„GERUMO LAUKNEŠĖLIS“

Klaipėdos Litorinos mokykla
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Lapkričio 6 d. Lietuvoje vyksta „Pyragų diena“, kurios metu visi yra skatinami kepti pyragus ir juos pardavinėti siekiant kilnaus tikslo – surinkti pinigų ir paaukoti juos tiems, kam reikia pagalbos. Ilgą laiką Klaipėdos Litorinos mokyklos bendruomenė organizavo „Pyragų dienas“, kvietė į svečius savo draugus ir socialinius partnerius, kurie ne tik atsinešdavo savo gardumynų, bet ir pirkdavo juos iš Litorinos mokyklos mokinių, nes akcijos metu surinkti pinigai būdavo skirti būtent šios mokyklos bendruomenei, siekusiai modernizuoti ugdymo(si) aplinkas.

2022 metais mokykla, padėkojusi visiems už ilgametę paramą, už įgyvendintas svajones, už pakilusią savivertę, perkainavo savo norus ir atsigręžė į tuos, kuriems dabar patys yra pajėgūs padėti. Tad nuo 2022 metų lapkričio mėnesio „Pyragų diena“ pakeitė savo formatą ir virto nauja iniciatyva „GERUMO LAUKNEŠĖLIS“, skirta vienišiems ir gyvenimo sunkumų turintiems seneliams pradžiuginti.

Iniciatyvos tikslas – sutelkti mokinių, mokyklos ir socialinių partnerių bendruomenes gerumo akcijai – saldžių lauknešėlių, skirtų vienišiems seneliams, gaminimui ir dovanojimui.
Akcijos uždaviniai:
1. Skleidžiant gerumo idėją, padėti vaikams suprasti, kad galima rūpintis ne tik savo, bet ir sunkumų turinčių, dėmesio stokojančių žmonių poreikiais.
2. Gaminant akcijai saldžius lauknešėlius, mokyti vaikus vertinti ir gerbti senus žmones.
3. Išvežiojant gerumo dovanėles, suvienyti ir sutelkti bendruomenę geriems ir gražiems darbams.
Prie iniciatyvos prisijungė Maltos ordino pagalbos tarnybos Klaipėdos grupė, Klaipėdos LIONS klubas, lopšelio-darželio „Volungėlė“ ir „Vyturio“ progimnazijos bendruomenės, parodžiusios, kad vienybėje slypi stiprybė.

Minėtų įstaigų atstovai išvežiojo lauknešėlius. Juos išlydintys išgyveno įvairius jausmus: vieniems per kūnus bėgo šiurpuliukai, kitiems gerklėse užstrigo ašarų gumuliukai, tretiems stipriau pradėjo plakti širdys pamačius išvykstančią akcijos „Gerumo lauknešėliai“ delegaciją. Žinojimas, kad tavo saldi dovanėlė netrukus bus perduota nepažįstamam seneliui ar močiutei, kuriems to labai trūksta, suvokimas, kad tai praskaidrins vienišas bejėgių žmonių dienas, prasiskverbė į giliausias sielos kerteles ir sukėlė keistą jausmą, susimaišiusį su liūdesiu ir džiaugsmu. Iš kelionės buvo parvežtas gėrio aidas – džiaugsminga senolių nuostaba nuotraukose, virpančiu balsu ištarta jų padėka ir tvirtas žinojimas, kad akcija tęsis.
Nelaukdama kito rudens, Litorinos mokykla pradėjo ieškoti galimybių padėti senoliams. Ji prisijungė prie VšĮ „Ori senatvė“ akcijos „Padovanok ir numegzk senjorui kojines“ ir iniciatyvos „Gerumo sparnai“. Mažomis rankutėmis pagaminti angeliukai sušildė net 150 sergančių senolių širdis.

