Bundantis Žemosios Panemunės dvaras

VŠĮ Žemosios Panemunės dvaras
Kviečiame balsuoti už iniciatyvas. Balsavimas vyks rugsėjo 18 - spalio 18 dienomis (imtinai). Pabalsavus į jūsų el. pašto dėžutę ateis patvirtinimo laiškas. Paspauskite patvirtinimą gautame laiške, kad balsas būtų užskaitytas. Negavę laiško, patikrinkite ir pašto dėžučių „šiukšlių" skyrius. Jei balsavimas neveikia, pabandykite prisijungti per kitą naršyklę (Chrome, Mozilla, Opera, Edge).

Žemosios Panemunės dvaras – pamiršti Sapiegų rūmai, slepiantys didingą beveik 400 metų istoriją. Rūmai buvo pastatyti apie 1650 m, jie priklausė kunigaikščių Sapiegų, Čartoriskių, grafų Tiškevičių giminėms, kurios giminiavosi su iškiliausiomis to meto Europos aristokratų šeimomis. Didingų rūmų griuvėsiuose vis dar galima aptikti buvusios prabangos pėdsakų – sienų ir lubų puošybos fragmentų, įamžinusių čia XVII-XVIII a. dirbusių italų ir šveicarų dailininkų meistriškumą.

Per 2,5 metų Žemosios Panemunės dvarą, parką ir sodą iš neįžengiamos, apleistos ir visų pamirštos istorinės vietos mūsų šeimos, draugų ir savanorių pagalba pavertėme lankytina vieta, kurioje rengiame pažintines istorines ekskursijas ir kultūros renginius. Pasakojame šios vietos istoriją, kuri tęsiasi nuo pirmo Lietuvos vardo paminėjimo iki šių dienų. Ekskursijų metų kalbame apie dvarą valdžiusius didžiuosius Lietuvos etmonus Sapiegas, didijį LDK raštininką Andrių Kazimierą Gelgaudą, didįjį ATR kanclerį Mykolą Frederiką Čartoriskį, paskutinįjį Žemaitijos kunigaikštystės kaštelioną Antaną Stanislovą Tiškevičių, bendrinės lietuvių kalbos kūrėją Joną Jablonskį ir tarpukario Lietuvos šviesuolius – Valentiną Gustainį bei Magdaleną Avietėnaitę.

Tvarkomi dvaro rūmų fragmentai, dvaro sodas bei parkas nuo šių metų pavasario jau yra atviri Lietuvos istorija ir kultūra besidomintiems lankytojams bei draugiškiems jų augintiniams. Nuostabi dvarą supanti gamta džiugina tiek norinčius atsikvėpti saulėtame dvaro kieme, tiek mėgstančius pasivaikščioti, mat dvaras įsikūręs tarp dviejų piliakalnių, kuriuos jungia pasivaikščiojimui skirta alėja ir istorinis 660-ties obelų sodas.

Atrastos ir vis dar archyvuose atrandamos dvaro istorijos detalės skatina dar labiau pažinti mūsų šalies istoriją ir ja didžiuotis, įkvepia burtis bendraminčius – kultūros, meno ir vietinių bendruomenių narius bendriems projektams.

Istoriniais atradimais ir dvare vykstančiomis veiklomis dalinamės www.zpdvaras.lt

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Senos ir naujos Alantos apylinkių lankytinos vietos
Senos ir naujos Alantos apylinkių lankytinos vietos
Alantos dvaro bendruomenės žmonių darbu ir iniciatyva Alanta turi gražių naujų lankytinų vietų - Valiulio akmenį ir Svobiškėlio stotelę.
Mindūnų bendruomenės šventė
Mindūnų bendruomenės šventė
Mindūnų bendruomenės centras savo veiklomis puoselėja valstybinių švenčių minėjimo tradicijas, siekia skatinti pilietiškumą, stiprinti valstybingumą.
Kultūrinė akcija #polkaLT
Kultūrinė akcija #polkaLT
Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka puoselėja Lietuvos nematerialų kultūros paveldą – kviečia priimti polkos iššūkį #polkaLT.
Vaikų ir jaunimo dienos stovykla ,,Šypsena"
Vaikų ir jaunimo dienos stovykla ,,Šypsena"
Esame jauna bendruomenė šiuo metu vienijanti 15 narių. Mūsų bendruomenė yra aktyvi. Esame paraše jau du projektus ir juos įgyvendinę.
Pilietinė iniciatyva "Dovana Lietuvai" skirta Žirmūnų bendruomenei, Vilniui, Lietuvai.
Pilietinė iniciatyva "Dovana Lietuvai" skirta Žirmūnų bendruomenei, Vilniui, Lietuvai.
Pilietinė iniciatyva, kuri Žirmūnų gimnazijoje gyvuoja ne vienerius metus.
„Žodelis-mamytės širdelėn"
„Žodelis-mamytės širdelėn"
Konkursas skirtas vaikų komunikavimo, literatūros, meninei kompetencijai ugdyti.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016