Bundantis Žemosios Panemunės dvaras

VŠĮ Žemosios Panemunės dvaras
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Žemosios Panemunės dvaras – pamiršti Sapiegų rūmai, slepiantys didingą beveik 400 metų istoriją. Rūmai buvo pastatyti apie 1650 m, jie priklausė kunigaikščių Sapiegų, Čartoriskių, grafų Tiškevičių giminėms, kurios giminiavosi su iškiliausiomis to meto Europos aristokratų šeimomis. Didingų rūmų griuvėsiuose vis dar galima aptikti buvusios prabangos pėdsakų – sienų ir lubų puošybos fragmentų, įamžinusių čia XVII-XVIII a. dirbusių italų ir šveicarų dailininkų meistriškumą.

Per 2,5 metų Žemosios Panemunės dvarą, parką ir sodą iš neįžengiamos, apleistos ir visų pamirštos istorinės vietos mūsų šeimos, draugų ir savanorių pagalba pavertėme lankytina vieta, kurioje rengiame pažintines istorines ekskursijas ir kultūros renginius. Pasakojame šios vietos istoriją, kuri tęsiasi nuo pirmo Lietuvos vardo paminėjimo iki šių dienų. Ekskursijų metų kalbame apie dvarą valdžiusius didžiuosius Lietuvos etmonus Sapiegas, didijį LDK raštininką Andrių Kazimierą Gelgaudą, didįjį ATR kanclerį Mykolą Frederiką Čartoriskį, paskutinįjį Žemaitijos kunigaikštystės kaštelioną Antaną Stanislovą Tiškevičių, bendrinės lietuvių kalbos kūrėją Joną Jablonskį ir tarpukario Lietuvos šviesuolius – Valentiną Gustainį bei Magdaleną Avietėnaitę.

Tvarkomi dvaro rūmų fragmentai, dvaro sodas bei parkas nuo šių metų pavasario jau yra atviri Lietuvos istorija ir kultūra besidomintiems lankytojams bei draugiškiems jų augintiniams. Nuostabi dvarą supanti gamta džiugina tiek norinčius atsikvėpti saulėtame dvaro kieme, tiek mėgstančius pasivaikščioti, mat dvaras įsikūręs tarp dviejų piliakalnių, kuriuos jungia pasivaikščiojimui skirta alėja ir istorinis 660-ties obelų sodas.

Atrastos ir vis dar archyvuose atrandamos dvaro istorijos detalės skatina dar labiau pažinti mūsų šalies istoriją ir ja didžiuotis, įkvepia burtis bendraminčius – kultūros, meno ir vietinių bendruomenių narius bendriems projektams.

Istoriniais atradimais ir dvare vykstančiomis veiklomis dalinamės www.zpdvaras.lt

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Ažuožerių moterų klubas
Ažuožerių moterų klubas
Ažuožerių moterų klubas- tai veiklių ir motyvuotų moterų bendruomenė.
Pasaulio anykštėnų bendrija
Pasaulio anykštėnų bendrija
Pasaulio anykštėnų bendrija telkia visuose pasaulio kraštuose ir Lietuvoje gyvenančius anykštėnus bendrai veiklai savo krašto ir Lietuvos labui.
Jaskonių ir Naujasodės kaimų bendruomenė
Jaskonių ir Naujasodės kaimų bendruomenė
Pietryčių Lietuvos partizaninis judėjimas.pokario metais.Druskininkų krašto partizanai.
Anykščių rajono Kurklių miestelio bendruomenės veikla
Anykščių rajono Kurklių miestelio bendruomenės veikla
Kurklių miestelio bendruomenė veikia nuo 2003 m. Mūsų bendruomenėje yra 68 nariai. jai vadovauja bendruomenės pirmininkė Elena Dedelienė, tai aktyvi..
Ziboliškės kaimo bendruomenė
Ziboliškės kaimo bendruomenė
Mūsų bendruomenė jauna (2 metai). Tikslas - kurti jaukų kaimą visiems. Nuo tradicijų iki inovacijų! Kuriame patrauklias erdves, bendraujame, dalijamės
Kaimo bendruomenė „Nendrinukė"
Kaimo bendruomenė „Nendrinukė"
Kaimo bendruomenė „Nendrinukė" susibūrė ir sėkmingai įgyvendina projektus, kurie ugdo pilietiškumą Trakų rajone.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016