Bibliotekos kvapų ir ramybės mokykla

Pasvalio Mariaus Katiliškio viešoji biblioteka
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos padalinio Pasvalio atviro jaunimo centro (toliau AJC) vykdytas projektas „Kvapų ir ramybės mokykla“ buvo orientuotas į jaunimo psichologinės sveikatos saugojimą ir gerinimą, didinant psichosocialinių paslaugų plėtrą. Jis skirtas jaunuoliams, kurie dėl neigiamų išorės veiksnių patiria stresą, įtampa, pasižymi padidėjusiu agresyvumu ar psichologiniu pažeidžiamumu. Didelis dėmesys buvo skiriamas mažiau galimybių turintiems jaunuoliams.

Projekto metu pasitelkus kvapų terapiją ir įrengus multisensorinį kambarį stiprinome jaunuolių bei jaunų šeimų psichologinį atsparumą, gerinome emocinę, dvasinę bei fizinę sveikatą. Surengtų susitikimų su aromaterapijos žinovais metu, įkvėpėme jaunuolius kurti, naudoti vaizduotę, suteikėme praktinių žinių kaip galima pasigaminti muiliuką, vonios druskų burbulą, lūpų balzamą ar aliejų mišinį. Pristatėme aromaterapiją ir kaip ji veikia organizmą. Suteikėme praktinių įgūdžių kaip pasigaminti kvapnius pyragus, kaip naudotis smulkia virtuvine technika. Tai suteikė ne vien bendrųjų ir dalykinių kompetencijų, tačiau ir reikalingų žinių darbo rinkai ar nuosavo verslo kūrimui.

Nauja įrengta atsipalaidavimo erdvė – multisensorinis kvapų ir ramybės kambarys tapo Pasvalio AJC traukos centru. Čia vyko relaksacinės popietės, kvietusios susipažinti su vaistiniais augalais, iš jų gaminamais aromatais, jaunuoliai burdavosi pabūti drauge, atsipalaiduoti jaukioje atmosferoje, leisti kvapams, vaizdams ir garsams nuraminti sielą ir išvalyti mintis. Ilgainiui erdvė tapo ir draugų susibūrimo, laisvalaikio, socialinių tinklų turinio kūrimo ar muzikos klausymosi vieta, paskatinusia kiekvieno savi refleksija, saviraišką.

Projektas „Kvapų ir ramybės mokykla“ jaunuoliams bei jaunoms šeimoms, ypatingai mažiau galimybių turintiems ar socialiai pažeidžiamiems, pasiūlė naujų būdų bei veiklų kaip kovoti su stresu, įtampa, atsipalaiduoti, sukūrė saugią neformalią erdvę atsipalaidavimui, laisvalaikiui, suteikė svarbių naujų įgūdžių bei žinių ir tai pritraukė kur kas daugiau AJC lankytojų, kurie noriai įsitraukė į bendruomenines, savanoriškas iniciatyvas.

Galiausiai, „Kvapų ir ramybės mokyklos“; veiklos bei sukurta atsipalaidavimo erdvė labai stipriai prisidėjo kovojant su nerimu, liūdesiu ir įtampą, kurią nuolat patyrė į Pasvalį naujai atvykę karo pabėgėliai iš Ukrainos. Čia jie rado vietą bent trumpam atsipalaiduoti, pabūti drauge, pabendrauti, pasijusti bendruomenės dalimi, sudalyvauti įvairiose emocinę būseną gerinančiose veiklose.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
iniciatyva Šakių Diabeto IQ
iniciatyva Šakių Diabeto IQ
Mūsų tikslas - palaikyti ir vienyti asmenis, gyvenančius su 1, 2 ar kito tipo diabeto diagnoze mūsų rajone.
TARPTAUTINIS PREVENCINIS RENGINYS ŠAUNIŲ KOMANDŲ VARŽYTUVĖS „VISOS PASAKOS BAIGIASI LAIMINGAI“
TARPTAUTINIS PREVENCINIS RENGINYS ŠAUNIŲ KOMANDŲ VARŽYTUVĖS „VISOS PASAKOS BAIGIASI LAIMINGAI“
Tai renginys, kuris patyčių problemas sprendžia nauja forma - pasakų pagalba. Tai tradicinis renginys, kuris 2023 metais vyko jau 15 kartą.
„Žadeikių sūkurys”
„Žadeikių sūkurys”
Asociacija “Žadeikių sūkurys” - tai kaimo bendruomenė, siekianti gerovės savo kaimo žmonėms.
Žilpamūšio krašto bendruomenės atnaujinta krepšinio aikštelė ir išmanusis suoliukas
Žilpamūšio krašto bendruomenės atnaujinta krepšinio aikštelė ir išmanusis suoliukas
Pasvalio rajono Žilpamūšio krašto bendruomenė atnaujino krepšinio aikštelę ir pastatė pirmą rajone „išmanųjį” suoliuką.
Darbo šešėliavimo iniciatyva DUOday
Darbo šešėliavimo iniciatyva DUOday
„DUOday"– darbo šešėliavimo iniciatyva, kai įmonės atveria duris žmonėms su negalia ir kviečia juos išbandyti naujas profesijas bei darbo roles.
Orūs namai
Orūs namai
„Orūs namai" yra senjorų daugiabučiai, kuriuose butus geresnėmis nei rinkos sąlygomis nuomojasi senjorai.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016