Baterijų gamyba nepriklausomam gyvenimui

VšĮ Robotikos mokykla
Kviesime balsuoti už iniciatyvas konkurse 2023 m. rudenį. Registruoti naujas iniciatyvas jau galite, užsiregistravusius kviesime dalyvauti ir kitose projekto veiklose.

VšĮ „Robotikos mokykla“ kolektyvas, reaguodamas į karą Ukrainoje, 2022 m. vasario mėn. pradėjo gaminti baterijas, skirtas Ukrainos ligoninių prietaisų atsarginiam maitinimui, praradus elektrą iš tinkle. Dalis baterijų taip pat buvo perduodamos tiesiai į frontą. Baterijos buvo gaminamos kartu su savanoriais, tarp kurių ir ukrainiečiai Lietuvoje ir inžinieriai, mokytojai, medikai.

Baterijas vis dar gaminame. Tam renkame panaudotas paspirtukų, nešiojamųjų kompiuterių, elektromobilių baterijas – tiek surinkimui į baterijų paketus (kai su specialia įranga kiekvieną celę ištestuojame ir renkame į naują), tiek išsiuntimui vietiniams inžinieriams.

Į baterijų gamybą Ukrainai aplink mus įsitraukia apie 10-20 žmonių, kai kurie jų net medikai, komandų vadovai Lietuvos pašte, kai kurie – ir tiesiogiai dirbantys baterijų versle, daugelis tam aukoja laisvalaikį, savo finansus, bet kartu dirbant pavyksta daug ką padaryti pigiau, panaudoti ir ilgai sandėliuojamas, nerūšiuotas anksčiau atsargas.

Sukūrę baterijas, kuriomis galima kompiuteriu dirbti kad ir savaitę, Ir išsiuntę dar daugiau nei tūkstantį baterijų inžinieriams į Kijevą, kurias paskui matėme net Anglijos karalystės dovanotuose prieštankiniuose ginkluose, esame pasirengę dalintis žiniomis su kitais ir mokyti visuomenės narius, kaip išgyventi ir palaikyti kritinę infrastruktūrą įvairių stichninių nelaimių ir karo atveju.

Mūsų vizija – kiekviename name/seniūnijoje būtų bent 1 žmogus, išmanantis, kaip ir iš kur gauti greitai baterijų ir iš jų sukonstruoti akumuliatorių, savaitę palaikantį kritinius prietaisus; kiekviename daugiabučių rajone būtų bent keli tokie nuolat paruošti pakrauti prietaisai.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Drauge pažinkime pasaulį ir save – kviečia „Senjorų pasaulis"
Drauge pažinkime pasaulį ir save – kviečia „Senjorų pasaulis"
„Senjorų pasaulis“ – virtuali mokymų ir bendravimo erdvė garbaus amžiaus žmonėms, norintiems tobulėti ir prasmingai leisti laiką.
Poilsio ir laisvalaikio zonos Skaistgirio miestelyje sukūrimas
Poilsio ir laisvalaikio zonos Skaistgirio miestelyje sukūrimas
Projektu buvo pritaikyta viešoji erdvė aktyviam poilsiui, padidintas kaimo patrauklumas ir pagerinta infrastruktūra.
Asociacija Mes kitokie vaikai - savo negalią paversk galia!
Asociacija Mes kitokie vaikai - savo negalią paversk galia!
Asociacija, kuri globoja vaikus su negaliomis ir specialiaisiais poreikiais bei jų šeimos narius. Įtraukumas į visuomenę prasideda čia.
SENJORAI MOKOSI, SPORTUOJA, SAVANORIAUJA IR DALINASI PATIRTIMI SU JAUNIMU
SENJORAI MOKOSI, SPORTUOJA, SAVANORIAUJA IR DALINASI PATIRTIMI SU JAUNIMU
Senojo Kėdainių trečiojo amžiaus klausytojai mokosi, sportuoja, savanoriauja ir dalinasi patirtimi su jaunimu.
Mažieji stebukladariai
Mažieji stebukladariai
Mažųjų stebukladarių dėka, vaikai gyvenantys atokiuose Lietuvos miesteliuose, vaikai, gyvenantys nepasiturinčiose šeimose išmoks programavimo pradmenų
Lietuvos jaunųjų mokslininkų forumas
Lietuvos jaunųjų mokslininkų forumas
Tai galimybė jauniesiems mokslininkams kartu su AM institucijų atstovais, mokslininkais ir politikais aptarti rūpimus svarbius mokslo klausimus
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016