„Gerumo skraistė“ – Senelių darželis

VšĮ "Gerumo skraistė"
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Aktyvindami bendruomenę kuriame paslaugas, kurių metu asmenys galėtų bendrauti, dalyvauti mėgstamose grupinio socialinio užimtumo veiklose. 2017 m. įkūrėme pirmą Lietuvoje senjorų dienos užimtumo centrą „Senelių darželis“, siekiant sumažinti vienišų, judėjimo negalią turinčių senolių atskirtį ir integruoti juos į visuomenę. Lankytojus įstaiga savo transportu tris kartus per savaitę atveža į centrą. Apie 20-čiai sunkiai judančių, iš namų savarankiškai nebeišeinančių Alytaus senolių, organizuojamos įvairios veiklos, išvykos. Po užsiėmimų jie išvežami atgal į namus. Dažnam darželio senjorui tai vienintelės išvykos iš namų. Dienos centre darbo dienomis laiką gali leisti Alytaus miesto gyventojai.

Dienos užimtumo centre senjorai dalyvauja įvairiose užimtumo veiklose: stalo ir lauko žaidimai, rankdarbiai, edukacinės, kultūrinės, pažintinės ir tradicinės (į bažnyčią) išvykos, kulinariniai užsiėmimai, mankšta, daržininkystė, pasivaikščiojimai ir kt. Organizuojami gimtadienių ir švenčių minėjimai, bendri užsiėmimai su įvairiomis ugdymo įstaigomis, nevyriausybinėmis organizacijomis, individualiais menininkais ir kitais aktyviais visuomenės dalyviais. Kuriame jaukią namų aplinką ir bendrystę, pietų metu visi kartu pietaujame, o kartą per savaitę visi ruošiame bendrus pietus, kai centro lankytojai pasiskirsto gaminimo užduotėlėmis, maistas ruošiamas kartu, o pagaminus pietus – visi sėda prie bendro stalo ir ragauja.

Taip pat centre veikia Relaksacinis kambarys, kuriame senjorai atsipalaiduoja ir atsigauna dviejuose masažo krėsluose, veikia šviesos terapijos lempa, groja atpalaiduojanti muzika.

Senjorų dienos užimtumo centras dirba darbo dienomis (pirmadieniais, trečiadieniais ir penktadieniais) nuo 9.30 iki 15.30 val.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
„Čia mūsų namai"
„Čia mūsų namai"
Bendruomenė įkurta 2004 11 11. Pagrindinė veikla - atstovauti ir ginti narių interesus; vienyti narius bendrai veiklai, skatinti pilietinį aktyvumą.
Jaunimo su specialiaisiais poreikiais bendruomenė
Jaunimo su specialiaisiais poreikiais bendruomenė
Esame bendruomenė, vienijanti jaunimą su specialiaisiais poreikiais ir padedanti jiems turiningai ir prasmingai leisti laisvalaikį.
„Angelų mamos“
„Angelų mamos“
Palaikymo bendruomenė nėštumą patyrusiai ir kūdikio netektį išgyvenančiai mamai.
Trečiojo Amžiaus Akademija
Trečiojo Amžiaus Akademija
VšĮ Trečiojo Amžiaus Akademija organizuoja paskaitas, ekskursijas.
Dusetų bendruomenė
Dusetų bendruomenė
Asociacija Dusetų bendruomenė teikia socialines paslaugas ir organizuoja renginius.
Vaikų vėžio solidarumo akcija „Dėka Tavęs gyventi gera"
Vaikų vėžio solidarumo akcija „Dėka Tavęs gyventi gera"
Rugsėjį pasaulyje minimas vaikų vėžio mėnuo, kurio metu kviečiame atsisakyti stereotipų apie vėžiu sergančius vaikus: ne gailėtis, o palaikyti juos.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016