„DEGTUKAI. Sienų Meno Festivalis“

Agnė Paškauskienė
Kviesime balsuoti už iniciatyvas konkurse 2023 m. rudenį. Registruoti naujas iniciatyvas jau galite, užsiregistravusius kviesime dalyvauti ir kitose projekto veiklose.

Projekto „DEGTUKAI. Sienų Meno Festivalis“ įgyvendinimas vyko 2021 m. liepos 12–18 dienomis Šakių rajono savivaldybės Griškabūdžio miestelyje, Rygiškių g. 1. Buvo organizuotas 7 dienų festivalis, kurio metu 600 m2 pastato sienų buvo padengtos piešiniais. Ant pastato sienų atvaizduotas iš Šakių krašto kilusio kalbininko Jono Jablonskio portretas ir jo sugalvoti žodžiai, įvairūs kiti piešiniai. Dalyviai dalyvavo ne tik meninėse veiklose, vyko susitikimai su menininkais, grafikais, istorijos mokytoju, Griškabūdžio parapijos klebonu, aplankyta J. Jablonskio tėviškė Rygiškių k., Griškabūdžio seniūnijoje, bendrauta, diskutuota įvairiomis temomis, didesnį dėmesį skiriant jaunimo verslumo ugdymui ir, žinoma, tapybai ant sienų.

Projekto įgyvendinimo metu organizuotas jaunimo užimtumas, dalyviai įtraukti į viešųjų erdvių tvarkymą, mokomi generuoti idėjas ir jas pateikti, ugdomas savitarpio pasitikėjimas, domėjimasis krašto istorija, lavinamas meno suvokimas, jauni žmonės (14–29 metų) buvo supažindinti su profesijomis ir verslu, siejamu su menu. Projektas pritraukė jaunimą iš šešių Šakių rajono seniūnijų (Griškabūdžio, Sudargo, Kudirkos Naumiesčio, Plokščių, Lukšių ir Žvirgždaičių) ir tuo dar labiau ugdė jaunimo bendruomeniškumą. Per 7 dienas dalyviai nuplovė, nugruntavo ir nudažė viena spalva 600 m2 pastato sienų, ant sienų atvaizdavo iš Šakių krašto kilusio kalbininko Jono Jablonskio portretą ir jo sugalvotus žodžius, buvo nutapyti įvairūs ir kiti piešiniai.
Pagrindiniai darbai vyko ant buvusios parduotuvės pastato sienų, kurį pagal panaudos sutartį iš juridinio asmens nuomoja projekto partnerė asociacija „Šaltmiros gyvenimo mokykla“. Gyvenimo mokyklos įkūrėja dailininkė Eglė Tamulytė buvo pagrindinė projekto moderatorė, kuri kartu su menininkais, jaunimu ir kitais miestelio gyventojais dirbo visą savaitę tam, kad būtų pasiekti užsibrėžti tikslai. Festivalio metu mokytasi graffiti piešimo technikos, jaunimas kartu su menininkais piešė ne tik ant buvusios parduotuvės pastato sienų, bet ir ant vidinių garažo sienų, kur įkūrė garažo galeriją. Atnaujinus pastatą, pagražėjo pats miestelio centras. Jis tapo šviesus, spalvotas, jaunatviškas, traukiantis praeivių akį.

Projektas įgyvendintas pagal Šakių krašto vietos veiklos grupės Vietos projektų finansavimo sąlygų aprašo „Bendruomeninio verslumo ugdymas ir jaunimo įtraukimas į vietos bendruomenės veiklą“ Nr. LEADER-19.2-SAVA-9. Projekto finansavimui skirtos lėšos iš EŽŪFKP, Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto, Šakių rajono savivaldybės, rėmėjų ir nuosavas bendruomenės centro indėlis.

Projektas įgyvendintas su dviem partneriais: asociacija „Šaltmiros gyvenimo mokykla“, Šakių rajono Griškabūdžio gimnazija.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Asociacija „Perkūnkalnis“
Asociacija „Perkūnkalnis“
„Perkūnkalnis“ šešių mažų Alytaus rajono kaimų ir iš šo krašto kilusius gyventojus vienijanti bendruomenė.
Mindaugo karūnavimo dieną švenčiame baltai
Mindaugo karūnavimo dieną švenčiame baltai
Skemų k. bendruomenė kuria tradiciją Liepos 6 dieną rengti „Baltąją šventę". Balta spalva simbolizuoja tyrumą, šviesą, ramybę ir taiką.
Daunorių krašto bendruomenės „AŽU TAURAGNĄ”  iniciatyva: socialinio verslo, gamtos apsaugos, krašto kultūrinio paveldo išsaugojimo srityse.
Daunorių krašto bendruomenės „AŽU TAURAGNĄ” iniciatyva: socialinio verslo, gamtos apsaugos, krašto kultūrinio paveldo išsaugojimo srityse.
Bendruomenė sukūrė socialinį verslą, rūpinasi kultūriniais paveldo objektais: bažnyčios restauravimo, mažosios architektūros atstatymo darbais.
Kairelių kaimo bendruomenė
Kairelių kaimo bendruomenė
Kairelių kaimo bendruomenė, auginanti 1 ha braškių.
Dviračių Žygis po Lailūnų kaimo bendruomenės teritorijoje - „Žymių kraštiečių pėdomis"
Dviračių Žygis po Lailūnų kaimo bendruomenės teritorijoje - „Žymių kraštiečių pėdomis"
Lailūnų kaimo bendruomenės žygis dviračiais „Žymių kraštiečių pėdomis". Pagal iš anksto sudarytą žemėlapį parengti aprašymus.
Tradicinė etnokultūrinė stovykla „Etnokultūros kūrybinės dirbtuvės“
Tradicinė etnokultūrinė stovykla „Etnokultūros kūrybinės dirbtuvės“
Stovykloje puoselėjama etninė kultūra, ugdoma tautinė savimonė, kultūrinis tapatumas, supažindinama su tautos istorija, tradicijomis, papročiais.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016