Prezidentūros kanclerė Agila Barzdienė su komanda aplankė Kražių bendruomenę

2023-10-16
„Labai didžiuojamės Kražių kultūros ir gamtos paveldu“, – sutartinai teigė Kražių miestelio bendruomenės nariai, kuriuos Prezidentūros kanclerė Agila Barzdienė su komanda aplankė pirmadienį, Prezidento darbo dienos Kelmėje metu.
Jau 22 metus gyvuojanti bendruomenė savo tikslų siekia organizuodama ne tik bendrus renginius, bet ir burdama bendruomenės narius pilietinėms iniciatyvoms, bendrai veiklai ir krašto tradicijų puoselėjimui. Viena svarbiausių švenčių kražiškiams – Liepos 6-oji, Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo diena. Pirmasis suvienytos Lietuvos valstybės vadovas Kražiams labai svarbus, nes būtent jo rašte, 1253 m. pirmą kartą paminėtas Kražių vardas. Aktyvūs Kražių bendruomenės nariai, norėdami įprasminti šią datą, Kražių miestelio širdyje įkūrė Mindaugo skverelį.
.
Bendruomenės nariai pasakojo apie gyvenimo Kražiuose kasdienybę, planuojamas veiklas ir didžiuodamiesi priminė, kad Kražių architektūrinis paveldas turi ypatingą reikšmę ne tik Žemaitijos, bet ir visos Lietuvos kultūriniam bei dvasiniam gyvenimui.
Po susitikimo Kražių seniūnas lankytojams aprodė Kražių apylinkes: Kražių Motiejaus Kazimiero Sarbievijaus kultūros centrą, Kražių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčią, Kražių gimnaziją ir ant vienos iš aukščiausių Kražių kalvų pastatytą pirmąją Lietuvoje budistų stupą.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016