Programa „Bring Together Lithuania“ kviečia lietuvių diasporos jaunimą pažinti modernią Lietuvą

2023-11-27

„Bring Together Lithuania“ – unikali, lietuvių diasporos jaunimui skirta vasaros stažuočių ir modernios Lietuvos pažinimo programa, kuria siekiama ugdyti jaunuosius Lietuvos ambasadorius. Per 6 savaičių vasaros stažuočių programą lietuvių diasporos studentai turi galimybę pasisemti patirties pirmaujančiose kompanijose ir organizacijose, susitikti su pasaulio lietuviais ir pažinti savo lietuvišką identitetą.

Nuo 2018 m. vykdoma programa inicijuojama ir globojama Kazickų šeimos fondo, remiama JAV įsikūrusio Lietuvių fondo. Prie programos plėtros prisideda Ekonomikos ir inovacijų ministerija bei Užsienio reikalų ministerija.

Skatina išlaikyti ryšį su Lietuva

Pasak programos įkūrėjos ir vadovės Kamilės Perminės, programos idėja kilo supratus, kad pabaigę lituanistines mokyklas ir įstoję į universitetus lietuvių diasporos jaunuoliai dažnai neturi galimybių aktyviai įsitraukti į lietuvybės puoselėjimo veiklas, išlaikyti ryšį su savo tėvų ir senelių gimtine.

„Programa „Bring Together Lithuania“ sukurta siekiant pritraukti lietuvių diasporos jaunimą aplankyti savo protėvių šalį ir suteikti galimybę įgyti profesinių įgūdžių, pažinti Lietuvos verslo ekosistemą bei šiuolaikinę Lietuvą. Stažuočių programos metu jaunimui sudaromos galimybės ne tik atlikti praktiką pirmaujančiose Lietuvos įmonėse, valstybiniame sektoriuje, nevyriausybinėse organizacijose ir inovatyviuose startuoliuose, bet ir keliauti po gražiausias Lietuvos vietas, tyrinėti lietuvybę ir prisidėti prie šalies ateities kūrimo savo idėjomis“, – sakė programos vadovė K. Perminė.

Anot pašnekovės, užsienyje užaugusiam ir skirtinguose pasaulio universitetuose studijuojančiam diasporos jaunimui galimybė tarsi pasimatuoti Lietuvą bei sustiprinti su ja ryšius yra be galo svarbi.

„Visuomet džiaugiamės kiekvieno programos alumno įsitraukimu į lietuvių bendruomenių, jaunimo sąjungų veiklas, norą tapti aktyviu globalios Lietuvos ambasadoriumi, atvykti ir gyventi Lietuvoje. Turime puikių pavyzdžių, kai alumnai tampa jaunimo sąjungų valdybos nariais, įkuria naujas organizacijas užsienio lietuvių jaunimui ir jauniesiems profesionalams arba dėl karjeros galimybių sugrįžta į Lietuvą. Didžioji dalis programos dalyvių sako, kad vasaros stažuotės Lietuvoje patirtis jiems atvėrė tarptautinių galimybių“, – pabrėžė K. Perminė.

Džiugina teigiamos dalyvių patirtys

Programoje „Bring Together Lithuania“ kasmet dalyvauja 18–29 m. amžiaus jaunimas iš įvairių pasaulio valstybių: JAV, Kanados, Australijos, Naujosios Zelandijos, Argentinos, Brazilijos, Ukrainos ir įvairių Europos šalių. Nors daugelio jų atvykimo priežasties tikslas – profesinė patirtis, pašnekovės teigimu, po programos jaunimas vienu svarbiausių aspektų įvardija Lietuvoje sukurtus socialinius ryšius ir praplėstą profesinį tinklą.

