Gyvi Gali

Gyvi Gali

VšĮ „Gyvi gali“

Gyvi gali – vienintelė nevyriausybinė organizacija Lietuvoje, kryptingai siekianti visuotinių mitybos pokyčių augalinės mitybos link. Gyvename pervargusios planetos laikais, kai šie pokyčiai kaip niekad svarbūs – prisideda prie tvaresnio išteklių naudojimo, kovos su klimato kaita, biologinės įvairovės ir miškų išsaugojimo.

Augalinės mitybos prieinamumo didinimas – kertinė organizacijos veiklos ašis. Šį procesą matome kompleksiškai ir pokyčių siekiame savo veiklą vykdydami trimis pagrindinėmis kryptimis: edukuodami visuomenę, bendradarbiaudami su verslais bei skatindami pokyčius instituciniame lygmenyje. 

Norėdami augalinę žinutę paskleisti kuo plačiau, vis ieškome patrauklių būdų visuomenei ir verslams įsitraukti. Šiuo metu vykdome dvi su augaliniu maistu susijusias kampanijas:

♡ NORI GALI – tai augalinę mitybą skatinanti kampanija. Jos tikslas – supažindinti visus norinčius su augalinės mitybos teikiamais privalumais, paskatinti dažniau rinktis augalinį maistą ir padėti nepasimesti naujų įpročių ugdymo kelyje. Neatsiejama kampanijos dalis – nemokama interaktyvi 22-jų dienų programa, kuri ne tik suteikia informacijos, bet ir kviečia dalyvauti bendruomenėje. Džiugu, jog per dvejus kampanijos gyvavimo metus į programą prisijungė virš 15 tūkst. dalyvių. Tokiame gausiame būryje bendraminčių įpročius keisti lengviau! 

♡ ČIA GALI – tai restoranus, siūlančius augalinių patiekalų, vienijanti kampanija. Jos tikslas – paskatinti kuo daugiau viešojo maitinimo įstaigų įsitraukti augalinių patiekalų į savo valgiaraštį, pakeisti gyvūninės kilmės ingredientus į gyvūnams ir aplinkai draugiškesnes alternatyvas. Konsultuojame restoranus augaliniais klausimas bei didiname jų žinomumą visuomenėje.

2023-aisiais žengėme pirmuosius žingsnius, skirtus augalinio maisto prieinamumo didinimui šalies ugdymo įstaigose.

Kad skanus, palankus gyvūnams, tvarus ir sveikas augalinis maistas būtų be kliūčių prieinamas kiekvienam organizacijoje siekia keturi darbuotojai ir gausus būrys savanorių iš visos Lietuvos. Džiaugiamės, jog Gyvi Gali misijoje prasmę mato ir savo įgūdžius pritaikyti gali fotografai, receptų kūrėjai, programuotojai, grafikos dizaineriai, tekstų rašytojai, mitybos specialistai bei kitų sričių atstovai.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Kvietkinės kaimo bendruomenė
Kvietkinės kaimo bendruomenė
Esame Kvietkinės kaimo bendruomenė, kuriai svarbios gamtosaugos ir kultūros temos. Organizuojame stovyklas, edukacines programas, kt. renginius.
Rusnės bendruomenė „RUSNĖS SALA" - išsaugosime švarią salą ateities kartoms
Rusnės bendruomenė „RUSNĖS SALA" - išsaugosime švarią salą ateities kartoms
Saloje kiekvienais metais lankosi daug žvejų mėgėjų ir poilsiautojų iš visos Lietuvos ir užsienio. Iš po apsilankymo paliekama šimtai kg., šiukšlių.
Ekspedicija pėsčiomis aplink Baltijos jūrą „Išsaugokime Baltiją“ (Save The Baltic Sea)
Ekspedicija pėsčiomis aplink Baltijos jūrą „Išsaugokime Baltiją“ (Save The Baltic Sea)
Baltijos jūra - viena užterščiausių pasaulyje. Šio aplinkosauginio žygio metu, per 8 šalis nešime žinutę: suvieniję jėgas, galime ją išsaugoti!
Jakutiškių gyvenvietės bendruomenė
Jakutiškių gyvenvietės bendruomenė
Jakutiškių gyvenvietės bendruomenė sutvarkė bei apsodino kelis sklypus kaimo teritorijoje. Sodinome krokus pievoje, sutvarkėme apleistą sklypą.
Pociūnėlių miestelio bendruomenė
Pociūnėlių miestelio bendruomenė
Pociūnėlių iniciatyva vienijanti gyventojus sveikai maitintis, gyventi ekologiškai.
Miežaičių kaimo bendruomenės tvenkinio pritaikymas poilsiui – poilsio zonos įrengimas
Miežaičių kaimo bendruomenės tvenkinio pritaikymas poilsiui – poilsio zonos įrengimas
Bendruomenė palaiko gerus santykius su Radviliškio rajono savivaldybe, Radviliškio seniūnija, rengia ir įgyvendina projektus.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016