Baterijų gamyba nepriklausomam gyvenimui

VšĮ Robotikos mokykla
Kviečiame balsuoti už iniciatyvas. Balsavimas vyks rugsėjo 18 - spalio 18 dienomis (imtinai). Pabalsavus į jūsų el. pašto dėžutę ateis patvirtinimo laiškas. Paspauskite patvirtinimą gautame laiške, kad balsas būtų užskaitytas. Negavę laiško, patikrinkite ir pašto dėžučių „šiukšlių" skyrius. Jei balsavimas neveikia, pabandykite prisijungti per kitą naršyklę (Chrome, Mozilla, Opera, Edge).

VšĮ „Robotikos mokykla“ kolektyvas, reaguodamas į karą Ukrainoje, 2022 m. vasario mėn. pradėjo gaminti baterijas, skirtas Ukrainos ligoninių prietaisų atsarginiam maitinimui, praradus elektrą iš tinkle. Dalis baterijų taip pat buvo perduodamos tiesiai į frontą. Baterijos buvo gaminamos kartu su savanoriais, tarp kurių ir ukrainiečiai Lietuvoje ir inžinieriai, mokytojai, medikai.

Baterijas vis dar gaminame. Tam renkame panaudotas paspirtukų, nešiojamųjų kompiuterių, elektromobilių baterijas – tiek surinkimui į baterijų paketus (kai su specialia įranga kiekvieną celę ištestuojame ir renkame į naują), tiek išsiuntimui vietiniams inžinieriams.

Į baterijų gamybą Ukrainai aplink mus įsitraukia apie 10-20 žmonių, kai kurie jų net medikai, komandų vadovai Lietuvos pašte, kai kurie – ir tiesiogiai dirbantys baterijų versle, daugelis tam aukoja laisvalaikį, savo finansus, bet kartu dirbant pavyksta daug ką padaryti pigiau, panaudoti ir ilgai sandėliuojamas, nerūšiuotas anksčiau atsargas.

Sukūrę baterijas, kuriomis galima kompiuteriu dirbti kad ir savaitę, Ir išsiuntę dar daugiau nei tūkstantį baterijų inžinieriams į Kijevą, kurias paskui matėme net Anglijos karalystės dovanotuose prieštankiniuose ginkluose, esame pasirengę dalintis žiniomis su kitais ir mokyti visuomenės narius, kaip išgyventi ir palaikyti kritinę infrastruktūrą įvairių stichninių nelaimių ir karo atveju.

Mūsų vizija – kiekviename name/seniūnijoje būtų bent 1 žmogus, išmanantis, kaip ir iš kur gauti greitai baterijų ir iš jų sukonstruoti akumuliatorių, savaitę palaikantį kritinius prietaisus; kiekviename daugiabučių rajone būtų bent keli tokie nuolat paruošti pakrauti prietaisai.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
SPEAK Lithuania
SPEAK Lithuania
SPEAK Lietuva sujungia migrantus ir pabėgėlius su vietiniais per bendruomenės vedamą kalbų ir kultūros mainų patirtį.
Pasaulio, istorijos ir gamtos pažinimas
Pasaulio, istorijos ir gamtos pažinimas
Nuo 2022 m. KB "Taurų žiburys" organizuoja protmūšius, surinkusius jau per 700 dalyvių ir skatinančius žmones domėtis pasauliu, jo istorija, gamta.
Keliavimo priemonė „Atrask.eu“: bendruomenės stiprinimas per inovacijas
Keliavimo priemonė „Atrask.eu“: bendruomenės stiprinimas per inovacijas
Aukštadvaryje įsikūręs vaikų dienos centras „Navininkai“ kartu su partneriais įgyvendina interaktyvų projektą „Atrask.eu“.
LRK Jaunimo programa
LRK Jaunimo programa
Lietuvos Raudonasis Kryžius siekia sudaryti palankias sąlygas jauno žmogaus tobulėjimui, įsitraukimui į visuomeninę veiklą.
„Nėštumo kalendorius“ ir „Kūdikio dienoraštis“ –  edukacija tėvams, prie kurios gyvavimo prisideda daugelis
„Nėštumo kalendorius“ ir „Kūdikio dienoraštis“ – edukacija tėvams, prie kurios gyvavimo prisideda daugelis
Švietimo idėja, gimusi vienos mamos galvoje, virto net 15 metų besitęsiančia iniciatyva, prie kurios gyvavimo prisideda daug žmonių.
Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka: bendruomenę sujungia šokis
Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka: bendruomenę sujungia šokis
Ketvirtus metus bibliotekos organizuojama bendruomenine šokio iniciatyva siekiama stiprinti bendruomeniškumo ryšius per kūrybinę veiklą
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016