Bibliotekos kvapų ir ramybės mokykla

Pasvalio Mariaus Katiliškio viešoji biblioteka
Kviečiame balsuoti už iniciatyvas. Balsavimas vyks rugsėjo 18 - spalio 18 dienomis (imtinai). Pabalsavus į jūsų el. pašto dėžutę ateis patvirtinimo laiškas. Paspauskite patvirtinimą gautame laiške, kad balsas būtų užskaitytas. Negavę laiško, patikrinkite ir pašto dėžučių „šiukšlių" skyrius. Jei balsavimas neveikia, pabandykite prisijungti per kitą naršyklę (Chrome, Mozilla, Opera, Edge).

Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos padalinio Pasvalio atviro jaunimo centro (toliau AJC) vykdytas projektas „Kvapų ir ramybės mokykla“ buvo orientuotas į jaunimo psichologinės sveikatos saugojimą ir gerinimą, didinant psichosocialinių paslaugų plėtrą. Jis skirtas jaunuoliams, kurie dėl neigiamų išorės veiksnių patiria stresą, įtampa, pasižymi padidėjusiu agresyvumu ar psichologiniu pažeidžiamumu. Didelis dėmesys buvo skiriamas mažiau galimybių turintiems jaunuoliams.

Projekto metu pasitelkus kvapų terapiją ir įrengus multisensorinį kambarį stiprinome jaunuolių bei jaunų šeimų psichologinį atsparumą, gerinome emocinę, dvasinę bei fizinę sveikatą. Surengtų susitikimų su aromaterapijos žinovais metu, įkvėpėme jaunuolius kurti, naudoti vaizduotę, suteikėme praktinių žinių kaip galima pasigaminti muiliuką, vonios druskų burbulą, lūpų balzamą ar aliejų mišinį. Pristatėme aromaterapiją ir kaip ji veikia organizmą. Suteikėme praktinių įgūdžių kaip pasigaminti kvapnius pyragus, kaip naudotis smulkia virtuvine technika. Tai suteikė ne vien bendrųjų ir dalykinių kompetencijų, tačiau ir reikalingų žinių darbo rinkai ar nuosavo verslo kūrimui.

Nauja įrengta atsipalaidavimo erdvė – multisensorinis kvapų ir ramybės kambarys tapo Pasvalio AJC traukos centru. Čia vyko relaksacinės popietės, kvietusios susipažinti su vaistiniais augalais, iš jų gaminamais aromatais, jaunuoliai burdavosi pabūti drauge, atsipalaiduoti jaukioje atmosferoje, leisti kvapams, vaizdams ir garsams nuraminti sielą ir išvalyti mintis. Ilgainiui erdvė tapo ir draugų susibūrimo, laisvalaikio, socialinių tinklų turinio kūrimo ar muzikos klausymosi vieta, paskatinusia kiekvieno savi refleksija, saviraišką.

Projektas „Kvapų ir ramybės mokykla“ jaunuoliams bei jaunoms šeimoms, ypatingai mažiau galimybių turintiems ar socialiai pažeidžiamiems, pasiūlė naujų būdų bei veiklų kaip kovoti su stresu, įtampa, atsipalaiduoti, sukūrė saugią neformalią erdvę atsipalaidavimui, laisvalaikiui, suteikė svarbių naujų įgūdžių bei žinių ir tai pritraukė kur kas daugiau AJC lankytojų, kurie noriai įsitraukė į bendruomenines, savanoriškas iniciatyvas.

Galiausiai, „Kvapų ir ramybės mokyklos“; veiklos bei sukurta atsipalaidavimo erdvė labai stipriai prisidėjo kovojant su nerimu, liūdesiu ir įtampą, kurią nuolat patyrė į Pasvalį naujai atvykę karo pabėgėliai iš Ukrainos. Čia jie rado vietą bent trumpam atsipalaiduoti, pabūti drauge, pabendrauti, pasijusti bendruomenės dalimi, sudalyvauti įvairiose emocinę būseną gerinančiose veiklose.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
SPEAK Lithuania
SPEAK Lithuania
SPEAK Lietuva sujungia migrantus ir pabėgėlius su vietiniais per bendruomenės vedamą kalbų ir kultūros mainų patirtį.
Pasaulio, istorijos ir gamtos pažinimas
Pasaulio, istorijos ir gamtos pažinimas
Nuo 2022 m. KB "Taurų žiburys" organizuoja protmūšius, surinkusius jau per 700 dalyvių ir skatinančius žmones domėtis pasauliu, jo istorija, gamta.
Keliavimo priemonė „Atrask.eu“: bendruomenės stiprinimas per inovacijas
Keliavimo priemonė „Atrask.eu“: bendruomenės stiprinimas per inovacijas
Aukštadvaryje įsikūręs vaikų dienos centras „Navininkai“ kartu su partneriais įgyvendina interaktyvų projektą „Atrask.eu“.
LRK Jaunimo programa
LRK Jaunimo programa
Lietuvos Raudonasis Kryžius siekia sudaryti palankias sąlygas jauno žmogaus tobulėjimui, įsitraukimui į visuomeninę veiklą.
„Nėštumo kalendorius“ ir „Kūdikio dienoraštis“ –  edukacija tėvams, prie kurios gyvavimo prisideda daugelis
„Nėštumo kalendorius“ ir „Kūdikio dienoraštis“ – edukacija tėvams, prie kurios gyvavimo prisideda daugelis
Švietimo idėja, gimusi vienos mamos galvoje, virto net 15 metų besitęsiančia iniciatyva, prie kurios gyvavimo prisideda daug žmonių.
Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka: bendruomenę sujungia šokis
Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka: bendruomenę sujungia šokis
Ketvirtus metus bibliotekos organizuojama bendruomenine šokio iniciatyva siekiama stiprinti bendruomeniškumo ryšius per kūrybinę veiklą
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016