„GERUMO LAUKNEŠĖLIS“

Klaipėdos Litorinos mokykla
Kviečiame balsuoti už iniciatyvas. Balsavimas vyks rugsėjo 18 - spalio 18 dienomis (imtinai). Pabalsavus į jūsų el. pašto dėžutę ateis patvirtinimo laiškas. Paspauskite patvirtinimą gautame laiške, kad balsas būtų užskaitytas. Negavę laiško, patikrinkite ir pašto dėžučių „šiukšlių" skyrius. Jei balsavimas neveikia, pabandykite prisijungti per kitą naršyklę (Chrome, Mozilla, Opera, Edge).

Lapkričio 6 d. Lietuvoje vyksta „Pyragų diena“, kurios metu visi yra skatinami kepti pyragus ir juos pardavinėti siekiant kilnaus tikslo – surinkti pinigų ir paaukoti juos tiems, kam reikia pagalbos. Ilgą laiką Klaipėdos Litorinos mokyklos bendruomenė organizavo „Pyragų dienas“, kvietė į svečius savo draugus ir socialinius partnerius, kurie ne tik atsinešdavo savo gardumynų, bet ir pirkdavo juos iš Litorinos mokyklos mokinių, nes akcijos metu surinkti pinigai būdavo skirti būtent šios mokyklos bendruomenei, siekusiai modernizuoti ugdymo(si) aplinkas.

2022 metais mokykla, padėkojusi visiems už ilgametę paramą, už įgyvendintas svajones, už pakilusią savivertę, perkainavo savo norus ir atsigręžė į tuos, kuriems dabar patys yra pajėgūs padėti. Tad nuo 2022 metų lapkričio mėnesio „Pyragų diena“ pakeitė savo formatą ir virto nauja iniciatyva „GERUMO LAUKNEŠĖLIS“, skirta vienišiems ir gyvenimo sunkumų turintiems seneliams pradžiuginti.

Iniciatyvos tikslas – sutelkti mokinių, mokyklos ir socialinių partnerių bendruomenes gerumo akcijai – saldžių lauknešėlių, skirtų vienišiems seneliams, gaminimui ir dovanojimui.
Akcijos uždaviniai:
1. Skleidžiant gerumo idėją, padėti vaikams suprasti, kad galima rūpintis ne tik savo, bet ir sunkumų turinčių, dėmesio stokojančių žmonių poreikiais.
2. Gaminant akcijai saldžius lauknešėlius, mokyti vaikus vertinti ir gerbti senus žmones.
3. Išvežiojant gerumo dovanėles, suvienyti ir sutelkti bendruomenę geriems ir gražiems darbams.
Prie iniciatyvos prisijungė Maltos ordino pagalbos tarnybos Klaipėdos grupė, Klaipėdos LIONS klubas, lopšelio-darželio „Volungėlė“ ir „Vyturio“ progimnazijos bendruomenės, parodžiusios, kad vienybėje slypi stiprybė.

Minėtų įstaigų atstovai išvežiojo lauknešėlius. Juos išlydintys išgyveno įvairius jausmus: vieniems per kūnus bėgo šiurpuliukai, kitiems gerklėse užstrigo ašarų gumuliukai, tretiems stipriau pradėjo plakti širdys pamačius išvykstančią akcijos „Gerumo lauknešėliai“ delegaciją. Žinojimas, kad tavo saldi dovanėlė netrukus bus perduota nepažįstamam seneliui ar močiutei, kuriems to labai trūksta, suvokimas, kad tai praskaidrins vienišas bejėgių žmonių dienas, prasiskverbė į giliausias sielos kerteles ir sukėlė keistą jausmą, susimaišiusį su liūdesiu ir džiaugsmu. Iš kelionės buvo parvežtas gėrio aidas – džiaugsminga senolių nuostaba nuotraukose, virpančiu balsu ištarta jų padėka ir tvirtas žinojimas, kad akcija tęsis.
Nelaukdama kito rudens, Litorinos mokykla pradėjo ieškoti galimybių padėti senoliams. Ji prisijungė prie VšĮ „Ori senatvė“ akcijos „Padovanok ir numegzk senjorui kojines“ ir iniciatyvos „Gerumo sparnai“. Mažomis rankutėmis pagaminti angeliukai sušildė net 150 sergančių senolių širdis.

Motinos dienos proga gerumo lauknešėlis pasipildė vitaminų kraitele, vienišas močiutes pradžiuginusia vitaminingomis dovanomis. Vaikus senolės priėmė su ypatingu džiaugsmu. Jos visos pasakojo, kad vis dar prisimena prieškalėdinį saldų vizitą, kad dar tebeplevena pūkuotais sparneliais vaikų pagaminti angeliukai. Šiltos močiučių emocijos persidavė ir jas aplankiusiems vaikams – atvežę vaisių ir uogų, nei vienas jų neskubėjo išeiti, nes suprato, kad vienišoms senelėms norisi ir pabendrauti.

Tai – gerumo dalijimas tiems, kuriems dėl įvairių gyvenimo aplinkybių jo labai trūksta. Tai – puiki pilietiškumo pamoka mūsų mokiniams.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Namų mama
Namų mama
Nemokama mamų bendruomenė, kurioje jau esančios mamos padeda besilaukiančioms ar ką tik pagimdžiusioms atneša maisto ir skiria laiko pabendravimui.
Specialiųjų poreikių vaikų kūryba garsina Lietuvą visame pasaulyje.
Specialiųjų poreikių vaikų kūryba garsina Lietuvą visame pasaulyje.
Informacinių technologijų ir ypatingų poreikių vaikų fantazijos jungties rezultatas - vektorinės tapybos darbai, kokių dar nebuvo matęs pasaulis.
Negalios įkvėpti
Negalios įkvėpti
Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos patirtys.
„Rozalimo sveikatinimo studiją“
„Rozalimo sveikatinimo studiją“
Bendruomenės veikla - telkti bendruomenės narius, įgyvendinti socialines programas. Didinti kaimo vietovių viešojo gyvenimo patrauklumą.
Mano Guru - antrasis šansas socialiai atskirtiems
Mano Guru - antrasis šansas socialiai atskirtiems
Kavinėje „Mano Guru“ įdarbinami priklausomybėmis nuo psichoaktyvių medžiagų sergantys, grįžę iš įkalinimo įstaigų, asmenys. Veikia 19 metų.
Marcinkonių kaimo bendruomenė
Marcinkonių kaimo bendruomenė
Marcinkonių kaimo bendruomenės iniciatyva veikia akredituotas vaikų dienos centras "Šypsenėlė" ir viešoji pirtis kaimo gyventojams.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016