausybinė organizacija Lietuvoje, kryptingai siekianti visuotinių mitybos pokyčių augalinės mitybos link. Gyvename pervargusios planetos laikais, kai šie pokyčiai kaip niekad svarbūs – prisideda prie tvaresnio išteklių naudojimo, kovos su klimato kaita, biologinės įvairovės ir miškų išsaugojimo.

Augalinės mitybos prieinamumo didinimas – kertinė organizacijos veiklos ašis. Šį procesą matome kompleksiškai ir pokyčių siekiame savo veiklą vykdydami trimis pagrindinėmis kryptimis: edukuodami visuomenę, bendradarbiaudami su verslais bei skatindami pokyčius instituciniame lygmenyje. 

Norėdami augalinę žinutę paskleisti kuo plačiau, vis ieškome patrauklių būdų visuomenei ir verslams įsitraukti. Šiuo metu vykdome dvi su augaliniu maistu susijusias kampanijas:

♡ NORI GALI – tai augalinę mitybą skatinanti kampanija. Jos tikslas – supažindinti visus norinčius su augalinės mitybos teikiamais privalumais, paskatinti dažniau rinktis augalinį maistą ir padėti nepasimesti naujų įpročių ugdymo kelyje. Neatsiejama kampanijos dalis – nemokama interaktyvi 22-jų dienų programa, kuri ne tik suteikia informacijos, bet ir kviečia dalyvauti bendruomenėje. Džiugu, jog per dvejus kampanijos gyvavimo metus į programą prisijungė virš 15 tūkst. dalyvių. Tokiame gausiame būryje bendraminčių įpročius keisti lengviau! 

♡ ČIA GALI – tai restoranus, siūlančius augalinių patiekalų, vienijanti kampanija. Jos tikslas – paskatinti kuo daugiau viešojo maitinimo įstaigų įsitraukti augalinių patiekalų į savo valgiaraštį, pakeisti gyvūninės kilmės ingredientus į gyvūnams ir aplinkai draugiškesnes alternatyvas. Konsultuojame restoranus augaliniais klausimas bei didiname jų žinomumą visuomenėje.

2023-aisiais žengėme pirmuosius žingsnius, skirtus augalinio maisto prieinamumo didinimui šalies ugdymo įstaigose.

Kad skanus, palankus gyvūnams, tvarus ir sveikas augalinis maistas būtų be kliūčių prieinamas kiekvienam organizacijoje siekia keturi darbuotojai ir gausus būrys savanorių iš visos Lietuvos. Džiaugiamės, jog Gyvi Gali misijoje prasmę mato ir savo įgūdžius pritaikyti gali fotografai, receptų kūrėjai, programuotojai, grafikos dizaineriai, tekstų rašytojai, mitybos specialistai bei kitų sričių atstovai.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Nacionalinis aplinkosaugos egzaminas
Nacionalinis aplinkosaugos egzaminas
Iniciatyva, kuria siekiama žaismingu būdu prisidėti prie visuomenės ekologinio raštingumo didinimo ir aplinkosauginio sąmoningumo ugdymo.
Varsėdiškiai mylintys gamtą
Varsėdiškiai mylintys gamtą
Varsėdžių bendruomenė vis labiau pražysta įvairiomis gėlėmis,tampa aktyvesnė, buriasi ne tik švęsti švenčių,minėti renginių, bet ir gražinti savo kraštą
Maisto klubas „Kartu-skanu“
Maisto klubas „Kartu-skanu“
Maisto klubą „Kartu-skanu“ įkūrusi Imanuelio Kanto viešoji biblioteka kviečia domėtis ne tik bendravimo, bet ir maisto kultūra.
Budrių bendruomenės turgelis
Budrių bendruomenės turgelis
Tvarios aplinkos puoselėjimo iniciatyva - Ignalinos Budrių bendruomenės turgelis!
"ŠIMONIŲ MIESTELIS-ŽIEDŲ SODELIS"
"ŠIMONIŲ MIESTELIS-ŽIEDŲ SODELIS"
"ŠIMONIŲ MIESTELIS-ŽIEDŲ SODELIS". Aktyvi Šimonių miestelio bendruomenė 2023 m. vasarą iš projektinių lėšų įrengė miestelio centre 123 kv. m. gėlyną
Lietuvos Raudonojo Kryžiaus ,,Šiltų apsilankymų'' programa
Lietuvos Raudonojo Kryžiaus ,,Šiltų apsilankymų'' programa
Vyresnio amžiaus asmenų informavimo apie klimato kaitos padarinius (karštį) kampanija. Kiekvienais metais mokomi kaip pasirūpinti savo sveikata.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016