Družų kaimo bendruomenė – stipri bendruomenė stiprioje Lietuvoje

Družų kaimo bendruomenė
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Družų kaimo bendruomenė susikūrė 2002-aisiais metais. Išaugo ji iš moterų klubo „Družinta”, kuris veikė nuo 1998-ųjų metų. Draugėn susibūrę iniciatyvūs žmonės nutarė, kad reikia susiburti tam, kad kaime gyventi taptų šviesiau.

Bendruomenės vizija: „Družų kaimas – vieta, kuriame gera augti mažam, gyventi suaugusiam iroriai pasenti pagyvenusiam žmogui”. Bendruomenė organizuoja renginius, talkas, dalyvauja įvairiuose renginiuose.

Čia vyksta vakaronės, Kraštiečių šventės, sporto renginiai jaunimui. Družų kaimo bendruomenė jau dvylika metų organizuoja vaikų ir paauglių vasaros dienos stovyklas.

Padėkos iš įvairių organizacijų skaičiuojamos dešimtimis ir puošia bendruomenės namus. 2003-aisiais metais pasodintas parkelis, kuriame pasodinti ąžuolai. Savo jėgomis įrengta tinklinio aikštelė, atnaujinta krepšinio aikštelė. Bendruomenė turi sukaupusi veiklos archyvą, kuriuo labai didžiuojasi. Nuo 2008-ųjų bendruomenė turi interneto tinklapį, kurio adresas: www.druzai.lt.

Bendruomenė vykdo projektus, kurių jau įvykdyta virš 60, kurie vykdomi iš įvairių fondų.

Kas ketverius metus organizuojama kraštiečių šventę, organizuojame išvykas po Lietuvą. Pagrindinė bendruomenės veikla: burti kaimo žmones bendrai veiklai – bendrystė ir savanorystė yra svarbiausia jos veikloje. Bendruomenės centre įrengta sporto salė su treniruokliais, vyksta edukaciniai renginiai. Bendruomenė rūpinasi viešosiomis erdvėmis, tvarko jas. 2016 –aisiais metais įrengta poilsio erdvė jaunoms šeimoms, pastatyta vaikų žaidimų aikštelė.2023-aisiais metais bendruomenės viešoji erdvė pripažinta kaip viena iš geriausiai tvarkomų aplinkų Širvintų rajone.

Bendruomenės pirmoji vasaros dienos stovykla buvo pažymėta kaip viena iš sėkmingiausių „Leader” projekto veiklų.

Atgijo kaimas, pasodintas parkas, sutvarkyta dalis viešųjų erdvių. Suaktyvėjo kultūrinis ir sportinis gyvenimas, aplankyta daug Lietuvos lankytinų vietų. Padidėjo nekilnojamo turto kaina, kas sietina su pridėtine verte, kuri įgyta aktyvios bendruomenės dėka.

Bendruomenės herbe: ąžuolas. Penki ąžuolai pasodinti ir prie bendruomenės namų. O vienija mus Družų kaimas, kuris jei galėtų ištartų:

„Esu didelis ir gražus Družų kaimas. Langų akimis žiūriu į Jus, kaimo žmones. Liūdnai palydžiu
išeinančius, linksmai pasitinku sugrįžtančius. Aš laimingas, kai Jūs laimingi, aš liūdnas, kai Jūs
liūdite. Tvirtai įaugęs į lietuvišką žemę, saugau jos garbę ir orumą.
Kas gi Jūs būtumėt be manęs? Kas? … benamiai ir tiek…”

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė (Kauno r. sav.) įsikūrusi tik 2022 m. ir kurianti bei puoselėjanti seniūnijos teritorijos viešąsias erdves.
„PRAEIČIAI SUTEIKIME ATEITĮ“
„PRAEIČIAI SUTEIKIME ATEITĮ“
Bendruomenė rūpinasi savo bažnytėlės unikalių vargonų restauracija, organizuoja labdaros koncertus jų remontui reikalingoms lėšoms surinkti.
Kauno rajono bendruomenė Pažėrų kraštas
Kauno rajono bendruomenė Pažėrų kraštas
Iniciatyva įpareigojusi save skatinti vienybę,kaimyniškumą bei gerovę sau,vaikams ir kaimynams jog būtų gera gyveni Lietuvoje bei savo krašte.
Garliavos apylinkių „Sąnašos" bendruomenė
Garliavos apylinkių „Sąnašos" bendruomenė
Veikli, energinga, draugiška, puoselėjanti tradicijas.
Gelgaudiškio bendruomenės centras „Atgaiva"
Gelgaudiškio bendruomenės centras „Atgaiva"
Kiekvienas renginys kurį organizuojame stengiamės, kad būtų šventė visai šeimai. Sureikšminame ne pačią šventę bet procesą pasiruošimą jai.
Voverių bendruomenės centras "Jotija"
Voverių bendruomenės centras "Jotija"
Voverių bendruomenės centras "Jotija" tai bendruomenė, kuri skatina aktyvią, ir sveiką gyvenseną.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016