Prezidentūros kanclerė Agila Barzdienė su komanda antradienį lankėsi Naujuosiuose Valkininkuose, kur viešėjo „Menų skalbykloje“

2023-08-30

Menų Skalbykla – tai buvusios skalbyklos pastatas, kurį 2018 m. įsigijęs Naujųjų Valkininkų bendruomenės pirmininkas Vytautas Česnys pats atrestauravo ir organizuoja meno parodas, plenerus.

Į pensiją išėjęs Vytautas pasakoja, kad idėja pastate vykdyti kultūrinę veiklą atėjo savaime – kultūrinių renginių Naujuosiuose Valkininkuose ypač trūksta, tačiau geranoriškų menininkų, norinčių savo kūriniais dalintis su regionų žmonėmis, tikrai yra. Vykstančias parodas daugiausia organizuoja pats, tačiau prie jų savanoriškai prisideda ir bendruomenės atstovai. Visos iki šiol vykusios parodos buvo nemokamos – sąmoningai to siekia tam, kad vietiniai gyventojai galėtų ateiti, pabendrauti, susipažinti su žinomų ir mažiau žinomų menininkų darbais. „Menų skalbykla“ matoma kaip visos gyvenvietės turtas, todėl Vytautas stengiasi, kad visa veikla būtų kuo prieinamesnė. „Didelė Naujųjų Valkininkų gyventojų dalis yra vyresnio amžiaus žmonės, kurie neturi galimybių vykti į kultūrinius renginius miestuose, todėl tai, kad jų miestelyje, kuriame gyvena vos per 400 žmonių, vyksta nuolatinis meninis veiksmas, ypač vertinga ir reikalinga“, – sako Vytautas.

 

Šiuo metu „Menų skalbykloje“ eksponuojami Pauliaus Šliaupos ir Laimos Matuzonytės darbai. Prezidento kanceliarijos komanda apžiūrėjo parodą, susipažino su po visą pasaulį keliaujančiais menininkais, kurie taip pat kilę iš šio krašto, su bendruomenės pirmininku Vytautu ir kitais „Menų skalbykloje“ talkinančiais bendruomenės nariais.

Pauliaus Šliaupos ir Laimos Matuzonytės darbai „Menų skalbykloje“ bus eksponuojami iki rugsėjo 10 dienos.

  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016