Eičiai – pažangus kaimas

Eičių bendruomenė "Karšuva"
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Projekto idėja yra pagrįsta geruoju pavyzdžiu „Užimtumo namai“ Tulpiakiemio k., Ukmergės r. Kaimo bendruomenė ir kaimo gyventojai ieško įmonių ir partnerių, kurie norėtų perkelti rankų darbo procesus į Eičių k., kad vietos gyventojai, kurie neturi galimybių vykti į miestą dirbti galėtų atlikti darbą savame kaime. Mes jau turime vieną partnerę siuvyklą, kuri duoda kaimo gyventojams, atlikti įvairias paprastas procedūras. Šiuo metu darbuojasi ir į veiklą yra įtraukti jaunimas (moksleiviai) ir senjorai. Ieškome didesnio užimtumo, kad galėtume įveiklinti daugiau kaimo gyventojų.

Eičių bendruomenė vysto ir kitus projektus. 2020m. įkurtas akredituotas VDC ir jaunimo laisvalaikio kambarys. Vykdomos tradicinės ir netradicinės veiklos su vaikai ir jaunimu. Su VDC lankančiais vaikais vykdomos įvairios edukacijos, pažintiniai amatų užsiėmimai, pvz: kūrybiškas baldų atnaujinimas prikeliant senus baldus antram naudojimui. Su jaunimu dirbama glaudžiai suteikiant jiems progą tobulėti, siekti ir pažinti. Buvo vykdomi pokalbių ciklas „BE TABU“ jaunimo pasirinktomis temomis, rengiamos išvykos ir žygiai su nakvynėmis, mokoma ir kartu ieškomos veiklos, kuriose jie galėtų patys užsidirbti sau pajamų. Po pirmų veiklos metų iš kaime atsirado pirmieji jaunuoliai, kurie būdami moksleiviais patys (su Tauragės jaunimo erdvės komandos pagalba) nusprendė atlikti profesionalią/oficialią savanorystę mūsų bendruomenėje. Šį pusmetį mes jau turime antrąją savanorių kadenciją.

2020m. įsisavintos lėšos įkurti darbo darbo vietą Eičių kaimo bendruomenėje „Karšuva“ vykdant projektą „Pavežėjimo ir buitinių paslaugų teikimas vietos gyventojams“. Šiuo metu auganti mūsų organizacija jau turi 5 darbuotojus dirbančius pagal darbo sutartis ir 3-4 pagal verslo liudijimus.

2021m. bendradarbiaujant su seniūnijos soc. darbuotojais teiktos socialinės paslaugos „Pagalba į namus paslaugos“ vietos vienišiems senjorams.

2021m. perimtos ir vis dar 2022m. teikiamos Kultūros ir bibliotekos paslaugos, pati bendruomenė buvo atsakinga už teikiamų paslaugų užtikrinimą.

2021m. teikėme aplinkos priežiūros paslaugas visus metus Tauragės r. savivaldybei prižiūrint viešąsias žaliąsias erdves Eičių k.

Bendradarbiaujame įvairiomis sritimis ir daug. Dirbame ir bendradarbiaujame su savivaldybe ir seniūnijos socialiniais darbuotojais teikdami socialines paslaugas seniūnijoje.

Po mūsų pilotinių ir netradicinių projektų, kurių didžiąją dalį palaiko ir skiria finansavimą Tauragės r. savivaldybė yra daromi pakeitimai įvairių sričių paslaugų ir projektų finansavimo aprašuose, stengiantis įgalinti ir kitas Tauragės r. bendruomenes.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Vilniaus bendruomenių sklaidos projektas „Bendruomeniauk”
Vilniaus bendruomenių sklaidos projektas „Bendruomeniauk”
Socialinis, leidybinis grafinio dizaino projektas, kurio tikslas yra skleisti žinią apie įvairias Vilniaus hobių ir interesų bendruomenes.
Terapinis ūkis
Terapinis ūkis
Terapinis ūkis - terapijos ir ugdymo erdvė, kur taikydami gamtos, darbo grupėje ir bendruomenės praktikas teikiame pagalbą vaikams ir jaunuoliams.
Iš nykstančio – į sumanų kaimą!
Iš nykstančio – į sumanų kaimą!
Brožių kaimo bendruomenė
Papartis
Papartis
Paparčių krašto bendruomenės verslas. 2017 metais susibūrusi bendruomenė įkūrė bendruomeninį verslą.
iniciatyva Šakių Diabeto IQ
iniciatyva Šakių Diabeto IQ
Mūsų tikslas - palaikyti ir vienyti asmenis, gyvenančius su 1, 2 ar kito tipo diabeto diagnoze mūsų rajone.
TARPTAUTINIS PREVENCINIS RENGINYS ŠAUNIŲ KOMANDŲ VARŽYTUVĖS „VISOS PASAKOS BAIGIASI LAIMINGAI“
TARPTAUTINIS PREVENCINIS RENGINYS ŠAUNIŲ KOMANDŲ VARŽYTUVĖS „VISOS PASAKOS BAIGIASI LAIMINGAI“
Tai renginys, kuris patyčių problemas sprendžia nauja forma - pasakų pagalba. Tai tradicinis renginys, kuris 2023 metais vyko jau 15 kartą.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016