„Tai, kad studentiško amžiaus diasporos jaunimas savarankiškai praleidžia vasarą Lietuvoje, kas dieną eina į stažuotę, kalba lietuviškai ir įsilieja į Lietuvos kasdienybę, suteikia neįkainojamos asmeninės patirties. Daugelis dalyvių programos pabaigoje pripažįsta, kad stažuotė Lietuvoje pakeitusi jų gyvenimą visam laikui. Džiugina ir tai, kad po programos daugelis jaučia stipresnį ryšį su Lietuva, nori aktyviau įsitraukti į diasporos bendruomenės veiklas, domėtis Lietuvos verslo ekosistema ir politika. Džiugu matyti, kaip lietuvybė tampa svarbia jauno užsienio lietuvio gyvenimo dalimi“, – teigė programos vadovė.

Dalyvių atsiliepimai apie programą:

Elžbieta Janušauskaitė, 2021 m. dalyvė: „Nors vaikystė gyvenant įvairiose šalyse, daugiakultūrėje aplinkoje davė daug naudos, tačiau kartu mane atskyrė nuo Lietuvos. Siekdama atkurti ryšį su savo tėvyne ir užmegzti asmeninius bei profesinius ryšius, nusprendžiau dalyvauti programoje „Bring Together Lithuania“. Programos laikotarpiu pasikeitė daugelis mano išankstinių nuostatų, stereotipų apie Lietuvą. Taip pat pasikeitė ir suvokimas, ką reiškia būti jaunu Lietuvos diasporos atstovu. Tapau daug atviresnė idėjai ne tik grįžti į Lietuvą, bet ir imtis iniciatyvos, tapti didesnio judėjimo už socialinius ir politinius pokyčius Lietuvoje dalimi. Noriu prisidėti prie pokyčių Lietuvoje, jos augimo ir sėkmės.“

Kipras Belopetravičius, 2021 m. dalyvis: „Bring Together Lithuania“ buvo viena smagiausių ir profesionaliausių patirčių mano gyvenime. Programa suteikė galimybę užmegzti ryšius su Lietuvos verslo, politikos, kultūros veikėjais, startuoliais ir jaunimo grupėmis. Per įvairias keliones, pažintinius turus ir išvykas galėjome tyrinėti šalį ir susipažinti su gausia mūsų mažos tautos kultūra ir istorija. „Bring Together Lithuania“ programos metu daug dirbome ir daug atradome: diena prasidėdavo nuo stažuočių, po darbo vykdavome į susitikimus su įvairiais politikais ir verslo lyderiais, o diena baigdavosi sportu, mėgavimusi lietuviška gamta ar kultūriniais renginiais. Be to, tarp grupės narių užsimezgę ryšiai tapo panašūs į šeimos. Mes ir toliau palaikome kontaktus, susitinkame su programos dalyviais iš skirtingų JAV valstijų ir Europos.“

Deimantas Gilys, 2023 m. dalyvis: „Ši programa man padėjo įgyvendinti norą pradėti darbą savo studijų srityje ir kartu parodė Lietuvą, jos žmonės, gamtą, kultūrą, skirtingus miestus. Pagal savo mokslo sritį dirbau „Nord Security“ įmonėje. Tai buvo neįkainojama praktikos patirtis. Taip pat mane nustebino šiuolaikinė darbo aplinka. Viskas buvo naujai įrengta: biurai, sporto salės, poilsio, žaidimų kambariai ir kt. Tai tikrai parodė, kokia moderni yra Lietuva, kaip naujos, augančios kompanijos rūpinasi darbo bei gyvenimo balansu ir savo darbuotojais. Ši programa subūrė panašiai mąstančius žmones iš viso pasaulio dirbti ir siekti bendro tikslo. Tas tikslas – Lietuvos augimas ir užsienio lietuvių grįžimas.“

 

Registracija į septintą kartą organizuojamą „Bring Together Lithuania“ 2024 m. vasaros stažuočių programą prasidėjo ir kviečia lietuvių diasporos jaunimą įgyti profesionalios patirties ir atrasti šiuolaikinę Lietuvą. Daugiau informacijos: www.BringTogether.lt.

 

Programa „Bring Together Lithuania“ dalyvauja „Lietuvos galios“ projekte „Stiprios Lietuvos“ kategorijoje.

  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016