Drauge pažinkime pasaulį ir save – kviečia „Senjorų pasaulis“

Visuomeninė organizacija Senjorų pasaulis
Kviečiame balsuoti už iniciatyvas. Balsavimas vyks rugsėjo 18 - spalio 18 dienomis (imtinai). Pabalsavus į jūsų el. pašto dėžutę ateis patvirtinimo laiškas. Paspauskite patvirtinimą gautame laiške, kad balsas būtų užskaitytas. Negavę laiško, patikrinkite ir pašto dėžučių „šiukšlių" skyrius. Jei balsavimas neveikia, pabandykite prisijungti per kitą naršyklę (Chrome, Mozilla, Opera, Edge).

Drauge pažinkime pasaulį ir save – tokį iššūkį išsikėlė senjorai visuomeninėje organizacijoje ,,Senjorų pasaulis“ (SP) 2023 metais, ragindami bendraminčius jungtis į virtualią ir įtraukią besimokančių vyresniųjų žmonių bendruomenę, kurioje kartu veikdami kuriame, mokomės, ieškome naujų, patrauklių darbo formų, bendraujame, dalyvaujame politiniame, kultūriniame, visuomeniniame šalies gyvenime, užimame atsakingą pilietinę poziciją.

Trečius metus veikiantis „Senjorų pasaulis“ yra virtuali mokymų ir bendravimo erdvė vyresniems žmonėms, norintiems tobulėti ir prasmingai leisti laiką. Per šį laikotarpį sustiprėjo komanda, pagausėjo atradusių erdvę žmonių.

Apie būsimas paskaitas-susitikimus skelbiame socialiniuose tinkluose ir interneto svetainėje www.senjorupasaulis.lt. Mus lengvai gali rasti kiekvienas besinaudojantis kompiuteriu asmuo. Labai džiaugiamės, kai vyresniesiems ar mažiau galimybių bei įgūdžių turintiems senjorams kelią iki „Senjorų pasaulio“ parodo vaikai ar vaikaičiai, bibliotekų darbuotojai. Bendradarbiaujame, kad ir atokiau nuo didžiųjų miestų gyvenantys žmonės išmoktų naudotis informacinėmis technologijomis savo gyvenimiškoms problemoms spręsti. Manome, kad tai svarbus žingsnis, skatinant senjorus išmokti ir išdrįsti naudotis Elektroninių valdžios vartų teikiamomis paslaugomis. Siunčiame naujienlaiškius tūkstančiui prenumeratorių, informuodami apie mūsų renginius.

Ieškome naujų socialinių santykių modelių, todėl virtualius narių susitikimus ir mokymąsi deriname su gyvais susitikimais įvairiose Lietuvos vietose. Jaunesni verslūs žmonės dalijasi savo praktine patirtimi ir taip verslumo moko senjorus.

Nuotoliniai ketvirtadienio susitikimai buria virtualią besimokančių senjorų bendruomenę
„Neskambink man ketvirtadienį po pietų, būsiu nepasiekiama!“ – močiutė nustebino anūkę savo prašymu. Mums tai patvirtinimas, kad esame reikalingi. Kiekvieną ketvirtadienį ZOOM platformoje jungiasi nuo 70 iki 140 klausytojų iš Lietuvos ir užsienio tam, kad pabendrautų ir pasiklausytų paskaitų, kurias dovanoja žinomi šalies mokslininkai, įvairių sričių specialistai, visuomenėje žinomi veikėjai ir Lietuvos išeivijos pašnekovai. Nuoširdžiai visiems jiems dėkojame už savanorystę.

Palaikome glaudų ryšį su savo klausytojais, todėl mokymų ir veiklų turinį sudarome apklausę senjorus. Stengiamės kuo labiau atliepti skirtingą išsilavinimą, patirtį ar socialinį statusą turinčių klausytojų lūkesčius. Atliepdami individualius poreikius, penkiuose mokymosi moduliuose – užsienio kalbų (anglų, vokiečių, prancūzų), informacinių technologijų, sveikatingumo, kultūros ir kūrybinių dirbtuvių – pamokos vyksta pagal iš anksto sudarytą ir nariams skelbiamą tvarkaraštį. Džiaugiamės šiemet įdiegta naujove – savo tinklapyje besimokantiems modulių programose sukūrėme individualias lankytojo paskyras, išmokėme jomis naudotis. Dabar kiekvienas paskyros turėtojas laisvai renkasi dominančias veiklas, užsiėmimų laiką, bet kada gali peržiūrėti pamokų vaizdo įrašus.

Dalyvaudama „Senjorų pasaulio“ bendruomenėje pasijutau…

„…kad nesu šalikelėje stovinti ir pasyviai eismą greitkelyje stebinti senjorė. Esu eismo dalyvė kelyje, kur visi skuba į priekį, turėdami tikslų. Įdomu paklausyti paskaitų, smagu pasimatyti su bendraamžiais. Man suteikia didesnės savivertės, kai galiu su jaunimu padiskutuoti apie išklausytą paskaitą“, – sako Zita.
„…pasijutau svarbi ir jaučiuosi gerai“, – sako Irena.
„…kad prasmingiau ir įdomiau leidžiu laiką, gaunu daug ir įvairesnių žinių“, – dalijasi Elena.

„…Pasidariau reiklesnė sau. Nesame prarastoji karta”, – sako vyriausia mūsų organizacijos narė Despina.
„…pasijutau sava tarp savų“, – antrina dar tęsianti darbinę veiklą Vida.
Parengė „Senjorų pasaulio“ mentorė Regina Dovidavičiūtė. 2023

Nuoroda į pilną straipsnį https://senjorupasaulis.lt/drauge-pazistame-pasauli-ir-save/

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
SPEAK Lithuania
SPEAK Lithuania
SPEAK Lietuva sujungia migrantus ir pabėgėlius su vietiniais per bendruomenės vedamą kalbų ir kultūros mainų patirtį.
Pasaulio, istorijos ir gamtos pažinimas
Pasaulio, istorijos ir gamtos pažinimas
Nuo 2022 m. KB "Taurų žiburys" organizuoja protmūšius, surinkusius jau per 700 dalyvių ir skatinančius žmones domėtis pasauliu, jo istorija, gamta.
Keliavimo priemonė „Atrask.eu“: bendruomenės stiprinimas per inovacijas
Keliavimo priemonė „Atrask.eu“: bendruomenės stiprinimas per inovacijas
Aukštadvaryje įsikūręs vaikų dienos centras „Navininkai“ kartu su partneriais įgyvendina interaktyvų projektą „Atrask.eu“.
LRK Jaunimo programa
LRK Jaunimo programa
Lietuvos Raudonasis Kryžius siekia sudaryti palankias sąlygas jauno žmogaus tobulėjimui, įsitraukimui į visuomeninę veiklą.
„Nėštumo kalendorius“ ir „Kūdikio dienoraštis“ –  edukacija tėvams, prie kurios gyvavimo prisideda daugelis
„Nėštumo kalendorius“ ir „Kūdikio dienoraštis“ – edukacija tėvams, prie kurios gyvavimo prisideda daugelis
Švietimo idėja, gimusi vienos mamos galvoje, virto net 15 metų besitęsiančia iniciatyva, prie kurios gyvavimo prisideda daug žmonių.
Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka: bendruomenę sujungia šokis
Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka: bendruomenę sujungia šokis
Ketvirtus metus bibliotekos organizuojama bendruomenine šokio iniciatyva siekiama stiprinti bendruomeniškumo ryšius per kūrybinę veiklą
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016