Aktyvus ir kūrybiškas Bibliotekos senjorų rankdarbių klubas

Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Ilgametė darbo su vyresnio amžiaus lankytojais Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriuje patirtis skatina organizuoti veiklas vyresnio amžiaus žmonėms, įtraukiant juos tiek į skaitmeninio raštingumo ugdymą, tiek į kūrybinės veiklos, saviraiškos, profesionalaus meno pažinimą.

Erdvė kūrybai ir bendravimui

Bibliotekoje jau 11 metų veikia aktyvus Senjorų rankdarbių klubas. Senjorų susibūrimas bibliotekoje – tai bendravimas, mokymasis visą gyvenimą, skatinantis atvirumą naujovėms, pozityvų požiūrį į amžiaus pokyčių keliamus iššūkius, pilietiškumą, dalyvavimą bibliotekos, miesto ir net šalies gyvenime.

Šiaulių miesto pietinės dalies senjorai – ne tik aktyvūs, bet ir labai kūrybiški: neria, mezga, kuria įvairias menines kompozicijas. Štai vienų kūrybinių dirbtuvių metu „Mano Šiauliai – Mano gatvė“ bibliotekos kiemelyje augančius medžius puošė į vieną „Šiaulių miesto gatvę“ sujungti įvairiaspalviai numegzti bei nunerti daugiaaukščiai namai, o tarp jų įsiterpusi puikavosi ir pietinio mikrorajono bažnyčia!

Senjorai mielai įgyvendina ir bendras kūrybines idėjas su jaunimu – senoviniais būdais pintos ir austos lietuvių tautinės juostos derėjo ir su moksleivių sukurtais eilėraščiais pastatomuose stenduose „Spalvotos eilės Lietuvai“. Dar vienas senjorų ir moksleivių bendras darbas – stendai „Ką laisvės vėjai šneka“, kuriuose puikavosi senjorų padaryti vėjo malūnėliai. Stendais Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtmečio proga buvo papuoštos miesto maršrutinių autobusų stotelės.

Jau keletą metų iš eilės, minint Šiaulių miesto gimtadienį, menininkų Irenos ir Sigito Burneckių kūrybinių iniciatyvų bei Senjorų rankdarbių klubo narių dėka bibliotekos kiemelis išradingai pasipuošia spalvingomis floristinėmis kompozicijomis: lapų verbos, dekoruotos lazdos, nupinti vainikai, ant dekoruotų lazdų „pražydę“ iš moterų nunertų servetėlių suformuotos gėlės, papuoštos džiovintų augalų šakelėmis ir žiedais džiugina lankytojus, traukia praeivių bei pietinio miesto mikrorajono gyventojų dėmesį.

Veiklos pastebimos ir įvertinamos

Bibliotekos senjorų klubo kūrybinės-pilietinės iniciatyvos pastebimos ne tik Šiaulių mieste, bet ir už jo ribų: Šiaulių miesto savivaldybės spaudos konferencijoje buvo pristatytas Lietuvos etnografinių regionų metams nunertas „Lietuvos etnografinių regionų žemėlapis“. Kiekvienam regionui – Aukštaitijai, Žemaitijai, Dzūkijai, Suvalkijai ir Mažajai Lietuvai – pasirinktos skirtingos spalvos ir senjorų nunertos detalės buvo sujungtos į vientisą Lietuvos žemėlapį.
Lietuvos nepriklausomybės šimtmečiui sukurtas diptikas „Pašto ženklai“ buvo eksponuotas Vilniaus nacionalinėje filharmonijoje vykusioje šventėje „Dovanos šimtmečiui“. Tai dvi įspūdingo dydžio (84×59 cm) įrėmintos kompozicijos, kurių fone įkomponuotos senjorų nuvytos ir nupintos lietuviškos tautinės juostos, vadovaujant tradicinių lietuvių rankdarbių žinovei Almai Mineikytei.

Aktyviai dalyvauja pilietinėse ir gerumo akcijose

Bibliotekos senjorų klubo nariai visada aktyviai dalyvauja pilietinėse ir gerumo akcijose. Dalyvauta akcijoje „Sušildykime mažylį“ – senjoros mezgė kojinytes, pirštinaites, kepuraites Šiaulių sutrikusio vystymosi kūdikių namų vaikučiams, Onkologinio skyriaus ligoniams dovanojo megztas kepuraites, mažiesiems bičiuliams iš Šiaulių miesto savivaldybės vaikų globos namų padovanojo savo pagamintus mielus nykštukus, senjorų pagamintas „Domino“ žaidimas padovanotas Šiaulių miesto savivaldybės globos namams. Taip pat dalyvauta 100-mečio šaliko mezgime ir daugelyje kitų socialinių ir pilietinių iniciatyvų. Likdami neabejingi dabartiniams įvykiams, Senjorų klubo nariai iš mėlynų, geltonų ir trispalvių siūlų pynė virvutes, apyrankes, talismanus, mezgė kojines Ukrainos kariams. Šiemet taip pat prisijungta ir prie LR pirmosios ponios Dianos Nausėdienės kalėdinių žaisliukų kūrimo akcijos „Namų jaukumas“. Klubo narių sukurtas simbolinis namelis buvo vienas iš namelių, papuošusių Prezidentūros kalėdinę eglę.

Senjorai aktyviai dalyvauja ir Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos įgyvendinamuose projektuose, tad biblioteka stengiasi sudaryti sąlygas ir galimybes vyresnio amžiaus žmonės kurti, socializuotis, atsipalaiduoti. Nuo 2022 m. pabaigos Bibliografijos-informacijos skyriuje įkūrus Multisensorinę erdvę „Minčių SPA“, atsirado galimybė teikti lankytojams, ypač vyresniojo amžiaus, naujas, jų poreikius atitinkančias paslaugas. Tad nuo šiol bibliotekoje senjorai turi erdvę ne tik kūrybai, bet ir poilsiui, atsipalaidavimui, emocinės sveikatos gerinimui!

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Ignalinos rajono neįgaliųjų draugija
Ignalinos rajono neįgaliųjų draugija
Jungiamės, kartu galim daugiau!
Socialinė iniciatyva Skirtingos Spalvos
Socialinė iniciatyva Skirtingos Spalvos
Siekiame dalintis su diagnoze gyvenančių žmonių įkvepiančiomis istorijomis ir mažinti socialinę atskirtį tarp „mes“ ir „jie“.
Stakliškių Vlado Jezukevičiaus skautų draugovės stovyklos
Stakliškių Vlado Jezukevičiaus skautų draugovės stovyklos
Stakliškių Vlado Jezukevičiaus skautų draugovė organizuoja stovyklas vaikams su protine ir fizine negalia.
Namų mama
Namų mama
Nemokama mamų bendruomenė, kurioje jau esančios mamos padeda besilaukiančioms ar ką tik pagimdžiusioms atneša maisto ir skiria laiko pabendravimui.
Specialiųjų poreikių vaikų kūryba garsina Lietuvą visame pasaulyje.
Specialiųjų poreikių vaikų kūryba garsina Lietuvą visame pasaulyje.
Informacinių technologijų ir ypatingų poreikių vaikų fantazijos jungties rezultatas - vektorinės tapybos darbai, kokių dar nebuvo matęs pasaulis.
Negalios įkvėpti
Negalios įkvėpti
Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos patirtys.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016