Eičiai – pažangus kaimas

Eičių bendruomenė "Karšuva"
Palaikymo balsai neturės įtakos konkurso rezultatams. Konkursinio balsavimo sistemą planuojama atverti šių metų rudens pradžioje. Apie konkursinio balsavimo pradžią būsite informuoti žinute Lietuvos galios platformoje.
Jau palaikė

Projekto idėja yra pagrįsta geruoju pavyzdžiu „Užimtumo namai“ Tulpiakiemio k., Ukmergės r. Kaimo bendruomenė ir kaimo gyventojai ieško įmonių ir partnerių, kurie norėtų perkelti rankų darbo procesus į Eičių k., kad vietos gyventojai, kurie neturi galimybių vykti į miestą dirbti galėtų atlikti darbą savame kaime. Mes jau turime vieną partnerę siuvyklą, kuri duoda kaimo gyventojams, atlikti įvairias paprastas procedūras. Šiuo metu darbuojasi ir į veiklą yra įtraukti jaunimas (moksleiviai) ir senjorai. Ieškome didesnio užimtumo, kad galėtume įveiklinti daugiau kaimo gyventojų.

Eičių bendruomenė vysto ir kitus projektus. 2020m. įkurtas akredituotas VDC ir jaunimo laisvalaikio kambarys. Vykdomos tradicinės ir netradicinės veiklos su vaikai ir jaunimu. Su VDC lankančiais vaikais vykdomos įvairios edukacijos, pažintiniai amatų užsiėmimai, pvz: kūrybiškas baldų atnaujinimas prikeliant senus baldus antram naudojimui. Su jaunimu dirbama glaudžiai suteikiant jiems progą tobulėti, siekti ir pažinti. Buvo vykdomi pokalbių ciklas „BE TABU“ jaunimo pasirinktomis temomis, rengiamos išvykos ir žygiai su nakvynėmis, mokoma ir kartu ieškomos veiklos, kuriose jie galėtų patys užsidirbti sau pajamų. Po pirmų veiklos metų iš kaime atsirado pirmieji jaunuoliai, kurie būdami moksleiviais patys (su Tauragės jaunimo erdvės komandos pagalba) nusprendė atlikti profesionalią/oficialią savanorystę mūsų bendruomenėje. Šį pusmetį mes jau turime antrąją savanorių kadenciją.

2020m. įsisavintos lėšos įkurti darbo darbo vietą Eičių kaimo bendruomenėje „Karšuva“ vykdant projektą „Pavežėjimo ir buitinių paslaugų teikimas vietos gyventojams“. Šiuo metu auganti mūsų organizacija jau turi 5 darbuotojus dirbančius pagal darbo sutartis ir 3-4 pagal verslo liudijimus.

2021m. bendradarbiaujant su seniūnijos soc. darbuotojais teiktos socialinės paslaugos „Pagalba į namus paslaugos“ vietos vienišiems senjorams.

2021m. perimtos ir vis dar 2022m. teikiamos Kultūros ir bibliotekos paslaugos, pati bendruomenė buvo atsakinga už teikiamų paslaugų užtikrinimą.

2021m. teikėme aplinkos priežiūros paslaugas visus metus Tauragės r. savivaldybei prižiūrint viešąsias žaliąsias erdves Eičių k.

Bendradarbiaujame įvairiomis sritimis ir daug. Dirbame ir bendradarbiaujame su savivaldybe ir seniūnijos socialiniais darbuotojais teikdami socialines paslaugas seniūnijoje.

Po mūsų pilotinių ir netradicinių projektų, kurių didžiąją dalį palaiko ir skiria finansavimą Tauragės r. savivaldybė yra daromi pakeitimai įvairių sričių paslaugų ir projektų finansavimo aprašuose, stengiantis įgalinti ir kitas Tauragės r. bendruomenes.

Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Dacijonų kaimo bendruomenė - patraukli vieta gyventi
Dacijonų kaimo bendruomenė - patraukli vieta gyventi
Dacijonų kaimo bendruomenė aktyviai veikia 15 metų. Mūsų siekis kurti aplinką kurioje gera gyventi, suteikiant erdvę bendruomenės narių saviraiškai.
Pasaulis atsiveria smalsiems
Pasaulis atsiveria smalsiems
"Senjorų Pasaulis"- virtuali erdvė senjorų smalsumui, užimtumui ir bendravimui patenkinti.
DAINAVOS MAINŲ BIRŽA
DAINAVOS MAINŲ BIRŽA
VšĮ Šeimų centras “Būkime kartu” įgyvendina inovatyvią idėją, kurios nariai tarpusavyje keičiasi paslaugomis atsiskaitydami vietine valiuta Talentais.
Ramintojos bendruomeninių socialinės įtraukties veiklų iniciatyva
Ramintojos bendruomeninių socialinės įtraukties veiklų iniciatyva
Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčios pastate veikiančių organizacijų kuriamos socialinės įtraukties, kultūrinės ir edukacinės veiklos.
Padėkime vaikams turėti gerą regėjimą
Padėkime vaikams turėti gerą regėjimą
Naudojant tikslinius patarimus - išmokyti vaikus ir moksleivius prevenciškai saugoti bei gerinti savo natūralų regėjimą, taikant aktyvias akių ir regėjimo mankštas.
„Galiu mokytis – galiu dirbti“
„Galiu mokytis – galiu dirbti“
Profesinių ir darbinių kompetencijų ugdymo programa.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2022 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016