AR PAŽĮSTI KAIMYNĄ?

Labdaros organizacija Elektrėnuose „Ištiesk gerumo ranką“
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Viena iš asociacijos „Ištiesk gerumo ranką“ veiklos Elektrėnų savivaldybėje sričių – skatinti saugią kaimynystę, kaimynų bendrystę. Keleri šios veiklos įgyvendinimo metai parodė, kokia svarbi yra ši darbų sritis, ir ypač brandaus amžiaus vienišiems žmonėms. Kaimynai, žinodami, kad šalia gyvena vyresnio amžiaus vieniši žmonės, atkreipia dėmesį į juos, ir, pastebėję ką nors neįprasta, pasibeldžia į jų duris arba skambina jiems telefonu, pasiteirauja apie sveikatą, paklausia, gal ko reikia nupirkti, o reikalui esant iškviečia medikus.

Gyvendami šalia vienas kito ir jausdami atsakomybę už brandaus amžiaus žmones, kaimynai pasidalija ir savo, ir artimų giminaičių telefonų numeriais, kad iškilus kokiai problemai būtų galima juos informuoti. O pavyzdžių, kad tai labai prasminga veikla, asociacija turi labai daug. Susibūrę kaimynų brolijon, žmonės stebi vieni kitus ir informuoja asociacijos vadovę arba gimines apie pastebėtus pokyčius. Štai kaimynės skambina asociacijos vadovei, kad jų bendraamžė jau kelias dienas nepasirodo kieme ant suolelio, kur visos mėgdavo pasėdėti. Asociacijos savanoriai apsilanko senolę ir randa ją karščiuojančią, kviečia medikus, palydi į ligoninę, o grįžusią lanko – atneša maisto, nuperka vaistų. Kitas pavyzdys – kaimynai praneša senos moters dukrai, kad moteris nepasirodo namo balkone jau kelios dienos. Dukra atvyksta ir randa mamą susirgusią, o telefonas išsikrovęs. Buvo atvejis, kai nelaimės nepavyko išvengti. Išgirdę, kad dieną naktį veikia televizorius, o kitų garsų negirdėti, kaimynai kviečia pagalbą, atvykę ugniagesiai patekę į butą randa šeimininkę, sėdinčią fotelyje nebegyvą. O jei nebūtų laukta tų kelių dienų ir kaimynai būtų neabejingi, gal būtų išgelbėta moters gyvybė. Tai akivaizdus pavyzdys, geriau ne laukti kurį laiką, o kilus įtarimams, kad kažkas ne taip, veikti iškart.

Vyresnio amžiaus žmonės dažnai bijo dalintis kontaktais, bet geriau pažindami kaimynus vis dažniau pasikliauja gera jų valia. Ir tai duoda gerų rezultatų. Juk kartais žmogus nesugeba paskambinti greitajai, o kaimynams ar asociacijos savanoriams skambina. Toliau gyvenantys vaikai ar giminaičiai palieka savo artimųjų buto raktus gerai pažįstamiems kaimynams, kad nutikus kokiam nors įvykiui šalia gyvenantys žmonės galėtų padėti. Savanoriai kartas nuo karto aplanko ne tik mieste gyvenančius vienišus, neįgalius žmones, bet ir tuos, kurie neturi artimesnių kaimynų, nuveža jiems maisto, sužino, kokia jų sveikata, kokių vaistų reikia, kokių problemų iškyla. Kartais vienišus brandžius žmones ir jiems padedančius kaimynus savanoriai atsiveža į kavinę pabendrauti, artimiau susipažinti. Per šventes savanoriai irgi aplanko juos. Tai labai suartina, sustiprina bendrystę ir pasitikėjimą.

Labai svarbu, kad asociacijos savanoriai jau yra įgiję ir senolių, ir kaimynų bei artimųjų pasitikėjimą. Ilgametė veikla, bendravimas su vyresnio amžiaus žmonėmis, saugios kaimynystės skatinimas duoda labai gerą ir reikalingą rezultatą.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
„Čia mūsų namai"
„Čia mūsų namai"
Bendruomenė įkurta 2004 11 11. Pagrindinė veikla - atstovauti ir ginti narių interesus; vienyti narius bendrai veiklai, skatinti pilietinį aktyvumą.
Jaunimo su specialiaisiais poreikiais bendruomenė
Jaunimo su specialiaisiais poreikiais bendruomenė
Esame bendruomenė, vienijanti jaunimą su specialiaisiais poreikiais ir padedanti jiems turiningai ir prasmingai leisti laisvalaikį.
„Angelų mamos“
„Angelų mamos“
Palaikymo bendruomenė nėštumą patyrusiai ir kūdikio netektį išgyvenančiai mamai.
Trečiojo Amžiaus Akademija
Trečiojo Amžiaus Akademija
VšĮ Trečiojo Amžiaus Akademija organizuoja paskaitas, ekskursijas.
Dusetų bendruomenė
Dusetų bendruomenė
Asociacija Dusetų bendruomenė teikia socialines paslaugas ir organizuoja renginius.
Vaikų vėžio solidarumo akcija „Dėka Tavęs gyventi gera"
Vaikų vėžio solidarumo akcija „Dėka Tavęs gyventi gera"
Rugsėjį pasaulyje minimas vaikų vėžio mėnuo, kurio metu kviečiame atsisakyti stereotipų apie vėžiu sergančius vaikus: ne gailėtis, o palaikyti juos.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016