Eičiai – pažangus kaimas

Eičių bendruomenė "Karšuva"
Kviečiame balsuoti už iniciatyvas. Balsavimas vyks rugsėjo 18 - spalio 18 dienomis (imtinai). Pabalsavus į jūsų el. pašto dėžutę ateis patvirtinimo laiškas. Paspauskite patvirtinimą gautame laiške, kad balsas būtų užskaitytas. Negavę laiško, patikrinkite ir pašto dėžučių „šiukšlių" skyrius. Jei balsavimas neveikia, pabandykite prisijungti per kitą naršyklę (Chrome, Mozilla, Opera, Edge).

Projekto idėja yra pagrįsta geruoju pavyzdžiu „Užimtumo namai“ Tulpiakiemio k., Ukmergės r. Kaimo bendruomenė ir kaimo gyventojai ieško įmonių ir partnerių, kurie norėtų perkelti rankų darbo procesus į Eičių k., kad vietos gyventojai, kurie neturi galimybių vykti į miestą dirbti galėtų atlikti darbą savame kaime. Mes jau turime vieną partnerę siuvyklą, kuri duoda kaimo gyventojams, atlikti įvairias paprastas procedūras. Šiuo metu darbuojasi ir į veiklą yra įtraukti jaunimas (moksleiviai) ir senjorai. Ieškome didesnio užimtumo, kad galėtume įveiklinti daugiau kaimo gyventojų.

Eičių bendruomenė vysto ir kitus projektus. 2020m. įkurtas akredituotas VDC ir jaunimo laisvalaikio kambarys. Vykdomos tradicinės ir netradicinės veiklos su vaikai ir jaunimu. Su VDC lankančiais vaikais vykdomos įvairios edukacijos, pažintiniai amatų užsiėmimai, pvz: kūrybiškas baldų atnaujinimas prikeliant senus baldus antram naudojimui. Su jaunimu dirbama glaudžiai suteikiant jiems progą tobulėti, siekti ir pažinti. Buvo vykdomi pokalbių ciklas „BE TABU“ jaunimo pasirinktomis temomis, rengiamos išvykos ir žygiai su nakvynėmis, mokoma ir kartu ieškomos veiklos, kuriose jie galėtų patys užsidirbti sau pajamų. Po pirmų veiklos metų iš kaime atsirado pirmieji jaunuoliai, kurie būdami moksleiviais patys (su Tauragės jaunimo erdvės komandos pagalba) nusprendė atlikti profesionalią/oficialią savanorystę mūsų bendruomenėje. Šį pusmetį mes jau turime antrąją savanorių kadenciją.

2020m. įsisavintos lėšos įkurti darbo darbo vietą Eičių kaimo bendruomenėje „Karšuva“ vykdant projektą „Pavežėjimo ir buitinių paslaugų teikimas vietos gyventojams“. Šiuo metu auganti mūsų organizacija jau turi 5 darbuotojus dirbančius pagal darbo sutartis ir 3-4 pagal verslo liudijimus.

2021m. bendradarbiaujant su seniūnijos soc. darbuotojais teiktos socialinės paslaugos „Pagalba į namus paslaugos“ vietos vienišiems senjorams.

2021m. perimtos ir vis dar 2022m. teikiamos Kultūros ir bibliotekos paslaugos, pati bendruomenė buvo atsakinga už teikiamų paslaugų užtikrinimą.

2021m. teikėme aplinkos priežiūros paslaugas visus metus Tauragės r. savivaldybei prižiūrint viešąsias žaliąsias erdves Eičių k.

Bendradarbiaujame įvairiomis sritimis ir daug. Dirbame ir bendradarbiaujame su savivaldybe ir seniūnijos socialiniais darbuotojais teikdami socialines paslaugas seniūnijoje.

Po mūsų pilotinių ir netradicinių projektų, kurių didžiąją dalį palaiko ir skiria finansavimą Tauragės r. savivaldybė yra daromi pakeitimai įvairių sričių paslaugų ir projektų finansavimo aprašuose, stengiantis įgalinti ir kitas Tauragės r. bendruomenes.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
SPEAK Lithuania
SPEAK Lithuania
SPEAK Lietuva sujungia migrantus ir pabėgėlius su vietiniais per bendruomenės vedamą kalbų ir kultūros mainų patirtį.
Pasaulio, istorijos ir gamtos pažinimas
Pasaulio, istorijos ir gamtos pažinimas
Nuo 2022 m. KB "Taurų žiburys" organizuoja protmūšius, surinkusius jau per 700 dalyvių ir skatinančius žmones domėtis pasauliu, jo istorija, gamta.
Keliavimo priemonė „Atrask.eu“: bendruomenės stiprinimas per inovacijas
Keliavimo priemonė „Atrask.eu“: bendruomenės stiprinimas per inovacijas
Aukštadvaryje įsikūręs vaikų dienos centras „Navininkai“ kartu su partneriais įgyvendina interaktyvų projektą „Atrask.eu“.
LRK Jaunimo programa
LRK Jaunimo programa
Lietuvos Raudonasis Kryžius siekia sudaryti palankias sąlygas jauno žmogaus tobulėjimui, įsitraukimui į visuomeninę veiklą.
„Nėštumo kalendorius“ ir „Kūdikio dienoraštis“ –  edukacija tėvams, prie kurios gyvavimo prisideda daugelis
„Nėštumo kalendorius“ ir „Kūdikio dienoraštis“ – edukacija tėvams, prie kurios gyvavimo prisideda daugelis
Švietimo idėja, gimusi vienos mamos galvoje, virto net 15 metų besitęsiančia iniciatyva, prie kurios gyvavimo prisideda daug žmonių.
Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka: bendruomenę sujungia šokis
Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka: bendruomenę sujungia šokis
Ketvirtus metus bibliotekos organizuojama bendruomenine šokio iniciatyva siekiama stiprinti bendruomeniškumo ryšius per kūrybinę veiklą
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016