Prezidentūros Kanclerė su komanda aplankė bendruomenes Pakruojo ir Panevėžio rajono savivaldybėse

2023-11-15

Rozalimo miestelio bendruomenė telkia įvairaus amžiaus narius bendrai veiklai, yra įkūrusi vaikų dienos centrą, organizuoja kultūrinius ir edukacinius renginius, dažnai sveikos gyvensenos temomis. Tai įkvėpė įkurti Rozalimo sveikatinimo studiją. Ją Prezidento darbo dienos Pakruojyje metu aplankė Prezidentūros kanclerė Agila Barzdienė su komanda.

Bendruomenės nariai papasakojo, kaip suremontavo nenaudojamas bendruomenės namų patalpas, įsigijo automatinio terminio masažo įrenginius, limfodrenažinį aparatą ir pradėjo teikti masažo paslaugas ne tik bendruomenės nariams, bet ir aplinkinių kaimų bei kaimyninių rajonų gyventojams. Sveikatinimo studijoje taip pat vyksta edukacijos, su fizine veikla susiję renginiai.

Pasak bendruomenės pirmininkės, Rozalimo sveikatinimo studijos įkūrimas ne tik daro teigiamą įtaką žmonių savijautai, bet ir įkvepia bendrauti, mažina vienišų žmonių atskirtį, skatina savanorystę ir gerosios patirties sklaidą, susijusią su sveiku gyvenimo būdu.

„Bendruomenės nariai rūpestingai prižiūri šalia Rozalimo pušyno parko įsikūrusius bendruomenės namus, skatina veiklumą, savitarpio pagalbą bendruomenėje, rūpinasi vaikų ir jaunimo užimtumu, telkia įvairaus amžiaus narius bendrai veiklai, taip stengdamiesi padėti integruotis į bendruomenę vyresniems ir socialiai pažeidžiamiems asmenims“, – pasakojo Rozalimo bendruomenės vadovė, vaišindama svečius savo pačios ruošta vynuogių ir mėtų uogienių arbata.
„Šuojos“ bendruomenės pirmininkė, bibliotekininkė Danutė kiekvieną dieną dviračiu numina po 12 kilometrų, vežiodama savo bendruomenės nariams knygas, žurnalus, laikraščius, o iš jų pasiima perskaitytus. „Vasarą su dviračiu, o žiemą einu pėsčiomis per sniego kalnus, o ant pečių dar ir knygas skaitytojams nešu. Šitaip lankau ir bendruomenės gyventojus. Taip pat esu ir saugios kaimynystės koordinatorė, policijos rėmėja, bendradarbiauju su policijos pareigūnais, užkertant kelią nusikalstamoms veikoms. Tą darbą dirbu jau 31 metai. Ir gyventojai yra saugūs“, – pasakoja Danutė.
Panevėžio rajone esanti „Šuojos“ bendruomenė – vienintelė tokia Lietuvoje, apimanti ir vienkiemius, ir nutolusius kaimus. Bendruomenė taip pat organizuoja įvairias labdaros dalybas, renka lėšas sąlygoms savo devyniuose kaimuose gerinti, puoselėja senolių tradicijas rengiant kasmetines šventes bei minėjimus.
Apie 20 metų pirmininkės pareigas einančią Danutę bendruomenės nariai atsiliepia itin šiltai. „Tai auksinės širdies, visus atjaučiantis žmogus. Gyventojai žino, kad visada gali kreiptis pagalbos, kad ir naktį, ištikus bėdai, į pagalba su kitais pagalbininkais atskubės Danutė“, – Prezidento komandai pasakojo „Šuojos“ bendruomenės nariai.
Svečiams bendruomenės pirmininkė aprodė visus devynis bendruomenei priklausančius kaimus, savo kasdienį knygų vežiojimo maršrutą, supažindino su kitais bendruomenės nariais. Danutės nuoširdi šypsena ir gyventojų pasakojimai pakylėjo ir sušildė.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016