Drauge pažinkime pasaulį ir save – kviečia „Senjorų pasaulis“

Visuomeninė organizacija Senjorų pasaulis
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Drauge pažinkime pasaulį ir save – tokį iššūkį išsikėlė senjorai visuomeninėje organizacijoje ,,Senjorų pasaulis“ (SP) 2023 metais, ragindami bendraminčius jungtis į virtualią ir įtraukią besimokančių vyresniųjų žmonių bendruomenę, kurioje kartu veikdami kuriame, mokomės, ieškome naujų, patrauklių darbo formų, bendraujame, dalyvaujame politiniame, kultūriniame, visuomeniniame šalies gyvenime, užimame atsakingą pilietinę poziciją.

Trečius metus veikiantis „Senjorų pasaulis“ yra virtuali mokymų ir bendravimo erdvė vyresniems žmonėms, norintiems tobulėti ir prasmingai leisti laiką. Per šį laikotarpį sustiprėjo komanda, pagausėjo atradusių erdvę žmonių.

Apie būsimas paskaitas-susitikimus skelbiame socialiniuose tinkluose ir interneto svetainėje www.senjorupasaulis.lt. Mus lengvai gali rasti kiekvienas besinaudojantis kompiuteriu asmuo. Labai džiaugiamės, kai vyresniesiems ar mažiau galimybių bei įgūdžių turintiems senjorams kelią iki „Senjorų pasaulio“ parodo vaikai ar vaikaičiai, bibliotekų darbuotojai. Bendradarbiaujame, kad ir atokiau nuo didžiųjų miestų gyvenantys žmonės išmoktų naudotis informacinėmis technologijomis savo gyvenimiškoms problemoms spręsti. Manome, kad tai svarbus žingsnis, skatinant senjorus išmokti ir išdrįsti naudotis Elektroninių valdžios vartų teikiamomis paslaugomis. Siunčiame naujienlaiškius tūkstančiui prenumeratorių, informuodami apie mūsų renginius.

Ieškome naujų socialinių santykių modelių, todėl virtualius narių susitikimus ir mokymąsi deriname su gyvais susitikimais įvairiose Lietuvos vietose. Jaunesni verslūs žmonės dalijasi savo praktine patirtimi ir taip verslumo moko senjorus.

Nuotoliniai ketvirtadienio susitikimai buria virtualią besimokančių senjorų bendruomenę
„Neskambink man ketvirtadienį po pietų, būsiu nepasiekiama!“ – močiutė nustebino anūkę savo prašymu. Mums tai patvirtinimas, kad esame reikalingi. Kiekvieną ketvirtadienį ZOOM platformoje jungiasi nuo 70 iki 140 klausytojų iš Lietuvos ir užsienio tam, kad pabendrautų ir pasiklausytų paskaitų, kurias dovanoja žinomi šalies mokslininkai, įvairių sričių specialistai, visuomenėje žinomi veikėjai ir Lietuvos išeivijos pašnekovai. Nuoširdžiai visiems jiems dėkojame už savanorystę.

Palaikome glaudų ryšį su savo klausytojais, todėl mokymų ir veiklų turinį sudarome apklausę senjorus. Stengiamės kuo labiau atliepti skirtingą išsilavinimą, patirtį ar socialinį statusą turinčių klausytojų lūkesčius. Atliepdami individualius poreikius, penkiuose mokymosi moduliuose – užsienio kalbų (anglų, vokiečių, prancūzų), informacinių technologijų, sveikatingumo, kultūros ir kūrybinių dirbtuvių – pamokos vyksta pagal iš anksto sudarytą ir nariams skelbiamą tvarkaraštį. Džiaugiamės šiemet įdiegta naujove – savo tinklapyje besimokantiems modulių programose sukūrėme individualias lankytojo paskyras, išmokėme jomis naudotis. Dabar kiekvienas paskyros turėtojas laisvai renkasi dominančias veiklas, užsiėmimų laiką, bet kada gali peržiūrėti pamokų vaizdo įrašus.

Dalyvaudama „Senjorų pasaulio“ bendruomenėje pasijutau…

„…kad nesu šalikelėje stovinti ir pasyviai eismą greitkelyje stebinti senjorė. Esu eismo dalyvė kelyje, kur visi skuba į priekį, turėdami tikslų. Įdomu paklausyti paskaitų, smagu pasimatyti su bendraamžiais. Man suteikia didesnės savivertės, kai galiu su jaunimu padiskutuoti apie išklausytą paskaitą“, – sako Zita.
„…pasijutau svarbi ir jaučiuosi gerai“, – sako Irena.
„…kad prasmingiau ir įdomiau leidžiu laiką, gaunu daug ir įvairesnių žinių“, – dalijasi Elena.

„…Pasidariau reiklesnė sau. Nesame prarastoji karta”, – sako vyriausia mūsų organizacijos narė Despina.
„…pasijutau sava tarp savų“, – antrina dar tęsianti darbinę veiklą Vida.
Parengė „Senjorų pasaulio“ mentorė Regina Dovidavičiūtė. 2023

Nuoroda į pilną straipsnį https://senjorupasaulis.lt/drauge-pazistame-pasauli-ir-save/

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
iniciatyva Šakių Diabeto IQ
iniciatyva Šakių Diabeto IQ
Mūsų tikslas - palaikyti ir vienyti asmenis, gyvenančius su 1, 2 ar kito tipo diabeto diagnoze mūsų rajone.
TARPTAUTINIS PREVENCINIS RENGINYS ŠAUNIŲ KOMANDŲ VARŽYTUVĖS „VISOS PASAKOS BAIGIASI LAIMINGAI“
TARPTAUTINIS PREVENCINIS RENGINYS ŠAUNIŲ KOMANDŲ VARŽYTUVĖS „VISOS PASAKOS BAIGIASI LAIMINGAI“
Tai renginys, kuris patyčių problemas sprendžia nauja forma - pasakų pagalba. Tai tradicinis renginys, kuris 2023 metais vyko jau 15 kartą.
„Žadeikių sūkurys”
„Žadeikių sūkurys”
Asociacija “Žadeikių sūkurys” - tai kaimo bendruomenė, siekianti gerovės savo kaimo žmonėms.
Žilpamūšio krašto bendruomenės atnaujinta krepšinio aikštelė ir išmanusis suoliukas
Žilpamūšio krašto bendruomenės atnaujinta krepšinio aikštelė ir išmanusis suoliukas
Pasvalio rajono Žilpamūšio krašto bendruomenė atnaujino krepšinio aikštelę ir pastatė pirmą rajone „išmanųjį” suoliuką.
Darbo šešėliavimo iniciatyva DUOday
Darbo šešėliavimo iniciatyva DUOday
„DUOday"– darbo šešėliavimo iniciatyva, kai įmonės atveria duris žmonėms su negalia ir kviečia juos išbandyti naujas profesijas bei darbo roles.
Orūs namai
Orūs namai
„Orūs namai" yra senjorų daugiabučiai, kuriuose butus geresnėmis nei rinkos sąlygomis nuomojasi senjorai.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016