Eičiai – pažangus kaimas

Eičių bendruomenė "Karšuva"
2022 m. konkurso balsavimas pasibaigė. Ačiū dalyvavusiems! Kviesime balsuoti kitų metų konkurse 2023 m. „Palaikymo" balsai neturės įtakos konkurso rezultatams. Registruoti naujas iniciatyvas jau galite, užsiregistravusius kviesime dalyvauti ir kitose projekto veiklose.
Jau palaikė

Projekto idėja yra pagrįsta geruoju pavyzdžiu „Užimtumo namai“ Tulpiakiemio k., Ukmergės r. Kaimo bendruomenė ir kaimo gyventojai ieško įmonių ir partnerių, kurie norėtų perkelti rankų darbo procesus į Eičių k., kad vietos gyventojai, kurie neturi galimybių vykti į miestą dirbti galėtų atlikti darbą savame kaime. Mes jau turime vieną partnerę siuvyklą, kuri duoda kaimo gyventojams, atlikti įvairias paprastas procedūras. Šiuo metu darbuojasi ir į veiklą yra įtraukti jaunimas (moksleiviai) ir senjorai. Ieškome didesnio užimtumo, kad galėtume įveiklinti daugiau kaimo gyventojų.

Eičių bendruomenė vysto ir kitus projektus. 2020m. įkurtas akredituotas VDC ir jaunimo laisvalaikio kambarys. Vykdomos tradicinės ir netradicinės veiklos su vaikai ir jaunimu. Su VDC lankančiais vaikais vykdomos įvairios edukacijos, pažintiniai amatų užsiėmimai, pvz: kūrybiškas baldų atnaujinimas prikeliant senus baldus antram naudojimui. Su jaunimu dirbama glaudžiai suteikiant jiems progą tobulėti, siekti ir pažinti. Buvo vykdomi pokalbių ciklas „BE TABU“ jaunimo pasirinktomis temomis, rengiamos išvykos ir žygiai su nakvynėmis, mokoma ir kartu ieškomos veiklos, kuriose jie galėtų patys užsidirbti sau pajamų. Po pirmų veiklos metų iš kaime atsirado pirmieji jaunuoliai, kurie būdami moksleiviais patys (su Tauragės jaunimo erdvės komandos pagalba) nusprendė atlikti profesionalią/oficialią savanorystę mūsų bendruomenėje. Šį pusmetį mes jau turime antrąją savanorių kadenciją.

2020m. įsisavintos lėšos įkurti darbo darbo vietą Eičių kaimo bendruomenėje „Karšuva“ vykdant projektą „Pavežėjimo ir buitinių paslaugų teikimas vietos gyventojams“. Šiuo metu auganti mūsų organizacija jau turi 5 darbuotojus dirbančius pagal darbo sutartis ir 3-4 pagal verslo liudijimus.

2021m. bendradarbiaujant su seniūnijos soc. darbuotojais teiktos socialinės paslaugos „Pagalba į namus paslaugos“ vietos vienišiems senjorams.

2021m. perimtos ir vis dar 2022m. teikiamos Kultūros ir bibliotekos paslaugos, pati bendruomenė buvo atsakinga už teikiamų paslaugų užtikrinimą.

2021m. teikėme aplinkos priežiūros paslaugas visus metus Tauragės r. savivaldybei prižiūrint viešąsias žaliąsias erdves Eičių k.

Bendradarbiaujame įvairiomis sritimis ir daug. Dirbame ir bendradarbiaujame su savivaldybe ir seniūnijos socialiniais darbuotojais teikdami socialines paslaugas seniūnijoje.

Po mūsų pilotinių ir netradicinių projektų, kurių didžiąją dalį palaiko ir skiria finansavimą Tauragės r. savivaldybė yra daromi pakeitimai įvairių sričių paslaugų ir projektų finansavimo aprašuose, stengiantis įgalinti ir kitas Tauragės r. bendruomenes.

Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
SENJORAI MOKOSI, SPORTUOJA, SAVANORIAUJA IR DALINASI PATIRTIMI SU JAUNIMU
SENJORAI MOKOSI, SPORTUOJA, SAVANORIAUJA IR DALINASI PATIRTIMI SU JAUNIMU
Senojo Kėdainių trečiojo amžiaus klausytojai mokosi, sportuoja, savanoriauja ir dalinasi patirtimi su jaunimu.
Mažieji stebukladariai
Mažieji stebukladariai
Mažųjų stebukladarių dėka, vaikai gyvenantys atokiuose Lietuvos miesteliuose, vaikai, gyvenantys nepasiturinčiose šeimose išmoks programavimo pradmenų
Lietuvos jaunųjų mokslininkų forumas
Lietuvos jaunųjų mokslininkų forumas
Tai galimybė jauniesiems mokslininkams kartu su AM institucijų atstovais, mokslininkais ir politikais aptarti rūpimus svarbius mokslo klausimus
Mokslo sriuba
Mokslo sriuba
Kuriame mokslo populiarinimo laidas ir skatiname jaunimą studijuoti tiksliuosius mokslus. Mokslas ir technologijos ateina pas tave!
Žinios kitaip
Žinios kitaip
Pirmoji Lietuvoje naujienų svetainė lengvai suprantama kalba.
Inovatorių slėnis
Inovatorių slėnis
Antalieptėje Įgūdžių Laboratorijoje jaunuoliams suteikiami socialiniai bei darbiniai įgūdžiai. Kartu kuriama Skandinaviško pavyzdžio liaudies mokykla.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016