Vaikų folkloro festivalis „Šėltinis“ kviečia jaunimą pažinti senosios lietuvių kultūros vertybes

2023-08-18

Vaikų folkloro festivalis „Šėltinis“ – jau 17 metus skaičiuojanti Kauno lopšelio-darželio „Linelis“ bendruomenės iniciatyva, įtraukianti ne tik savo ugdytinius bei jų artimuosius, bet ir kitų Lietuvos miestų ir miestelių švietimo bendruomenes.

Prasidėjusi kaip nedidelė darželio iniciatyva, 2021 metais festivalis išaugo į respublikinį, tarptautiniu lygiu plėtojamą folkloro festivalį, skatinantį jaunimą pažinti senąją lietuvių kultūrą, prisidėti prie tautos paveldo išsaugojimo.

Festivalio akcentas – dalyvių ir jų bendruomenių folkloro šventė, dažniausiai rengiama per Kaziuko mugę arba kitas tradicines lietuvių šventes. Šventės metu vyksta įvairios veiklos: amatų dirbtuvės, tautinių juostų pynimas, langinių gamyba ir jų puošimas, organizuojamos vakaronės, vaikų folkloro koncertai.

Pasak projekto iniciatorės, Kauno lopšelio-darželio „Linelis“ direktorės dr. Astos Tamušauskaitės, festivalyje visi dalyviai įsitraukia į veiklas mokydamiesi lietuvių liaudies dainų, šokių, tarmių, patarlių, žaidimų, kuria įstaigų edukacines erdves puošdami jas karpiniais, raižiniais, rankų darbo lipdiniais.

„Festivalio veiklose sau vietą randa kiekvienas vaikas, kiekviena švietimo organizacija, nes festivalio iniciatyva nepretenduoja į itin profesionalaus atlikimo renginius ir veiklas, o siekia skatinti bendrystę, ugdyti jaunimo savivoką, formuoti tautinį identitetą per mūsų šalies tautosaką, grįstą žmogiškosiomis ir transcendentinėmis vertybėmis“, – sakė dr. A. Tamušauskaitė.

Festivalis plečia integracinius ryšius tarp įvairaus lygmens švietimo įstaigų ir jų bendruomenių per liaudies meną, skatina mokinius atskleisti savo individualumą, saviraišką, kūrybiškumą, giliau patyrinėti savo šalies liaudies papročius, tradicijas, amatus ir tautinį paveldą.

Anot pašnekovės, festivaliui tapus respublikine iniciatyva, ji įtraukia vis daugiau skirtingų švietimo lygmens įstaigų – darželių, mokyklų, gimnazijų bei progimnazijų, meno mokyklų mokinių bei VDU Užsienio kalbos katedros studentų.

„Šiemet festivalio finaliniame koncerte dalyvavo 1148 vaikai, 90 įvairių sričių mokytojų, specialistų iš 17-kos respublikos bendrojo ugdymo švietimo įstaigų, subūrusių lietuvių liaudies muzikos, amatų ir papročių puoselėtojus. Dalyvaudami lietuvių liaudies kultūrą plėtojančioje bendrystėje optimistiškai žvelgiame į Lietuvos ateitį, kurioje mes – ne tik Lietuvos kultūros puoselėtojai, bet ir stiprios, vieningos, darnios visuomenės piliečiai ir bendrakūrėjai“, – sakė dr. A. Tamušauskaitė.

Pasak pašnekovės, tęsti pradėtas veiklas skatina galimybė per lietuvių liaudies meną burti skirtingų poreikių vaikus – išskirtinai gabius, kilusius iš nepalankios socialinės aplinkos, daugiakalbius, patiriančius mokymosi sunkumų.

„Mane ir mūsų visą bendruomenę motyvuoja bendra draugiška atmosfera, įtrauki socialinė aplinka, visiems sudarytos bendravimo ir bendradarbiavimo bei veikimo galimybės gyvai, mišriuoju būdu ar nuotoliu dalyvauti šiame įdomiame ugdymosi procese.

Kviečiame ir kitas bendruomenes prisijungti prie Kauno lopšelio-darželio „Linelis“ vaikų folkloro iniciatyvos „Šėltinis“ ir kartu prisidėti prie Lietuvos tautos kultūros stiprinimo“, – ragino dr. A. Tamušauskaitė.

Iniciatyva „Šėltinis – vaikų folkloro festivalis“ dalyvauja „Lietuvos galios“ projekte „Stiprios Lietuvos“ kategorijoje.

  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016