Prezidentūros kanclerė aplankė Kavarsko bendruomenę

2024-02-29
„Kavarskas garsėja ne tik šv. Jono šaltiniu, šv. Jono Krikštytojo atlaidais, aukščiausiu betoniniu kryžiumi Lietuvoje ir skaniaisiais koldūnais, tačiau ir tuo, kad 2022-aisiais metais tapo mažąja Lietuvos kultūros sostine“, – Prezidentūros kanclerei Agilai Barzdienei ir komandai pasakojo Kavarsko namų bendruomenės pirmininkas klebonas dr. Nerijus Vyšniauskas.

Aktyvi Lietuvos galia bendruomenė, savo veiklą pradėjusi 2016 m., susibūrė norėdama geriau pažinti vieni kitus, puoselėti savo krašto tradicijas ir papročius, tautiškumo idėjas Lietuvoje ir už jos ribų.

„Pradėjome nuo bendruomenės telkimo, savanorystės puoselėjant savo aplinką. Pagrindiniu projektu tapo „Skambantis Kavarskas“, kuris subūrė vietos bendruomenes, kvietė prie šios iniciatyvos prisijungti visus savo kraštą mylinčius žmones. Tapimas mažąja kultūros sostine padėjo įgyvendinti norimus bendruomenės siekius“, – pasakojo aktyvūs bendruomenės nariai.

Svečius energinga daina pasitiko Kavarsko kapela „Šaltinis“, o Anykščių r. Kavarsko pagrindinėje mokykloje-daugiafunkciame centre buvo pristatyta mokyklos istorija, joje vykstantys renginiai ir šventės. Mokyklos bibliotekoje lankytojai taip pat turėjo progą susipažinti su nauja paroda „Kavarskas senoje spaudoje ir fotografijose“.

Nuotraukos Stasio Sudeikio.

  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016