Bundantis Žemosios Panemunės dvaras

VŠĮ Žemosios Panemunės dvaras
Konkurso balsavimas prasidės 2024 m. rugsėjo mėnesį. Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas iki rugsėjo 1 d. Registruotas iniciatyvas taip pat įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Žemosios Panemunės dvaras – pamiršti Sapiegų rūmai, slepiantys didingą beveik 400 metų istoriją. Rūmai buvo pastatyti apie 1650 m, jie priklausė kunigaikščių Sapiegų, Čartoriskių, grafų Tiškevičių giminėms, kurios giminiavosi su iškiliausiomis to meto Europos aristokratų šeimomis. Didingų rūmų griuvėsiuose vis dar galima aptikti buvusios prabangos pėdsakų – sienų ir lubų puošybos fragmentų, įamžinusių čia XVII-XVIII a. dirbusių italų ir šveicarų dailininkų meistriškumą.

Per 2,5 metų Žemosios Panemunės dvarą, parką ir sodą iš neįžengiamos, apleistos ir visų pamirštos istorinės vietos mūsų šeimos, draugų ir savanorių pagalba pavertėme lankytina vieta, kurioje rengiame pažintines istorines ekskursijas ir kultūros renginius. Pasakojame šios vietos istoriją, kuri tęsiasi nuo pirmo Lietuvos vardo paminėjimo iki šių dienų. Ekskursijų metų kalbame apie dvarą valdžiusius didžiuosius Lietuvos etmonus Sapiegas, didijį LDK raštininką Andrių Kazimierą Gelgaudą, didįjį ATR kanclerį Mykolą Frederiką Čartoriskį, paskutinįjį Žemaitijos kunigaikštystės kaštelioną Antaną Stanislovą Tiškevičių, bendrinės lietuvių kalbos kūrėją Joną Jablonskį ir tarpukario Lietuvos šviesuolius – Valentiną Gustainį bei Magdaleną Avietėnaitę.

Tvarkomi dvaro rūmų fragmentai, dvaro sodas bei parkas nuo šių metų pavasario jau yra atviri Lietuvos istorija ir kultūra besidomintiems lankytojams bei draugiškiems jų augintiniams. Nuostabi dvarą supanti gamta džiugina tiek norinčius atsikvėpti saulėtame dvaro kieme, tiek mėgstančius pasivaikščioti, mat dvaras įsikūręs tarp dviejų piliakalnių, kuriuos jungia pasivaikščiojimui skirta alėja ir istorinis 660-ties obelų sodas.

Atrastos ir vis dar archyvuose atrandamos dvaro istorijos detalės skatina dar labiau pažinti mūsų šalies istoriją ir ja didžiuotis, įkvepia burtis bendraminčius – kultūros, meno ir vietinių bendruomenių narius bendriems projektams.

Istoriniais atradimais ir dvare vykstančiomis veiklomis dalinamės www.zpdvaras.lt

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Vienintelė lietuvių radijo laida visoje Pietų Amerikoje „ECOS DE LITUANIA"
Vienintelė lietuvių radijo laida visoje Pietų Amerikoje „ECOS DE LITUANIA"
Laidos tikslas-išsaugoti lietuvybę Pietų Amerikoje. Skleisdami lietuvių kalbą, išlaikydami papročius bei tradicijas, perduodami tautosaką ir istoriją.
Jungtinis Lietuvos vaikų choras
Jungtinis Lietuvos vaikų choras
Nuo 2016 m. veikiantis projektinis choras, per pastaruosius 2 metus Dainų šventei paruošęs 800 prieš tai nedainavusių vaikų.
Tarprubežių bendruomenės centras
Tarprubežių bendruomenės centras
Padaryk ką nors gero, kad žmonės galėtų tai pakartoti.

Tarprubežių bendruomenės centras iniciatyvių krašto žmonių įkurtas 2005 m.
Jungėnų kaimo bendruomenė
Jungėnų kaimo bendruomenė
Jungėnų kaimo bendruomenė įkurta 2000 m. lapkričio mėn. Bendruomenė jungia ne tik Jungėnų kaimo, bet ir aplinkinių kaimų gyventojus.
Sūdavos kaimo bendruomenė
Sūdavos kaimo bendruomenė
Sūdavos kaimo bendruomenė įsikūrusi Vilkaviškio rajone. Mūsų bendruomenės tikslas - skatinti pačios šeimos ir skirtingų kartų, bendrystę.
Šiaudiniškių kaimo bendruomenė
Šiaudiniškių kaimo bendruomenė
Mūsų bendruomenės tikslas vienyti Šiaudiniškių ir gretimų kaimų gyventojus ir iš jų kilusius žmones, ugdyti gyventojų bendruomeniškumą.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016