Projekto „Ekologiškumo virusas plinta“ idėjos autorius: ekologinės problemos yra kiekvieno pilietiško žmogaus atsakomybė

2023-01-11

Vienas pirmųjų ekologinių projektų Lietuvoje „Ekologiškumo virusas plinta“ pirmą kartą surengtas 2015 m., ilgainiui tapo kasmetiniu renginiu, sulaukiančiu vis didesnio dalyvių susidomėjimo. Projekto idėjos autorius Kristijonas Vėgėlė džiaugiasi, kad projektas, pirmaisiais metais subūręs 60 aktyvių Vilniaus miesto moksleivių, išaugo į nacionalinį renginį, kasmet įtraukiantį daugiau nei 500 dalyvių iš visos Lietuvos.

 

Ugdo domėjimąsi aplinkosauga

„Projektas pradėtas organizuoti tuo metu, kai apie aplinkosaugą, darnų gyvenimo būdą dar nebuvo taip plačiai šnekama. Matėme, kad pokyčių reikėjo, todėl inicijavome jaunųjų Lietuvos piliečių aplinkosauginį švietimą būtent žaidimo forma“, – projekto pradžią prisiminė K. Vėgėlė.

Lavinti moksleivių kritinį mąstymą, supažindinant juos su aktualiomis aplinkosaugos problemomis, skatinti rūpintis gamta, ugdyti patriotišką bei pilietišką jaunimą – dabar savo misiją idėjos autorius pristato ir projekto „Lietuvos galia“ interneto platformoje.

Vilniaus Žirmūnų gimnazijos alumnas, dabar medicinos mokslus tęsiantis Vilniaus universitete tiki, kad ugdyti socialiai atsakingą jaunąją kartą – vienas svarbiausių siekių Lietuvoje.

Dalyviai – iš atokiausių Lietuvos kampelių

Pasak iniciatyvos autoriaus, šiuo metu galima stebėti vis aktyvesnį dalyvių įsitraukimą į projekto veiklas, pavyzdžiui, kai gerąja patirtimi pasidaliję mokytojai, grįžę į savo mokyklas, ekologiškumo idėjomis sudomina visą mokyklos bendruomenę.

„Prasidėjęs mokykloje ir vykęs kaip vidinis konkursas, projektas peraugo į respublikinio lygmens renginį, kasmet sulaukiantį daugiau nei 500 dalyvių iš visos Lietuvos: nuo Vilniaus iki Biržų, nuo Švenčionių iki pačios Žemaitijos“, – projekto plėtra džiaugėsi K. Vėgėlė.

Jaunimą skatina užsikrėsti ekologiškumo virusu

K. Vėgėlės įsitikinimu, dėl greitai besikeičiančios aplinkosaugos situacijos visame pasaulyje yra labai svarbus visuomenės įsitraukimas į aplinkosaugos problemų sprendimus, inovatyvias išeitis.

„Tikiu, kad dideli pokyčiai prasideda nuo mažų darbų. Jeigu esate neabejingi aplinkosaugos problemoms, norite apie jas sužinoti daugiau arba pasitikrinti jau turimas žinias ir smagiai praleisti laiką, kviečiame užsikrėsti ekologiškumo virusu kartu!“ – ragino iniciatyvos autorius.

Projektas „Ekologiškumo virusas plinta“ sulaukė įvertinimo 2022 m. „Lietuvos galios“ apdovanojimuose ir tapo vienu iš laureatų „Žalios Lietuvos“ kategorijoje.

 

  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016