Bendruomeninis verslas – žmogui, miestui ir šaliai

Eglė Kubilienė
Kviečiame balsuoti už iniciatyvas. Balsavimas vyks rugsėjo 18 - spalio 18 dienomis (imtinai). Pabalsavus į jūsų el. pašto dėžutę ateis patvirtinimo laiškas. Paspauskite patvirtinimą gautame laiške, kad balsas būtų užskaitytas. Negavę laiško, patikrinkite ir pašto dėžučių „šiukšlių" skyrius. Jei balsavimas neveikia, pabandykite prisijungti per kitą naršyklę (Chrome, Mozilla, Opera, Edge).

Veisiejų jaunimo centras – tai savanoriškais pagrindais veikianti organizacija, negaunanti jokio tikslinio finansavimo iš savivaldybės ar nacionalinio biudžeto. Įstaiga veikia tik iš projektų, savanoriško darbo ir iniciatyvų įgyvendinimo mažame Veisiejų miestelyje, Lazdijų rajone. Nuo 2020 metų organizacija nusprendė vykdyti bendruomeninį verslą ir kartu užsidirbti ne tik pinigų veiklai, bet ir mokytis verslumo, turėti įdomesnį laisvalaikį, keliauti po renginius visoje šalyje, susipažinti su žmonėmis, bendrauti, tokiu būdu ir populiarinti ežerų kraštą – Lazdijų rajoną ir ypač Veisiejus. Pagrindinė verslo idėja – ledų gamyba bei pardavimas renginuose ir šeimų šventėse. Ledai pasirinkiti dėl ypatingo pritaikymo įvairaus amžiaus žmonėms. Juk šį saldumyną mėgsta ir maži, ir dideli!

Šalia ledų gaminami pieno-ledų kokteiliai, cukraus vata, spragėsiai, įvairių skonių šerbetai ir kiti skanumynai. Keliaujanti cukrainė teikia ir kompleksines paslaugas, nes kartu vežami pripučiami batutai, organizuojami putų šou, sniego ir muilo burbulų programos. Veisiejų jaunimo centras keliauja po vaikų gimtadienius, renginius, krikštynas, o ledų vežimėlis tapo įstaigos prekiniu ženklu. Inovatyvios regione paslaugos yra patrauklios ir populiarios šiltuojų metų laiku, o ir pati bendro jaunimo verslo idėja skatina mokytis dirbti komandoje, motyvuoja siekti rezultato ir praktiškai patirti verslo vykdymo iššūkius.

Kūrybiškai pavadintas ir pats jaunimo vykdomas verslas „Ledinė antis“. LEDINĖ ANTIS simbolizuoja „ledinę paslaugą“, pagrindinę veiklą – ledus ir žinoma, kad į vietą – Veisiejus – anties miestą (miestelio herbe 3 antys). Verslo logotipo nuotrauka pridedama, kurioje matyti, kaip kūrybiškai iš ledų kūgelių sudėtas anties siluetas.

INOVACIJA. Veisiejų jaunimo centras teikia inovatyvias regionui paslaugas, nes 2020 m. Lazdijų krašte nebuvo galima rasti nei vieno pripučiamo batuto, o putų šou ar ledų gamyba kol kas nesiverčia nei viena įmonė. Nauja ir tai, kad jaunimas vykdo bendrą verslą ir siekia patys užsidirbti.

SOCIALINĖ MOTYVACIJA. Projekto metu sukurtos 2 darbo vietos, tai ypatingai svarbu vieną didžiausių nedarbą Lietuvoje turinčiame Lazdijų rajone. Veikloje dalyvauja socialinės rizikos šeimų vaikai, daugiausiai 17-18 metų jaunuoliai, kurie svajoja susitaupyti ant automobilių teisių, nusipirkti vieną ar kitą brangesnį daiktą. Svarbu ir tai, kad jaunimas turi galimybę bendrauti, išvažiuoti į didesnius miestus, bendrauti su žmonėmis, matyti Lietuvą ir semtis naujų potyrių.

UŽIMTUMAS IR LAISVALAIKIS. Darbas ir laisvalaikis su „Ledine antimi“ Veisiejų jaunimo centro nariams suteikia galimybę leisti laisvalaikį kitaip: domėtis verslo vystymu, rinkodara, rūpintis reikalingais produktais, ieškoti įdomių renginių, kaupti užsakymus ir dalintis atsakomybėmis. Jaunimas labai mėgsta keliauti po miestų šventes, o batutus ir putų šou pramogas teikia Lazdijų, Druskininkų, Kalvarijos, Alytaus, Varėnos, Marijampolės rajonuose. Kiekvieną kartą atvykę susipažįsta su naujais žmonėmis, pamato miestus, miestelius, gražiausias kaimo turizmo sodybas.

Veisiejų jaunimo centras siekia inovatyvių darbo metodų, išskirtinių iniciatyvų, kurios sprendžia socialines, kultūrines, užimtumo problemas, suteikia šviesos ir džiaugsmo mažo miestelio gyventojams.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Namų mama
Namų mama
Nemokama mamų bendruomenė, kurioje jau esančios mamos padeda besilaukiančioms ar ką tik pagimdžiusioms atneša maisto ir skiria laiko pabendravimui.
Specialiųjų poreikių vaikų kūryba garsina Lietuvą visame pasaulyje.
Specialiųjų poreikių vaikų kūryba garsina Lietuvą visame pasaulyje.
Informacinių technologijų ir ypatingų poreikių vaikų fantazijos jungties rezultatas - vektorinės tapybos darbai, kokių dar nebuvo matęs pasaulis.
Negalios įkvėpti
Negalios įkvėpti
Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos patirtys.
„Rozalimo sveikatinimo studiją“
„Rozalimo sveikatinimo studiją“
Bendruomenės veikla - telkti bendruomenės narius, įgyvendinti socialines programas. Didinti kaimo vietovių viešojo gyvenimo patrauklumą.
Mano Guru - antrasis šansas socialiai atskirtiems
Mano Guru - antrasis šansas socialiai atskirtiems
Kavinėje „Mano Guru“ įdarbinami priklausomybėmis nuo psichoaktyvių medžiagų sergantys, grįžę iš įkalinimo įstaigų, asmenys. Veikia 19 metų.
Marcinkonių kaimo bendruomenė
Marcinkonių kaimo bendruomenė
Marcinkonių kaimo bendruomenės iniciatyva veikia akredituotas vaikų dienos centras "Šypsenėlė" ir viešoji pirtis kaimo gyventojams.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016