„GERUMO LAUKNEŠĖLIS“

Klaipėdos Litorinos mokykla
Kviesime balsuoti už iniciatyvas konkurse 2023 m. rudenį. Registruoti naujas iniciatyvas jau galite, užsiregistravusius kviesime dalyvauti ir kitose projekto veiklose.

Lapkričio 6 d. Lietuvoje vyksta „Pyragų diena“, kurios metu visi yra skatinami kepti pyragus ir juos pardavinėti siekiant kilnaus tikslo – surinkti pinigų ir paaukoti juos tiems, kam reikia pagalbos. Ilgą laiką Klaipėdos Litorinos mokyklos bendruomenė organizavo „Pyragų dienas“, kvietė į svečius savo draugus ir socialinius partnerius, kurie ne tik atsinešdavo savo gardumynų, bet ir pirkdavo juos iš Litorinos mokyklos mokinių, nes akcijos metu surinkti pinigai būdavo skirti būtent šios mokyklos bendruomenei, siekusiai modernizuoti ugdymo(si) aplinkas.

2022 metais mokykla, padėkojusi visiems už ilgametę paramą, už įgyvendintas svajones, už pakilusią savivertę, perkainavo savo norus ir atsigręžė į tuos, kuriems dabar patys yra pajėgūs padėti. Tad nuo 2022 metų lapkričio mėnesio „Pyragų diena“ pakeitė savo formatą ir virto nauja iniciatyva „GERUMO LAUKNEŠĖLIS“, skirta vienišiems ir gyvenimo sunkumų turintiems seneliams pradžiuginti.

Iniciatyvos tikslas – sutelkti mokinių, mokyklos ir socialinių partnerių bendruomenes gerumo akcijai – saldžių lauknešėlių, skirtų vienišiems seneliams, gaminimui ir dovanojimui.
Akcijos uždaviniai:
1. Skleidžiant gerumo idėją, padėti vaikams suprasti, kad galima rūpintis ne tik savo, bet ir sunkumų turinčių, dėmesio stokojančių žmonių poreikiais.
2. Gaminant akcijai saldžius lauknešėlius, mokyti vaikus vertinti ir gerbti senus žmones.
3. Išvežiojant gerumo dovanėles, suvienyti ir sutelkti bendruomenę geriems ir gražiems darbams.
Prie iniciatyvos prisijungė Maltos ordino pagalbos tarnybos Klaipėdos grupė, Klaipėdos LIONS klubas, lopšelio-darželio „Volungėlė“ ir „Vyturio“ progimnazijos bendruomenės, parodžiusios, kad vienybėje slypi stiprybė.

Minėtų įstaigų atstovai išvežiojo lauknešėlius. Juos išlydintys išgyveno įvairius jausmus: vieniems per kūnus bėgo šiurpuliukai, kitiems gerklėse užstrigo ašarų gumuliukai, tretiems stipriau pradėjo plakti širdys pamačius išvykstančią akcijos „Gerumo lauknešėliai“ delegaciją. Žinojimas, kad tavo saldi dovanėlė netrukus bus perduota nepažįstamam seneliui ar močiutei, kuriems to labai trūksta, suvokimas, kad tai praskaidrins vienišas bejėgių žmonių dienas, prasiskverbė į giliausias sielos kerteles ir sukėlė keistą jausmą, susimaišiusį su liūdesiu ir džiaugsmu. Iš kelionės buvo parvežtas gėrio aidas – džiaugsminga senolių nuostaba nuotraukose, virpančiu balsu ištarta jų padėka ir tvirtas žinojimas, kad akcija tęsis.
Nelaukdama kito rudens, Litorinos mokykla pradėjo ieškoti galimybių padėti senoliams. Ji prisijungė prie VšĮ „Ori senatvė“ akcijos „Padovanok ir numegzk senjorui kojines“ ir iniciatyvos „Gerumo sparnai“. Mažomis rankutėmis pagaminti angeliukai sušildė net 150 sergančių senolių širdis.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
"Vilties galia"
"Vilties galia"
Asociacija atstovauja neįgaliuosius turinčius stuburo pažeidimus, traumas, kurie gali judėti neįgaliojo vežimėliais arba kitomis pagalbos priemonėmis
Aktyvus ir kūrybiškas Bibliotekos senjorų rankdarbių klubas
Aktyvus ir kūrybiškas Bibliotekos senjorų rankdarbių klubas
Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriuje jau 11 m. veikia aktyvus, kūrybiškas Senjorų rankdarbių klubas.
Iškepk senoliui pyragą
Iškepk senoliui pyragą
Jau antrus metus vykdome iniciatyva "Iškepk pyragą senoliui". Pyragus senoliams išvežiojame kūčių dieną, kad galėtų pasidėti ant kūčių stalo.
Moterų bendrystės klubas "NeVienos"
Moterų bendrystės klubas "NeVienos"
Moterų bendrystės klubas, tai susibūrimo vieta moterims, patiriančioms nelengvus išgyvenimus ar vienatvę esamu gyvenimo momentu.
Senjorų klubas „Polėkis“
Senjorų klubas „Polėkis“
Jonavos viešojoje bibliotekoje nuo 2017-ųjų įsikūręs klubas „Polėkis“ buria kūrybingus, žingeidžius ir aktyvius senjorus.
Neregių ir silpnaregių socialinė reabilitacija
Neregių ir silpnaregių socialinė reabilitacija
Netekus regėjimo žmogui grįžti į savarankišką gyvenimą padeda reabilitacija: mokymas naudotis IT, judėjimas su baltąja lazdele, konsultavimas.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016