Motinos dienos proga gerumo lauknešėlis pasipildė vitaminų kraitele, vienišas močiutes pradžiuginusia vitaminingomis dovanomis. Vaikus senolės priėmė su ypatingu džiaugsmu. Jos visos pasakojo, kad vis dar prisimena prieškalėdinį saldų vizitą, kad dar tebeplevena pūkuotais sparneliais vaikų pagaminti angeliukai. Šiltos močiučių emocijos persidavė ir jas aplankiusiems vaikams – atvežę vaisių ir uogų, nei vienas jų neskubėjo išeiti, nes suprato, kad vienišoms senelėms norisi ir pabendrauti.

Tai – gerumo dalijimas tiems, kuriems dėl įvairių gyvenimo aplinkybių jo labai trūksta. Tai – puiki pilietiškumo pamoka mūsų mokiniams.

Papildymas:

2022 metų rudenį Klaipėdos Litorinos mokykloje gimė socialinė akcija „Gerumo lauknešėlis“, kurios tikslas buvo sutelkti mokinių, mokyklos ir socialinių partnerių bendruomenes saldžių lauknešėlių, skirtų vienišiems seneliams, gaminimui ir dovanojimui. https://www.litorinosmokykla.lt/gerumo-laukneseliai-isvaziavo/ Tai nebuvo vienkartinis renginys. Metų pabaigoje seneliams buvo išdalinti vaikų pagaminti angeliukai https://www.litorinosmokykla.lt/gerumo-sparnai/, o 2023 m. pavasarį surinktos vitaminų kraitelės, kurios Motinos dienos proga buvo padovanotos vienišoms močiutėms. https://www.litorinosmokykla.lt/vitaminu-kraiteles-mociutems/ Tų pačių metų rudenį mokykloje duris atvėrė „Gerumo kavinukė“, lankytojų dėka surinkusi net 1295.35€! https://www.litorinosmokykla.lt/gerumo-kavinuke-2/ Už šiuos pinigus vienišiems seneliams  buvo nupirkta būtiniausių daiktų ir medikamentų.

Vežiodami dovanas senjorams pastebėjome, kad jiems trūksta ne tik materialinės gerovės, bet ir vienatvę užpildančio emocinio bendravimo. Todėl 2024 metų pavasarį mokykla, minėdama Motinos dieną, pirmą kartą planuoja pakviesti ir atsivežti vienišas močiutes į šventinį koncertą „Gyvieji paveikslai“. Kadangi nemėgstame kartotis, 2024 m. lapkričio mėnesį gerumo iniciatyvos organizatoriai pakvies visą mokyklos bendruomenę, socialinius partnerius ir draugus į stilizuotą kino teatrą „GERUMAS“, į premjerą, kurios metu bus parodyti vaizdo reportažai apie globojamų senelių kasdienybę.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
SOTAS – žmogui ir dėl žmogaus
SOTAS – žmogui ir dėl žmogaus
SOTAS - nevyriausybinė organizacija, kuri teikia socialines bei psichologines paslaugas ir savo veikla prisideda prie vaikų ir jų šeimų gerovės.
„Po tuo pačiu dangum..."
„Po tuo pačiu dangum..."
Asociacijos savanoriai nuo pat karo pradžios rūpinasi ukrainiečiais - karo pabėgėliais. Ši prasminga veikla padeda jiems integruotis į bendruomenę.
„Čia mūsų namai"
„Čia mūsų namai"
Bendruomenė įkurta 2004 11 11. Pagrindinė veikla - atstovauti ir ginti narių interesus; vienyti narius bendrai veiklai, skatinti pilietinį aktyvumą.
Jaunimo su specialiaisiais poreikiais bendruomenė
Jaunimo su specialiaisiais poreikiais bendruomenė
Esame bendruomenė, vienijanti jaunimą su specialiaisiais poreikiais ir padedanti jiems turiningai ir prasmingai leisti laisvalaikį.
„Angelų mamos“
„Angelų mamos“
Palaikymo bendruomenė nėštumą patyrusiai ir kūdikio netektį išgyvenančiai mamai.
Trečiojo Amžiaus Akademija
Trečiojo Amžiaus Akademija
VšĮ Trečiojo Amžiaus Akademija organizuoja paskaitas, ekskursijas.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016