Europos Jaunimo Sostinė 2021. Darnaus vystymosi tikslų informacinė kampanija
Džiaugiames, kad Klaipėda tapo Europos Jaunimo Sostinė, tai todėl dar labiau paskatino prisidėti prie pokyčių, įgyvendinome iniciatyva skirta smagiu ir įtraukiančiu būdu informuoti Klaipėdiečius ir Klaipėdos regiono gyventojus apie Darnaus vystymosi tikslus. Informacinę kampaniją sudarė: protų kovos, „Drive-in“ filmas, Darnaus vystymosi tikslų paroda.
Ši iniciatyva yra viena iš tarptautinio projekto „Jaunimo veiksmai tvariai plėtrai“ veiklų. Šį projektą įgyvendina Klaipėdos jaunimo organizacijų asociacija „Apskritasis stalas“ bendradarbiaudama su Šiaurės ministrų tarybos buriu Lietuvoje bei kitais Lietuvos ir užsienio partneriais. Projektas skirtas informuoti visuomenę apie Darnaus vystymosi tikslus bei paskatinti jaunuolius ir valstybės tarnautojus bendradarbiauti įgyvendinant šiuos tikslus. Jaunimas yra šio projekto pagrindas, kadangi būtent jauni žmonės ateityje bus lyderiai, valdantys mūsų šalį, ir jie jaus dabartinės kartos veikimo/neveikimo pasekmes.
Projekto tikslinės vietovės: Klaipėdos m., Klaipėdos raj., Kretingos raj., Palanga, Šilutės raj., Skuodo raj., Neringa, Tauragė bei Torsas savivaldybė Švedijoje.
Projekto metu rengiami mokymai jaunuoliams ir valstybės tarnautojams. Jų metu dalyviai mokomi apie Darnaus vystymosi tikslus, jų svarbą, praktines pritaikymo galimybes kasdieninėje veikloje, rengiamos darnaus vystymosi tikslų iniciatyvos vietos bendruomenėms, skatinamas bendradarbiavimas tarp jaunimo ir valstybės tarnautojų.
Projekto metu buvo įgyvendinta informacinė kampanija, kuri skirta informuoti visuomenę apie darnaus vystymosi tikslus ir jų svarbą. Informacinės kampanijos metu parengtos tokios veiklos, kurių metu rizika užsikrėsti COVID-19 būtų minimali. Šios veiklos: tarptautinis nuotolinis protų mūšis Darnaus vystymosi tikslų tematika, skirtas jaunimui; „Drive-in“ filmas darnaus vystymosi tikslų tematika; Darnaus vystymosi tikslų paroda. Jog Darnaus vystymosi tikslų paroda pritrauktų ir įtrauktų daugiau stebėtojų, paskelbėme konkursą, kurio metu žmonės turėjo rasti parodos vietą, prie jos nusifotografuoti, nuotrauką paskelbti savo socialiniuose tinkluose ir pažymėti projekto įgyvendintojus. Taip stebėtojai įtraukiami į konkursą, kurio metu galėjo laimėti Darnaus vystymosi tikslų atributiką. Taigi, tokiu būdu jaunimas ir bendruomenės buvo žaismingai ir inovatyviai įtraukti į darnaus vystymosi tikslų viešinimo kampaniją.