Asociacija „Jaunimo debatai“

Jaunimo debatai

Nepriklausoma ne pelno siekianti organizacija, puoselėjanti debatų kultūrą Lietuvoje ir Europoje bei kurianti bendruomenišką ir pilietišką visuomenę. Mūsų veikla apima viešas diskusijas, debatus bei dirbtuves, kurių metu nagrinėjame visuomenei aktualias temas, taip ES finansavimą gaunančius tarptautinius projektus. Turime ilgametę patirtį organizuojant debatų mokymus lietuvių, vokiečių ir anglų kalbomis. Remiamės pasaulyje pripažintomis metodikomis bei turime tarptautinę patirtį sukaupusių mokytojų komandą.

Nors debatai yra puiki įsitraukimo bei pilietinio ugdymo priemonė, jie yra neprieinami didžiajai daliai Lietuvos mokinių, kadangi debatuojama dažniausiai užsienio kalbomis arba tik didžiausiuose Lietuvos miestuose. Iš esmės nacionalinio debatų konkurso arba turnyro lietuvių kalba nėra, nors tai yra neatsiejama demokratinės ir atsparios visuomenės ugdymo dalis. Esame įsitikinę, kad Lietuva irgi galėtų turėti savo konkursą, nes tik tolerantiška, pilietiškai aktyvi, kritiškai ir bendruomeniškai mąstyti gebanti visuomenė, kurioje viešasis diskursas yra paremtas faktų analize, objektyvumu ir pagarba, gali užauginti ateities kartas, mylinčias demokratiją ir sergėjančias demokratiją Lietuvoje. Todėl 2023 m. pirmą kartą organizavome mokinių debatų konkursą lietuvių kalbą, paremtą autentišku debatų formatu. Debatų formatų kūrė patyrę ir kompetetingi profesionalai – mūsų asociacijos nariai, turintys ilgametę debatavimo patirtį ir pasiekimus. Su šiuo debatų vykstame į įvairias, ne didžiuosiuose miestuose esančias mokyklas, kur vedame debatų mokymus ir padedame mokiniams ruoštis konkursui. Taip pat į šį procesą įtraukiame ir mokytojus – vedame jiems mokymus apie tai, kaip debatus integruoti pamokose ir padedami jiems ruošti mokinius konkursui. Pirmą kartą konkurse dalyvavo mokiniai iš penkių mokyklų, tačiau planuojame pritraukti ir daugiau mokyklų, kadangi pastebime mokinių norą debatuoti, būti pilietiškais ir visuomeniškais. Neabejojame, kad tai viena svarbiausių veiklų, padėsiančių užauginti protingą, atsakingą, empatišką, atsparią ir pilietišką jaunąją kartą.

Nors debatai yra puiki įsitraukimo bei pilietinio ugdymo priemonė, jie yra neprieinami didžiajai daliai Lietuvos mokinių, kadangi debatuojama dažniausiai užsienio kalbomis arba tik didžiausiuose Lietuvos miestuose. Iš esmės nacionalinio debatų konkurso arba turnyro lietuvių kalba nėra, nors tai yra neatsiejama demokratinės ir atsparios visuomenės ugdymo dalis. Savo nacionalinius konkursus turi JAV, Vokietija, Prancūzija, Belgija ir daugelis kitų šalių. Esame įsitikinę, kad Lietuva irgi galėtų turėti savo konkursą, nes tik tolerantiška, pilietiškai aktyvi, kritiškai ir bendruomeniškai mąstyti gebanti visuomenė, kurioje viešasis diskursas yra paremtas faktų analize, objektyvumu ir pagarba, gali užauginti ateities kartas, mylinčias demokratiją ir sergėjančias demokratiją Lietuvoje.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė (Kauno r. sav.) įsikūrusi tik 2022 m. ir kurianti bei puoselėjanti seniūnijos teritorijos viešąsias erdves.
„PRAEIČIAI SUTEIKIME ATEITĮ“
„PRAEIČIAI SUTEIKIME ATEITĮ“
Bendruomenė rūpinasi savo bažnytėlės unikalių vargonų restauracija, organizuoja labdaros koncertus jų remontui reikalingoms lėšoms surinkti.
Kauno rajono bendruomenė Pažėrų kraštas
Kauno rajono bendruomenė Pažėrų kraštas
Iniciatyva įpareigojusi save skatinti vienybę,kaimyniškumą bei gerovę sau,vaikams ir kaimynams jog būtų gera gyveni Lietuvoje bei savo krašte.
Garliavos apylinkių „Sąnašos" bendruomenė
Garliavos apylinkių „Sąnašos" bendruomenė
Veikli, energinga, draugiška, puoselėjanti tradicijas.
Gelgaudiškio bendruomenės centras „Atgaiva"
Gelgaudiškio bendruomenės centras „Atgaiva"
Kiekvienas renginys kurį organizuojame stengiamės, kad būtų šventė visai šeimai. Sureikšminame ne pačią šventę bet procesą pasiruošimą jai.
Voverių bendruomenės centras "Jotija"
Voverių bendruomenės centras "Jotija"
Voverių bendruomenės centras "Jotija" tai bendruomenė, kuri skatina aktyvią, ir sveiką gyvenseną.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016